Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

24 czerwca 2022 - Piknik integracyjny +++ 23 czerwca 2022 - Ciekawy film na wakacje +++ 23 czerwca 2022 - XII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 19.06.2022 Dzisiaj dwunasta niedziela w roku l ... +++ 20 czerwca 2022 - 85. rocznica urodzin Szanownej Pani Jadwigi Brzeźniak 19.06.2022 +++ 20 czerwca 2022 - Intencje Mszy Świętych 20.06.2022 – 26.06.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 17 czerwca 2022 - NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA „C” 16.06.2022 Dzisiaj obchodzimy uroczystość Na ... +++ 16 czerwca 2022 - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 16.06.2022 +++ 14 czerwca 2022 - 30. rocznica sakramentu małżeństwa Państwa Wandy i Jana Salwa 11.06.2022 +++ 13 czerwca 2022 - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ „C” 12.06.2022 Dziesiąta niedziela w roku liturgi ... +++ 13 czerwca 2022 - Intencje Mszy Świętych 13.06.2022 – 19.06.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ webdesign
 1. Dzisiaj dwudziesta szósta niedziela w roku liturgicznym, która jest ostatnim dniem września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych polecaliśmy Bogu losy naszej Ojczyzny, dzieci i młodzież, nasze rodziny i nas samych. Nadal chcemy się modlić w tych intencjach, dlatego uczestniczymy w Eucharystii, bo tutaj jest obecny Jezus Chrystus w tajemnicy Słowa i Chleba.
 1. W Ewangelii dzisiejszej niedzieli słyszymy jak Pan Jezus mówi do swoich uczniów, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.
 2. Jutro rozpoczynamy październik, który z woli papieża Leona XIII od 1885 roku jest miesiącem różańcowym. Święty Jan Paweł II w Liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).
 3. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Jezusa, naszego jedynego Pana i Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.
 4. Miesiąc październik stanowi dobrą okazję do zainteresowania się Kołami Żywego Różańca w naszej parafii, które są nazywane także Różami. Cieszymy się z parafianek i parafian, którzy należą do sześciu różańcowych wspólnot modlitewnych naszej parafii i jesteśmy wdzięczni za dar codziennej modlitwy, a także zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność, ponieważ niektóre Koła wymagają uzupełnienia. Podstawowym obowiązkiem osób należących do Koła Żywego Różańca jest codzienne odmawianie jednej tajemnicy różańca w intencjach Kościoła powszechnego oraz udział w zmianach tajemnic różańcowych raz w miesiącu.
 5. W październiku zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej, którą odmawiamy w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 16:00, a w niedziele na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00 (z wyjątkiem odpustu parafialnego). Na wspólny Różaniec w każdą środę zapraszamy dzieci i młodzież. Szczególnie zapraszamy dzieci z klasy trzeciej szkoły podstawowej, przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i dzieci z klasy czwartej przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego oraz młodzież z klasy ósmej w ramach przygotowania dalszego do sakramentu bierzmowania. W tym roku również będzie prowadzony konkurs różańcowy, polegający na zebraniu jak największej liczby pamiątek uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do piątku.
 6. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół chce nas obdarzyć.
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna ze względu na sakrament chrztu w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00. Zapraszam całą asystę, poczty sztandarowe, „dzieci fatimskie”, dziewczęta sypiące kwiatkami oraz liturgiczną służbę ołtarza.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, dlatego modlitwę różańcową w tym dniu ofiarujemy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy czwartek miesiąca przypada także dzień imienin papieża Franciszka, dlatego będziemy modlić się do Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana o potrzebne łaski dla Ojca świętego
 9. W pierwszy piątek miesiąca sakrament pokuty rozpocznie się o godzinie 16:00 razem z nabożeństwem różańcowym i adoracją Najświętszego Sakramentu. W pierwszą sobotę miesiąca zostanie odprawiona Msza Święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po nabożeństwie różańcowym w godzinach popołudniowych.
 10. We wtorek 2 października w liturgii wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Pamiętajmy, aby każdego dnia polecać się opiece Świętych Aniołów, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę „Aniele Boży, stróżu mój…”.
 11. Koła Żywego Różańca naszej parafii, które w sobotę 6 października organizują wyjazd na V Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Smardzewa k. Płońska, informują, że pielgrzymka wyrusza o godz.7:30 z parkingu przy kościele w Czernicach Borowych. Prośba organizatorów o punktualność i zabranie ze sobą modlitewników, śpiewników, różańców i przyjmowanych leków. Wyżywienie we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca.
 12. Dzisiaj Policja polska przeżywa XVII Pielgrzymkę Środowiska Policyjnego na Jasną Górę z okazji święta patrona Michała Archanioła i w roku 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. O godz. 13:15 zostanie odprawiona Msza Święta, której będzie przewodniczył biskup Józef Guzdek – Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Policji. Łączymy się duchowo w modlitwie.
 13. Warto zapoznać się z treścią Komunikatu z 380. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbywało się w Płocku 25 – 26 września br. w związku z obchodzonym w tym roku jubileuszem 450. rocznicy śmierci Świętego Stanisława Kostki (czytaj).
 14. W ubiegłym tygodniu został zamontowany system ogrzewania kościoła w postaci dwóch nowoczesnych nagrzewnic o mocy 20 KW, programowanych i sterowanych z pomieszczenia zakrystii, które latem mogą pełnić również funkcję nawiewu powietrza. Te prace przeprowadziła firma „Automatik Elektrociepło” z Torunia. Ponieważ są to urządzenia o dużej wydajności, potrzebna była modernizacja istniejącego przyłącza energetycznego oraz zwiększenie przydziału mocy, na ile to jest obecnie technicznie możliwe. W tej chwili czekamy na założenie drugiego licznika oraz wymianę obecnego i podpisanie umowy na tzw. taryfę weekendową C12 W, która będzie obowiązywała przez rok, a potem zobaczymy jak to się przedstawia finansowo, gdyż zaczynają obowiązywać inne taryfy, może jeszcze bardziej korzystne. Poza kosztem zasadniczym, który wyniósł 23.900 zł, pojawił się jeszcze koszt przydziału mocy oraz modernizacji przyłącza, który wyniósł 3.000 zł. Dziękuję za okazaną pomoc p. Katarzynie Zembrzuskiej oraz p. Zdzisławowi Błażejewskiemu i p. Stanisławowi Sadowskiemu. Poza tym zostały zabrane do renowacji dwa ołtarze boczne w ramach środków zewnętrznych uzyskanych z MSWiA (Departament Wyznań Religijnych oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych), a także chrzcielnica, która zostanie również poddana renowacji. Ponadto rozpoczęły się trudne prace trzeciego etapu remontu dzwonnicy, który polega na wymianie poszycia dachowego z położeniem blachy miedzianej i montażem zegara. Poza projektem z udziałem środków zewnętrznych w najbliższym czasie zostanie przeprowadzona konserwacja dzwonów oraz ich zamocowania, bo nie było wcześniej tego typu prac oraz montaż trzeciego dzwonu, aby tonacja była pełna i bardziej brzmiąca. Więcej szczegółów na ten temat podam w niedzielę za tydzień. Za modlitwę i każdą pomoc serdeczne podziękowanie dla całej parafii oraz naszych dobroczyńców. Wielkie Bóg zapłać!
 15. Trwa zbiórka zboża i ofiar materialnych na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy czynnie wspierają ten stary zwyczaj naszej diecezji i naszej parafii oraz składają ofiarę na dofinansowanie instalacji ogrzewania kościoła. W ubiegłym tygodniu ofiary zostały zebrane w Czernicach Borowych wśród mieszkańców ulicy Sadowej, Dolnej, Jasnej i Kościelnej.
 16. Dziękuję za ofiary materialne na rzecz prowadzonych inwestycji w naszej parafii, które w ubiegłym tygodniu złożyło kilka rodzin i osoby indywidualne: p. Irena Naszkiewicz, p. Remigiusz i Wanda Gadomscy, p. Tadeusz i Urszula Pszczółkowscy, p. Wiesław i Janina Milewscy, p. Jan i Barbara Pawelczyk, p. Hubert i Bożena Zembrzuscy, p. Krzysztof i Agata Biraga.
 17. Młodzieży z naszej parafii, która rozpoczyna nowy rok akademicki życzymy Bożego błogosławieństwa, światła Ducha Świętego i opieki Matki Bożej Czernickiej.
 18. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia i serdecznie pozdrawiamy. Modlimy się za chorych, a wszystkich zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Jeszcze raz wspominamy w modlitwie poległych i zamordowanych w Powstaniu Warszawskim ze względu na 74. rocznicę zakończenia tego tragicznego aktu patriotyzmu, który trwał 63 dni od 1 sierpnia do 2 października 1944 r.
 19. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 30 września (niedziela) – Święty Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła. Przetłumaczył Pismo Święte zwane „Wulgatą” na powszechny w tym czasie język łaciński. Zmarł 30 września 420 roku w Betlejem. Jest patronem pustelników, biblistów i studentów.
 • 1 października (poniedziałek) – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus. Francuska karmelitanka i doktor Kościoła, która żyła w XIX wieku. Wyróżniała się pokorą, ewangeliczną prostotą i wielkim zaufaniem do Boga. Jest patronką misji katolickich.
 • 2 października (wtorek) – Święci Aniołowie Stróżowie. Bronią nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Pamiętajmy o tym, aby każdego dnia polecać się opiece naszego Anioła Stróża.
 • 4 października (czwartek) – Święty Franciszek z Asyżu (Giovanni Bernardone). Po burzliwej młodości przeżył nawrócenie i wyrzekłszy się wszelkich dóbr postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie. Radykalizm jego życia do dziś znajduje wielu naśladowców. Jest to dzień imienin papieża Franciszka.
 • 5 października (piątek) – Święta Siostra Faustyna (Helena) Kowalska, dziewica i zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Sekretarka i apostołka Bożego Miłosierdzia. „Dzienniczek” jej autorstwa jest zaliczany do najwybitniejszych
 1. Dziękujemy Jezusowi, że nas umocnił przy swoim stole. Za drzwiami kościoła mamy możliwość otrzymania obiecanej nagrody, tylko zapamiętajmy dobrze słowa Ewangelii „Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody. Boże błogosławieństwo niech prowadzi nas w nowym miesiącu naszego życia i w trudzie modlitwy różańcowej, która jest okazją do wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa