Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Przeżywamy dzisiaj dwudziestą piątą niedzielę w roku liturgicznym, która jest ostatnim dniem i ostatnią niedzielą lata.
 2. Odczytana Ewangelia wg Świętego Łukasza zachęca nas do refleksji nad naszym odniesieniem do dóbr materialnych. Prawdziwa wolność, którą proponuje Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z dóbr ziemskich, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.
 3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie z dziećmi z klasy trzeciej i czwartej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
 4. Pierwsza Komunia Święta została zaplanowana w naszej parafii w niedzielę 24 maja 2020 roku o godzinie 12:00, a Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego w niedzielę 31 maja 2020 roku, również o godz. 12:00. Sakrament bierzmowania jest przewidziany dla młodzieży w szkole średniej i odbędzie się w 2021 roku. Nowe wskazania Episkopatu Polski określają termin bierzmowania po zakończeniu edukacji w klasie ósmej. Dlatego w tym roku szkolnym rozpocznie się dwuletnie przygotowanie do tego sakramentu i będzie nim objęta młodzież z klasy ósmej i pierwszej ponadpodstawowej. Dziś pierwsze spotkanie o godz. 15:00.
 5. Bardzo proszę o zgłaszanie się dzieci, które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię Świętą oraz Odnowiły Przyrzeczenia Chrztu Świętego, do udziału w Liturgicznej Służbie Ołtarza i w scholi parafialnej, którą chcemy powiększyć.
 6. Parafia Zielona Ciechanowska przeżywa dzisiaj odpust ku czci Świętego Mateusza. Główna Msza Święta o godz. 12:00.
 7. Grupa wsparcia AA „Szansa” przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaprasza na uroczysty Miting Otwarty z okazji X jubileuszowej rocznicy powstania tej grupy, który odbędzie się w sobotę 28 września br. o godz. 19:30 w świetlicy w Rostkowie. Spotkanie rozpocznie Msza Święta w kościele parafialnym w Czernicach Borowych o godzinie 17:30, którą odprawi ks. kanonik Tomasz Wilga – proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Śniadowie oraz duszpasterz trzeźwości w diecezji łomżyńskiej. Msza Święta zostanie odprawiona w intencji osób uzależnionych i ich rodzin oraz w intencji trzeźwości narodu polskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Dziękuję p. Danucie Adamskiej oraz Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej za zorganizowanie pielgrzymki do Działdowa i Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach, w której wzięło udział prawie pięćdziesiąt osób, również z sąsiednich parafii. Była to pielgrzymka w roku 20. rocznicy beatyfikacji płockich biskupów Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Leona Wetmańskiego oraz 108. Męczenników II wojny światowej, dlatego w Sanktuarium pod tym wezwaniem w Działdowie została odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich poległych i zamordowanych w czasie wojny.
 9. Dzisiaj kończy się dwudniowa 35. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, która w tym roku nosi hasło „Rodzina sanktuarium życia”. O godzinie 11:00 na Szczycie Jasnogórskim zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla, Przewodniczącego Rady ds. Rodziny.
 10. Trwa zbiórka zboża i ofiar materialnych na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.
 11. Z okazji zbiórki do puszek w ubiegłą niedzielę na rzecz Katolickiego Radia Diecezji Płockiej przekażemy 250 zł. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom.
 12. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie prowadzi rekrutację na bezpłatne studia licencjackie na kierunku praca socjalna oraz bezpłatne studia magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Szczegółowych informacji udziela dział rekrutacji PWSZ w siedzibie uczelni przy ulicy Wojska Polskiego 51 lub znajdziemy je na stronie internetowej: pwszciechanow.edu.pl
 13. Solenizantom i jubilatom całego tygodnia, przekazujemy słowa najlepszych życzeń. Naszych chorych otaczamy modlitwą, szczególnie przebywających w szpitalu. Dla wszystkich zmarłych prosimy o łaskę zbawienia. Polecamy Bożemu miłosierdziu zmarłą w poniedziałek ubiegłego tygodnia w wieku 99 lat śp. Irenę Zembrzuską z Zembrzusa Wielkiego, która była najstarszą parafianką. Żałobna liturgia pogrzebu została odprawiona w środę 18 września w uroczystość Świętego Stanisława Kostki. Niech po trudach swojego sędziwego życia spoczywa w pokoju.
 14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 23 września (poniedziałek) – Święty Ojciec Pio z Pietrelciny (1887-1968). Francesco Forgione, prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk oraz wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej. Z jego kapłańskiej posługi, zwłaszcza z sakramentu pojednania i duchowego kierownictwa, korzystało wielu pielgrzymujących do San Giovanni Rotondo, gdzie wypełniał swoje zakonne i kapłańskie obowiązki.
 • 25 września (środa) – Błogosławiony Władysław z Gielniowa. Prezbiter z zakonu bernardynów. Wybitny kaznodzieja i twórca pieśni religijnych w języku polskim. Żył na przełomie XV i XVI w. Jest drugorzędnym patronem Warszawy (wspomnienie dowolne).
 • 27 września (piątek) – Święty Wincenty à Paulo (1581-1660). Prezbiter, który był nazywany „duszpasterzem galerników”. Założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek, które m.in. posługują na rzecz ludzi chorych w Przasnyszu.
 • 28 września (sobota) – Święty Wacław męczennik, król czeski. Jest patronem Czech i katedry na Wawelu. Został zamordowany na polecenie swojego młodszego brata Bolesława.
 1. Nie możemy służyć Bogu i mamonie. Nie można być uczciwym i okłamywać, nie można kochać i zdradzać. Trzeba umieć mądrze wybierać i w swoich wyborach być konsekwentnym. Na podejmowanie dobrych decyzji oraz rozpoczynający się czas jesieni niech Bóg nam błogosławi.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa