Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Przeżywamy dzisiaj dwudziestą szóstą niedzielę w roku liturgicznym, która jest ostatnią niedzielą września. Liturgia słowa zwraca naszą uwagę na sposób myślenia i postępowania, dlatego warto w rozpoczynającym się tygodniu przeznaczyć trochę czasu na refleksję nad tym, jak wygląda świadectwo mojej wiary w codziennym życiu.

2. Dzisiejsza niedziela w całej Polsce jest poświęcona modlitwie w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który odbędzie się w Rzymie w dniach 5-19 października. Przedmiotem obrad Zgromadzenia będą „Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji”.

3. W naszej parafii witamy po raz drugi Kazimierza Pawłowskiego, nazywanego „Łotrem Kazimierzem” (w nawiązaniu do ewangelicznej postaci Dobrego Łotra), który w młodości poznał smak alkoholu, bezdomności i pobytu w więzieniu, a po duchowym przebudzeniu i nawróceniu w 1992 roku stał się nowym człowiekiem i już 22 lata zajmuje się ewangelizacją przez sztukę, głosząc w ten sposób dzieło Miłosierdzia Bożego w bardzo wielu parafiach, instytucjach oświatowych i zakładach karnych. Bardzo dziękujemy bratu Kazimierzowi za wspólną modlitwę, świadectwo wiary i obecność wśród nas już od wczoraj ze względu na jubileusz 5. rocznicy powstania grupy wsparcia „Szansa”, gdzie w czasie Mszy Świętej brat Kazimierz złożył świadectwo swojego życia, a jutro poprowadzi spotkanie ewangelizacyjno – profilaktyczne w szkole.

4. Dzisiaj również spotkanie scholi parafialnej po Mszy Świętej o godzinie 10:00 w sali spotkań na plebanii.

5. Dzisiaj parafia Pawłowo świętuje doroczny odpust ku czci Świętej Tekli. Uroczysta Suma zostanie odprawiona o godzinie 12:00.

6. Jutro dzień imienin obchodzi pan organista Michał Daniszewski, któremu już dzisiaj składamy serdeczne życzenia zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Czernickiej w codziennym życiu, a przede wszystkim w posłudze muzycznej dla naszej parafii.

7. W najbliższą środę rozpoczyna się październik, który jest miesiącem modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 15:00. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej całą parafię, a szczególnie dzieci z klasy trzeciej i czwartej, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. W tym roku również będzie prowadzony ciekawy konkurs, polegający na zebraniu jak największej liczby pamiątek uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które będą dostępne od poniedziałku do piątku.

8. W tym tygodniu również pierwszy czwartek miesiąca, dlatego różaniec w tym dniu ofiarujemy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii oraz pierwszy piątek miesiąca – sakrament pokuty od godziny 15:30, a nabożeństwo różańcowe rozpocznie się o godz. 16:00. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec o godzinie 15:30, a później zostanie odprawiona Msza Święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszam całą asystę i dziewczęta sypiące kwiatkami. Przed rozpoczęciem adoracji zostanie poświęcony odnowiony baldachim oraz sztandar Koła Rolniczego naszej parafii, który w tym tygodniu wróci po renowacji.

10. W ubiegły czwartek 25 września nasz parafianin, ministrant i lektor Damian Mikłowski rozpoczął formację duchowo – intelektualną w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku, która trwa sześć lat. Damianowi życzymy wytrwałości na drodze powołania kapłańskiego, wspieramy modlitwą i dziękujemy za dotychczasowe świadectwo zaangażowania w życie parafii i Kościoła Powszechnego.

11. Trwają przygotowania do wyjazdu na III Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Smardzewa k. Płońska, która odbędzie się w sobotę 4 października. Wyjazd o godz.7:30 z parkingu przy kościele w Czernicach Borowych. Prośba organizatorów o punktualność, a także zabranie ze sobą różańca, modlitewników, śpiewników i przyjmowanych leków. O godzinie 11:00 zostanie odprawiona Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Plockiego Piotra Libery, podczas której zostanie rozpoczęta nowenna przygotowująca diecezję płocką do nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w latach 2015-2016.

12. W niedzielę 12 października w naszym kościele w czasie Mszy Świętej o godzinie 10:00 oraz o godzinie 12:00 odbędzie się koncert religijno – ewangelizacyjny z okazji XIV Dnia Papieskiego w hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II, w wykonaniu zespołu „Moja Rodzina” z Glinojecka. Koncert jest sponsorowany przez fundację „Scalam – prostujemy drogi życia” z siedzibą w Przasnyszu, za co bardzo dziękujemy i razem z Radą Duszpasterską zapraszamy.

13. Nadal można nabywać Kalendarz Rolników na rok 2015 w promocyjnej cenie 20 zł. Są jeszcze kalendarze przygotowane przez redakcję Gościa Niedzielnego pt. „Jan Paweł II w objęciach świętości” w cenie 5 zł.

14. Trwa zbiórka zboża i ofiar materialnych na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy czynnie wspierają ten piękny zwyczaj naszej parafii, choć nie wszyscy są rolnikami, a dzisiaj szczególnie dziękuję mieszkańcom Nowych Czernic od strony Zembrzusa i Chrostowa za zebrane zboże w ubiegłym tygodniu.

15. Dziękuję serdecznie rodzinie, która ufundowała i zajęła się wykonaniem okazałego krzyża przy kościele, a także wszystkim, którzy pomagali w jego ustawieniu. Ten krzyż zapewne stanie się krzyżem misyjnym, a poświęcenie nowego krzyża wstępnie planujemy w niedzielę odpustu ku czci Świętego Łukasza, a więc 19 października po Mszy Świętej o godz. 10:00.

16. Dziękuję również panom Januszowi Smolińskiemu i Sebastianowi Smolińskiemu za rozpoczęcie prac pielęgnacyjno – kosmetycznych przy drzewkach na cmentarzu, które będą wznowione na wiosnę.

17. Do puszki na rzecz Katolickiego Radia Diecezji Płockiej zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 80 zł.

18. Ofiarę materialną na rzecz parafii w ostatnim czasie złożyli: p. Katarzyna i Jacek Bartołd z Żeber. Bóg zapłać.

19. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 29 września (poniedziałek) – święto trzech świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Są oni naszymi potężnymi orędownikami na drodze do Boga. Każdy z nich ma do spełnienia inne zadanie, ale wszyscy razem oddają chwałę Bogu.

• 30 września (wtorek) – Święty Hieronim (ok. 345-419 lub 420). Prezbiter i doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

• 1 października (środa) – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, żyjąca w XIX wieku francuska zakonnica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.

• 2 października (czwartek) – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Każdy z nas ma swojego anioła stróża, którego zadaniem jest obrona przed niebezpieczeństwami duszy i ciała, ale jest to możliwe, jeśli będziemy uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece naszego Anioła Stróża.

• 4 października (sobota) – Święty Franciszek z Asyżu, żyjący w XIII wieku założyciel zakonu franciszkanów i klarysek, autor znanej modlitwy o pokój. Jest patronem papieża Franciszka.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa