Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej
27 października 2020 - Ciekawy film na uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i miesiąc listopad +++ 25 października 2020 - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 25.10.2020 Trzydziesta niedziela zwykła w rok ... +++ 25 października 2020 - Intencje Mszy Świętych 26.10.2020 – 01.11.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 25 października 2020 - APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED UROCZYSTOŚCIĄ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH Zbliża się dzień 1 listopada, a ... +++ 23 października 2020 - Odpust ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty 18.10.2020 +++ 23 października 2020 - Drzewko araukaria chilijska podarowane do kościoła +++ 22 października 2020 - Kościół filialny w Sadykrzu ustanowiony Sanktuarium Diecezjalnym pw. św. Rocha Kościół filialny w Sadykrzu w pa ... +++ 20 października 2020 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 18.10.2020 Dwudziesta dziewiąta niedziela zwy ... +++ 19 października 2020 - Intencje Mszy Świętych 19.10.2020 – 25.10.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 19 października 2020 - Próbne podłączenie lamp wokół cmentarza parafialnego 17.10.2020 +++ webdesign

1. Przeżywamy dzisiaj dwudziestą szóstą niedzielę w roku liturgicznym, która jest ostatnią niedzielą września. W Ewangelii Jezus objawia się nam jako Łazarz – biedak pokryty ranami, ktoś z marginesu i „peryferii” naszego świata.

2. Dzisiaj Aleksandra Biraga, która reprezentuje młodzież z Parafialnego Centrum ŚDM Kraków 2016 przedstawi nam podczas każdej Mszy Świętej prezentację multimedialną z tego niezwykłego wydarzenia. Bardzo dziękujemy za to wspomnienie.

3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie z dziećmi z klasy trzeciej, czwartej i piątej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Po Mszy Świętej o godz. 15:00 zapraszamy na spotkanie młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

4. Sąsiednia parafia Pawłowo przeżywa dzisiaj doroczny odpust ku czci Świętej Tekli. Uroczysta Suma zostanie odprawiona o godzinie 12:00. Również dzisiaj odpust ku czci Świętego Mateusza przeżywa parafia Zielona Ciechanowska.

5. We wtorek 27 września o godz. 11:00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta w intencji małżonków z terenu gminy Czernice Borowe, którzy w ostatnich dwóch latach przeżywali złoty jubileusz sakramentu małżeństwa. Razem z kierownictwem Urzędu Stanu Cywilnego przy Urzędzie Gminy w Czernicach Borowych zapraszamy do modlitwy i dziękczynienia.

6. W czwartek 29 września dzień imienin obchodzi pan organista Michał Daniszewski, któremu już dzisiaj składamy życzenia zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

7. W sobotę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 15:00. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej całą parafię, a szczególnie dzieci z klasy trzeciej, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej, dzieci z klasy czwartej i piątej przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego oraz młodzież w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W tym roku również będzie prowadzony konkurs różańcowy, polegający na zebraniu jak największej liczby pamiątek uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych.

8. W tym roku pierwszy dzień października przypada w pierwszą sobotę miesiąca, dlatego różaniec zostanie odprawiony o godzinie 9:30, a później Msza Święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszam całą asystę i dziewczęta sypiące kwiatkami.

10. Trwa zbiórka zboża i ofiar materialnych na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Bardzo dziękuję za wsparcie tego pięknego zwyczaju naszej parafii, a dzisiaj szczególnie dziękuję mieszkańcom Chrostowa Wielkiego oraz mieszkańcom Kownat za zebrane zboże w ubiegłym tygodniu i ofiary materialne.

11. W imieniu całej parafii jeszcze raz składam podziękowanie mieszkańcom Chojnowa (w całości), Chojnowa Kolonii i Chojnówki za ofiary materialne złożone na rzecz parafii z okazji Nawiedzenia Obrazu Matki Bożęj Jasnogórskiej w wysokości 2.455 zł. Bóg zapłać.

12. Do puszki na Katolickie Radio Diecezji Płockiej zebraliśmy w ubiegłą niedzielę ok. 150 zł.

13. Zgodnie z decyzją Biskupa Płockiego dzisiaj można złożyć ofiarę do puszki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. Wszystkich, którzy stracili życie i ucierpieli w tej tragedii, wspieramy naszą współczującą modlitwą.

14. W ostatnim czasie zostały założone tzw. książki obiektu na plebanię i do dzwonnicy oraz uzupełniono książkę obiektu do budynku kościoła. Koszt tych czynności wyniósł ponad 2 tys. zł.

15. Na stoliku z prasą znajdują się bezpłatne książeczki – świadectwa pt. „Kochać to oddać wszystko”, które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości księdza dziekana naszego dekanatu.

16. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 25 września (niedziela) – Błogosławiony Władysław z Gielniowa. Prezbiter, który należał do zakonu bernardynów. Wybitny kaznodzieja i twórca pieśni religijnych w języku polskim, żył na przełomie XV i XVI w. Jest drugorzędnym patronem Warszawy.

• 28 września (środa) – Święty Wacław męczennik, król czeski. Jest patronem Czech i katedry na Wawelu. Został zamordowany na polecenie swojego młodszego brata Bolesława.

• 29 września (czwartek) – Święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, którzy są naszymi wielkimi orędownikami przed Bogiem. Ich imiona oznaczają odpowiednio: Michał − „któż jak Bóg”, Gabriel − „moc Boża”, Rafał − „Bóg uzdrawia”.

• 30 września (piątek) – Święty Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła. Przetłumaczył Pismo Święte zwane „Wulgatą” na powszechny w tym czasie język łaciński. Zmarł 30 września 420 roku w Betlejem. Jest patronem pustelników, biblistów i studentów.

• 1 października (sobota) – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, która żyła w XIX wieku. Francuska karmelitanka i doktor Kościoła, odznaczająca się pokorą, ewangeliczną prostotą i wielkim zaufaniem do Boga. Jest patronką misji katolickich.

17. Solenizantom i jubilatom całego tygodnia, przekazujemy słowa najlepszych życzeń. Dla zmarłych parafian oraz wszystkich zmarłych prosimy w modlitwie o łaskę zbawienia.

18. Bóg zbawia świat przez ubóstwo, posłuszeństwo i pokorę Jezusa Chrystusa. Uczmy się tej postawy od naszego Pana. Niech nam w tym trudnym zadaniu pomoże błogosławieństwo Boże. Przyjmijmy ten dar w modlitewnej jedności z mieszkańcami Kuskowa, którzy przeżywają obecnie czas Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

Rok liturgiczny 2019/2020


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego