Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dwudziesta siódma niedziela w roku liturgicznym. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, dziś w liturgii symbolicznie wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.
 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Świętego Franciszka, która w tym roku jest organizowana po raz piąty przez Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska pod hasłem „Mniej znaczy więcej – radość z dzielenia”. Święty Franciszek z Asyżu jest patronem chrześcijańskiej ekologii, który szczególną troską otoczył całe stworzenie Boże.
 2. Z okazji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Dziękuję całej asyście procesyjnej, pocztom sztandarowym, służbie liturgicznej oraz dziewczętom sypiącym kwiatkami.
 3. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele jest odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 16:00, a w niedziele na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00. Dzisiaj część druga Różańca – tajemnice światła, którą rozważymy przez jedną cząstkę przed Najświętszym Sakramentem o godz. 12:00. W najbliższą środę Różaniec poprowadzą dzieci z klasy trzeciej, które przygotowują się duchowo do Pierwszej Komunii Świętej. Zachęcamy dzieci, szczególnie z klasy trzeciej i czwartej, do udziału w konkursie różańcowym, który jest prowadzony jak co roku i polega na zbieraniu pamiątek uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym od poniedziałku do piątku.
 4. Odmawiając jedną część różańca w październiku można uzyskać łaskę odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy.
 5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek miesiąca. W czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii oraz wytrwałość na drodze powołania.
 6. W piątek 7 października przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które wiąże się ze zwycięstwem floty chrześcijańskiej nad muzułmańską flotą turecką pod Lepanto (obecnie Nafpaktos w Grecji) 7 października 1571 roku. Ówczesny papież Pius V ustanowił ten dzień jako wyraz wdzięczności za cudowne ocalenie chrześcijaństwa przez modlitwę różańcowa. Bitwa pod Lepanto była jedną z najkrwawszych bitew morskich w dziejach świata. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej jest świętem patronalnym Kół Żywego Różań Ten dzień to również pierwszy piątek miesiąca. Sakrament pokuty od godz. 15:30, szczególnie zapraszamy dzieci z klasy czwartej, które będą odprawiać dziewięć pierwszych piątków miesiąca.
 7. W drugą niedzielę miesiąca za tydzień modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godz. 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Chojnowa.
 8. W naszej parafii kontynuujemy zwyczaj zbierania zboża i ofiar materialnych na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Jeśli będzie zbierane zboże, to proszę o przywożenie do parafii, najlepiej po Mszy Świętej wieczorem ok. godz. 17:30. Bardzo dziękuję mieszkańcom Dzielina, Nowych Czernic od strony Zembrzusa i Chrostowa oraz mieszkańcom Jabłonowa, także za ofiarę na dofinansowanie ogrzewania kościoła zimą. Również serdecznie dziękuję tym osobom, które zbierały ofiary i zboże w ubiegłym tygodniu.
 9. Być może będzie organizowany wspólny wyjazd przedstawicieli Kół Żywego Różańca naszej parafii na VII Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Smardzewa k. Płońska w najbliższą sobotę 8 października. W tym dniu również będzie trwała dwudniowa pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę.
 10. Dzisiaj w Pawłowie Kościelnym odbędzie się uroczystość odsłonięcia pomnika „Bohaterom Niepodległości”. O godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę pod przewodnictwem JE Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego.
 11. Dzisiaj w parafii pw. Świętego Wojciecha w Płocku odbędą się pierwsze diecezjalne obchody święta ku czci Świętego Michała Archanioła – patrona polskiej Policji. O godz. 12:30 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem JE Biskupa Seniora Romana Marcinkowskiego. Do udziału w tej uroczystości zaprasza ks. kan. dr Jerzy Ławicki – Diecezjalny Kapelan Policji.
 12. We wtorek 4 października w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.
 13. W środę 5 października będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.
 14. OKO-LUX Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zaprasza na profilaktyczne badanie wzroku, które odbędzie się w porozumieniu z Urzędem Gminy w Czernicach Borowych, we wtorek 4 października b w godzinach od 8:00 do 10:00 w świetlicy wiejskiej w Chojnowie. Zapisy i rejestracja pod nr tel. 22/465 82 62.
 15. Msze Święte dzisiaj w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 16. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia przekazujemy serdeczne życzenia. Chorych otaczamy modlitwą, szczególnie przebywających w szpitalach, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 17. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 4 października (wtorek) – Święty Franciszek z Asyżu (Giovanni Bernardone). Po burzliwej młodości przeżył nawrócenie i wyrzekłszy się wszelkich dóbr postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie. Radykalizm jego życia do dziś znajduje wielu naśladowców. Jest to dzień imienin papieża Franciszka.
 • 5 października (środa) – Święta Siostra Faustyna (Helena) Kowalska, dziewica i zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Sekretarka i apostołka Bożego Miłosierdzia. „Dzienniczek” jej autorstwa jest zaliczany do najwybitniejszych.
 1. Z Bożym błogosławieństwem trwajmy w nastroju modlitwy różańcowej i dziękczynieniu za łaskę wiary, którą otaczajmy troską w nowym tygodniu naszego życia. Jeszcze raz wspominamy w modlitwie poległych i zamordowanych w Powstaniu Warszawskim ze względu na 78. rocznicę zakończenia tego tragicznego aktu patriotyzmu, który trwał 63 dni od 1 sierpnia do 2 października 1944 r.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa