Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dwudziesta siódma niedziela w roku liturgicznym. Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Maryi, odradzamy i umacniamy naszą wiarę, którą otrzymaliśmy w sakramencie chrztu świętego.
 1. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej osobistej modlitwie.
 2. Z okazji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Dziękuję całej asyście procesyjnej, „dzieciom fatimskim”, dziewczętom sypiącym kwiatkami, pocztom sztandarowym i służbie liturgicznej.
 3. Jutro w poniedziałek 7 października przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które wiąże się ze zwycięstwem floty chrześcijańskiej nad muzułmańską flotą turecką pod Lepanto (obecnie Nafpaktos w Grecji) 7 października 1571 roku. Ówczesny papież Pius V ustanowił ten dzień jako wyraz wdzięczności za cudowne ocalenie chrześcijaństwa przez modlitwę różańcowa. Bitwa pod Lepanto była jedną z najkrwawszych bitew morskich w dziejach świata. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej jest świętem patronalnym Kół Żywego Różańca.
 4. We wtorek 8 października o godz. 11:00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta w intencji małżonków z terenu gminy Czernice Borowe, którzy w bieżącym roku przeżywają złoty jubileusz sakramentu małżeństwa. Razem z kierownictwem Urzędu Stanu Cywilnego przy Urzędzie Gminy w Czernicach Borowych zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia.
 5. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele jest odprawiane od poniedziałku do soboty o godzinie 16:00, a w niedziele na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00. Dzisiaj część druga Różańca – tajemnice światła. Modlitwę poprowadzą Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych. W najbliższą środę Różaniec poprowadzą dzieci z klasy czwartej, które przygotowują się duchowo Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu.
 6. W drugą niedzielę miesiąca za tydzień modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godz. 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Chojnowa. W sobotę 12 października modlitwę różańcową o godzinie 16:00 poprowadzi wspólnota „Męskie Serca Maryi”.
 7. „Męskie Serca Maryi” – to wspólnota męska, która zawiązała się podczas cyklicznych, comiesięcznych, otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn, odbywających się w różnych parafiach w okolicy Ciechanowa. Są wśród nich mężowie, ojcowie, samotni, rozeznający, w różnym wieku i z różnych miejscowości. Opiekunem duchowym wspólnoty jest ks. Łukasz Kamiński, wikariusz parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie. Spotkania to przede wszystkim wspólna Msza Święta oraz modlitwa różańcowa, wspólne rozmowy, wsparcie duchowe czy wspólna kolacja. Nie istnieją żadne ograniczenia dla kolejnych mężczyzn, aby dołączyć i przynależeć do grupy.
 8. Również w najbliższą sobotę o godz. 9:00 w sali spotkań na plebanii spotkanie ministrantów i kandydatów do liturgicznej służby ołtarza w naszej parafii.
 9. Jak słyszeliśmy z odczytanego listu Konferencji Episkopatu Polski w następną niedzielę będziemy przeżywali XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
 10. W następną niedzielę z okazji Dnia Papieskiego podczas wszystkich Mszy Świętych będzie obecny wśród nas ks. Stefan Ceberek – kapłan diecezji łomżyńskiej, pieśniarz i ewangelizator, przyjaciel „Radia Maryja” i Telewizji TRWAM. Dziękujemy za okazaną pomoc Fundacji „SCALAM – prostujemy drogi życia”. Będzie możliwość nabycia płyt z pieśniami ks. Stefana.
 11. W niedzielę za dwa tygodnie 20 października będziemy świętować w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty – patrona kościoła. Uroczystą Sumę o godzinie 12:00 odprawi ks. Rafał Winnicki – wikariusz parafii pw. Świętego Wojciecha w Nasielsku, który będzie wśród nas już w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00 razem z grupą trzech osób świeckich, ponieważ w tym roku nasz odpust poprzedzą tzw. rekolekcje kerygmatyczne (gr. kerygma – głosić, przepowiadać) . W piątek 18 października i w sobotę 19 października o godzinie 16:00 odbędzie się nabożeństwo różańcowe, a o godzinie 17:00 zostanie odprawiona Msza Święta z nauką rekolekcyjną i świadectwem osób świeckich.
 12. Po odpuście parafialnym będą przyjmowane wypominki roczne i jednorazowe oraz intencje Mszy Świętych na nowy rok kalendarzowy.
 1. Dziękuję mieszkańcom Miłoszewca i Ostafieje, Chrostowa Wielkiego, Nowych Czernic od strony Chrostowa i Zembrzusa oraz Jabłonowa, a także mieszkańcom Czernic Borowych z ulicy Kaczej i Kościelnej za przekazane w ubiegłym tygodniu zboże i ofiary materialne na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Bardzo proszę pozostałe miejscowości o zorganizowanie i przeprowadzenie zbiórki w najbliższym czasie. Jeśli będzie zbierane zboże, to proszę o przywożenie do parafii, najlepiej po Mszy Świętej ok. godz. 17:30.
 2. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia przekazujemy serdeczne życzenia. Chorych otaczamy modlitwą, szczególnie przebywających w szpitalach, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 3. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 9 października (środa) – Błogosławiony Wincenty Kadłubek (1160-1223). Biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV. Dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których opisał początki dziejów narodu polskiego. Zmarł jako cysters w Jędrzejowie. Jest uznawany za naszego pierwszego historyka (wspomnienie dowolne).
 • 11 października (piątek) – Święty Jan XXIII, nazywany „Papieżem Dobroci” lub „Dobrym Papieżem Janem”. Zwołał Sobór Watykański II, kanonizowany razem z Janem Pawłem II 27 kwietnia 2014 r. Jest patronem nuncjuszy apostolskich (wspomnienie dowolne).
 1. Trwajmy w nastroju modlitwy różańcowej i dziękczynieniu za dobro, którym nas Bóg obdarza. On daje nam łaskę wiary, którą otaczajmy troską w nowym tygodniu naszego życia.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa