Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Przeżywamy dzisiaj dwudziestą piątą niedzielę w roku liturgicznym, która jest ostatnią niedzielą tegorocznego lata. W Diecezji Płockiej ta niedziela jest uroczystością Świętego Stanisława Kostki, dlatego liturgia Mszy Świętych jest odprawiana z formularza o naszym świętym patronie.
 2. Ewangelia z dwudziestej piątej niedzieli zaprasza nas do życia odpowiedzialnego, przeżywanego w postawie służby. „Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie” (por. Łk 16, 1-13).
 3. Dzisiejsza niedziela to także 56. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który przeżywamy pod hasłem zawartym w tytule Orędzia papieża Franciszka „Słuchanie uchem serca”. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, podkreślając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Korzystajmy roztropnie z dobrodziejstw mediów i pamiętajmy, że to one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego rozwoju korzystało z nich nasze młode pokolenie.
 4. W tych dniach mija 11. rocznica powstania parafialnej strony internetowej, która również jest środkiem przekazu wiadomości z życia naszej Parafii, Kościoła diecezjalnego oraz Kościoła powszechnego. Dlatego dzisiejszy dzień jest dobrą okazją, aby podziękować Redakcji i wszystkim Współpracownikom.
 5. Z okazji trzeciej niedzieli miesiąca o godz. 9:30 nabożeństwo Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy w trzecią niedzielę miesiąca od maja do października.
 6. Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klasy „zerowej” i z klasy pierwszej.
 7. Również w czasie tej Mszy Świętej odbędzie się uroczystość przyjęcia do Służby Liturgicznej Ołtarza Macieja Jakubiak, który przygotowywał się do tego obrzędu w ostatnim czasie i będzie ministrantem młodszym. Gratulujemy i dziękujemy Rodzicom oraz całej Rodzinie za wspólne przygotowanie i przeżywanie tej podniosłej uroczystości. Maciej jest drugim ministrantem w naszej parafii, który w czasie liturgii będzie uczestniczył w sutance.
 8. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie z dziećmi z klasy trzeciej i czwartej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. W czasie Mszy Świętej o godz. 15:00 pierwsze spotkanie dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania. Serdeczna prośba o obecność.
 9. Grupa wsparcia AA „Szansa” przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaprasza na uroczysty Miting Otwarty z okazji XIII rocznicy powstania tej grupy, który odbędzie się w sobotę 24 września br. o godz. 20:00 w Sali OSP Rostkowo. Spotkanie rozpocznie Msza Święta w kościele parafialnym w Czernicach Borowych o godz. 18:00, która zostanie odprawiona w intencji osób uzależnionych i ich rodzin oraz w intencji trzeźwości narodu polskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. W ramach zwyczajowej kolejności najbliższą sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy oraz otoczenia mieszkańców Nowych Czernic od strony Chojnowa. Rozpoczęcie prac ok. godz. 9:00.
 11. Dziękuję jeszcze raz całej wspólnocie parafialnej oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania dziękczynnej uroczystości dożynkowej, którą przeżywaliśmy przed tygodniem. Słowa podziękowania za przygotowanie darów żniwnych oraz wieńców dożynkowych z miejscowości: Czernice Borowe (ulice: Długa i Bagienna), Kownaty, Nowe Czernice, Zembrzus Wielki i Żebry. Tradycyjnie wieńce dożynkowe pozostaną w naszym kościele do odpustu ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty, który w tym roku przypada w niedzielę 23 października. Również dziękuję jeszcze raz p. Hannie Wilkowskiej za ufundowanie naczynia do wody święconej w postaci daru ołtarza.
 12. W naszej parafii jest stary zwyczaj zbierania zboża i ofiar materialnych na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, który jest wyrazem naszej troski o Kościół powszechny i diecezjalny oraz nowe powołania do kapłaństwa. Razem z Rektoratem płockiego seminarium zwracamy się z serdeczną prośbą, aby przeprowadzić tę zbiórkę w poszczególnych miejscowościach na przełomie września i października. Część zebranych ofiar zostanie przeznaczona na dofinansowanie ogrzewania naszego kościoła, ponieważ jak wiemy ceny różnych sposobów wytwarzających ciepło drastycznie podrożały.
 13. Wczoraj pod hasłem „Wyrusz” odbyła się 40. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. W tym roku uroczystości przewodniczył biskup Mirosław Milewski. Dziękuję Pani Katechetce Annie Rekosz oraz dzieciom i młodzieży, którzy uczestniczyli w pielgrzymce, szczególnie z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasze Dzieci”.
 14. Dzisiaj ulicami Warszawy przejdzie XVII Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny, który w tym roku nosi hasło „I ślubuję Ci”. Łączymy się duchowo z uczestnikami w ok. 80. Miejscowościach naszej ojczyzny. W niedzielę 25 września to wydarzenie odbędzie się w Ciechanowie. Rozpoczęcie o godz. 15:00 na Placu Jana Pawła II.
 15. Na Jasnej Górze trwa też dwudniowa 40. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy, którą zorganizował po raz pierwszy w 1983 roku błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko.
 16. Domowy Kościół w Przasnyszu zaprasza wszystkich mężczyzn do udziału w autokarowej  VI  Ogólnopolskiej Pielgrzymce Mężczyzn na Jasną Górę pod hasłem „Wspólna droga”, która odbędzie się w sobotę 24 września Tematem tegorocznego spotkania będą słowa Maryi z Ewangelii Świętego Jana: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Zapisy  pod numerami telefonów: 500788769   i  508 470 798. Wyjazd spod kościoła farnego w Przasnyszu o godz. 6:00, wyjazd powrotny po Apelu Jasnogórskim w Częstochowie. W programie m.in. : Eucharystia, męskie uwielbienie,  konferencje: biskup Krzysztof Włodarczyk ojciec Michał Legan, Krzysztof Zuba i Marcin Jakimowicz, uczestnicy wysłuchają też świadectw mężów i ojców, wezmą udział w uwielbieniu i Apelu Jasnogórskim. Szczegóły na okolicznościowych plakatach oraz na stronie: www. oblezenie.mezczyzni.net
 17. Z okazji Dnia Środków Masowego Przekazu, dzisiaj po każdej Mszy Świętej, można złożyć ofiarę do puszki na rzecz Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 18. Msze Święte o godz. 8:30, 10:00 i 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 19. Solenizantom i jubilatom całego tygodnia, przekazujemy słowa najlepszych życzeń. Naszych chorych otaczamy modlitwą. Dla wszystkich zmarłych prosimy o łaskę zbawienia.
 20. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 18 września (niedziela) – Święty Stanisław Kostka, pochodzący z Rostkowa na Mazowszu jezuicki nowicjusz, odznaczający się wielką pobożnością i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu, które realizował nawet wbrew woli rodziców. Patron nowicjuszy zakonnych, dzieci i młodzieży oraz naszej Ojczyzny, Diecezji Płockiej i gminy Czernice Borowe (uroczystość).
 • 20 września (wtorek) – Święci męczennicy z Korei. Pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich Towarzysze.
 • 21 września (środa) – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, który jest patronem pracowników Służby Celnej (święto).
 • 23 września (piątek) – Święty Ojciec Pio z Pietrelciny (1887-1968). Francesco Forgione, prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk oraz wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej. Z jego kapłańskiej posługi, zwłaszcza z sakramentu pojednania i duchowego kierownictwa, korzystało wielu pielgrzymujących do San Giovanni Rotondo, gdzie wypełniał swoje zakonne i kapłańskie obowiązki.
 1. Dzisiejsza niedziela jest w naszej parafii i diecezji płockiej jest uroczystością ku czci Świętego Stanisława Kostki. Na nadchodzący czas jesieni, trwającej nadal pandemii i czasu wojny na Ukrainie, zawierzajmy się opiece Wielkiego Syna Mazowsza i niech Bóg nam błogosławi.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa