Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

17 czerwca 2021 - Dekret o odwołaniu dyspensy DEKRET  O ODWOŁANIU DYSPENSY  OD ... +++ 17 czerwca 2021 - XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę W imieniu Zarządu Krajowego Instyt ... +++ 17 czerwca 2021 - 1. rocznica urodzin Basi Smolińskiej 13.06.2021 +++ 17 czerwca 2021 - 30. rocznica urodzin Damiana Mikłowskiego 13.06.2021 +++ 17 czerwca 2021 - 14 czerwca. Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady 14 czerwca 1940 r. z więzienia w T ... +++ 17 czerwca 2021 - 80. rocznica męczeńskiej śmierci Patronów Miasta Działdowo: Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Biskupa Leona Wetmańskiego Homilia Biskupa Płockiego Piotra L ... +++ 16 czerwca 2021 - XI NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 13.06.2021 Dziś jedenasta niedziela w roku li ... +++ 14 czerwca 2021 - Intencje Mszy Świętych 14.06.2021 – 20.06.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 9 czerwca 2021 - Reflektor najazdowy na głównej alei cmentarza parafialnego 04.06.2021 +++ 9 czerwca 2021 - 100. rocznica poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa ODNOWIENIE AKTU POŚWIĘCENIA NAROD ... +++ webdesign
 1. Dzisiaj dwudziesta siódma niedziela w roku liturgicznym. Jest to jednocześnie XVII Dzień Papieski, który przeżywamy w tym roku pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Dni Papieskie są obchodzone w Polsce od 2001 roku jako wyraz naszej wdzięczności oraz duchowej jedności z Janem Pawłem II.
 2. W tym dniu wspominamy wielkie dziedzictwo Świętego Jana Pawła II oraz wspieramy ofiarą materialną Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która niesie pomoc uzdolnionej młodzieży z rodzin w trudnej sytuacji. Obecnie z takiej pomocy korzysta w całej Polsce ponad 2.000 osób, a ponad 5.000 a osób ukończyło już naukę.
 3. Z okazji Dnia Papieskiego po każdej Mszy Świętej będzie możliwość oddania czci relikwiom Świętego Jana Pawła II.
 4. Dzisiaj przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 Różaniec prowadziło Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego. Jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy czynnie włączają się w modlitwę różańcową w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 15:00. Dzisiaj rozważymy różaniec papieski w tajemnicach chwalebnych.
 5. W przyszłą sobotę do poprowadzenia modlitwy różańcowej o godzinie 16:00 zapraszam Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic.
 6. Również w najbliższą sobotę o godz. 10:00 w sali spotkań na plebanii spotkanie ministrantów i kandydatów do liturgicznej służby ołtarza w naszej parafii.
 7. W następną niedzielę 15 października o godz. 9:30 nabożeństwo Godzinek ku czci Matki Bożej, które śpiewamy w miesiącach od maja do października. W piątek 13 października Koła Żywego Różańca poprowadzą Różaniec fatimski, który rozważamy w tym roku z okazji 100. rocznicy objawień w Fatimie.
 8. Również w następną niedzielę naszym gościem będzie Siostra Barbara ze Wspólnoty Błogosławieństw, które od kilku lat jest wspólnotą międzynarodową. Siostra Barbara tworzyła bowiem  dom zakonny w Medjugorie, a obecnie razem z innymi siostrami organizuje klasztor w Strzelcach Opolskich, który jest pierwszym domem zakonnym sióstr w Polsce. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość wsparcia tego dzieła ofiarą złożoną do puszki.
 9. W niedzielę za dwa tygodnie 22 października będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty – patrona naszego kościoła. Uroczystą Sumę o godzinie 12:00 z okolicznościowym kazaniem odprawi ks. Andrzej Janicki – audytor Sądu Biskupiego Płockiego, który będzie wśród już w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00.
 10. W tym roku uroczystość odpustową uświetni znany już naszej wspólnocie parafialnej zespół „Moja Rodzina” z Glinojecka, który będzie obecny również podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 z koncertem pieśni maryjnych i nie tylko. Dobroczyńcą tego wydarzenia ewangelizacyjnego jest Fundacja „SCALAM – prostujemy drogi życia”, za co już teraz bardzo dziękujemy.
 11. Po odpuście parafialnym będą przyjmowane wypominki roczne i jednorazowe oraz intencje Mszy Świętych na nowy rok kalendarzowy.
 1. Sobota 14 października to Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom składamy serdeczne życzenia, a szczególnie Dyrekcji i Radzie Pedagogicznej oraz wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej w Czernicach Borowych. W intencji całej oświaty w naszej Ojczyźnie ofiarujemy w tym dniu nabożeństwo różańcowe. Zmarłych nauczycieli i pracowników oświaty będziemy polecali Bożemu miłosierdziu.
 2. Wczoraj w modlitwie „Różaniec do granic” wzięło udział ok. miliona osób w kraju i za naszą granicą. W tej modlitwie również brali udział przedstawiciele naszej parafii.
 3. W ostatnim czasie została oddana do renowacji tzw. „wieczna lampka”, która zostanie wyposażona w brakujący czerwony klosz. Fundatorem tej inwestycji z okazji srebrnego jubileuszu sakramentu małżeństwa jest rodzina państwa Bartołd z Żeber. Bardzo dziękuję w imieniu naszej parafii.
 4. Wczoraj zostały założone w prezbiterium kinkiety w stylu dwóch dużych żyrandoli, które znajdują się w kościele. Koszt ich odnowienia wyniósł 1.000 zł. Podziękowanie dla p. Wiesława Tomaszewskiego z Przasnysza (pochodzącego z naszej parafii), który bezpłatnie je zamontował. Wstępnie zostały zamówione pozostałe kinkiety do nawy głównej kościoła po promocyjnej cenie 400 zł za sztukę, a potrzeba będzie 6 sztuk. Żyrandole duże i małe też wymagają odnowienia i uzupełnienia, aby były jednolite (w tym również zakrystia). Koszt tej inwestycji na przyszłość to ok. 15 tysięcy złotych. Jest problem z żyrandolem w prezbiterium, wykonanym w dużej mierze ze szkła kryształowego, który wymaga specjalistycznej renowacji. Firma z Torunia zajmuje się produkcją i renowacją tylko żyrandoli z mosiądzu, dlatego musimy szukać innego odpowiedniego rozwiązania.
 5. Dziękuję za dekorację papieską na dzisiejszą niedzielę, wykonaną przez Parafialny Odział Akcji Katolickiej, a także za okazaną pomoc w różnych pracach porządkowych na rzecz parafii, szczególnie wczoraj przy sprzątaniu kościoła i dzwonnicy oraz za każde uczynione dobro duchowe i materialne, którego w ostatnim czasie było bardzo dużo. We wtorek 10 października mamy wizytację administracyjną z Kurii Diecezjalnej Płockiej przed wizytacją kanoniczną, która odbędzie się w przyszłym roku.
 6. Dziękuję mieszkańcom Kownat, Dzielina, Jabłonowa oraz Nowych Czernic od strony Chrostowa i Zembrzusa, a także rolnikom z Czernic Borowych za przekazane w ubiegłym tygodniu zboże i ofiary materialne na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Bardzo proszę pozostałych mieszkańców Czernic Borowych o zorganizowanie zbiórki ofiar materialnych na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w następną niedzielę lub w najbliższym czasie.
 7. W ramach ogólnopolskiej zbiórki z ubiegłej niedzieli na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Meksyku przekażemy do Caritas Diecezji Płockiej 200 zł.
 8. Do nabycia jest Kalendarz Rolników na rok 2018, a także kalendarz wydany przez redakcję Gościa Niedzielnego. Dla prenumeratorów Gościa Niedzielnego kalendarz w prezencie został dołączony do bieżącego wydania.
 9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 9 października (poniedziałek) – Błogosławiony Wincenty Kadłubek (1160-1223). Biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV. Dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których opisał początki dziejów narodu polskiego. Zmarł jako cysters w Jędrzejowie. Jest uznawany za naszego pierwszego historyka.
 • 11 października (środa) – Święty Jan XXIII, nazywany „Papieżem Dobroci” lub „Dobrym Papieżem Janem”. Zwołał Sobór Watykański II, kanonizowany razem z Janem Pawłem II 27 kwietnia 2014 r. Jest patronem nuncjuszy apostolskich (wspomnienie dowolne).
 • 13 października (piątek) – Błogosławiony Honorat Koźmiński (1829-1916). Prezbiter i zakonnik kapucyn. Ceniony kaznodzieja, spowiednik i pisarz religijny. Był odnowicielem życia zakonnego pod zaborem rosyjskim. Dał początek licznym zgromadzeniom przede wszystkim bezhabitowym, które mogły docierać do wielu różnych środowisk, by głosić ewangelię miłości.
 1. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia przekazujemy serdeczne życzenia. Chorych otaczamy modlitwą, a zmarłych parafian, szczególnie w ostatnim czasie, polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.
 2. Trwajmy w nastroju modlitwy różańcowej i zamyślenia z okazji XVII Dnia Papieskiego oraz „idźmy naprzód z nadzieją”, pamiętając o dziękczynieniu Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Niech nas umacnia Boże błogosławieństwo, abyśmy zawsze pamiętali, że należymy do winnicy Pana.
Rok liturgiczny 2020/2021
Poczta www

Archiwa