Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dwudziesta ósma niedziela zwykła. Pan Jezus zaprasza nas, abyśmy umacniali się łaską sakramentów i wytrwałą modlitwą. W liturgii słowa usłyszymy dziś o tym, że Bóg przygotował nam ucztę, która jest zapowiedzią uczty mesjańskiej – zbawienia. Wszyscy zostaliśmy zaproszeni na tę ucztę. Przychodzimy więc w niedzielę do naszej świątyni, aby stanąć przed ołtarzem Pana i przygotować się na wieczne spotkanie z Nim tam, gdzie na zawsze zostanie zniszczona śmierć i nie będzie już cierpienia i smutku.
 2. Dzisiaj w Polsce przeżywamy jubileuszowy XX Dzień Papieski pod hasłem „TOTUS TUUS”. Po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Nie będzie tradycyjnego oddania czci relikwiom Świętego Jana Pawła II, którymi zostaniemy pobłogosławieni na koniec Mszy Świętej.
 3. W tym roku w najbliższy piątek przypada 42. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Dzień 16 października został ustanowiony przez Sejm RP w dniu 27 lipca 2005 roku Dniem Papieża Jana Pawła II. Wspomnienie liturgiczne obchodzimy 22 października. Tego dnia rozpoczął się wielki pontyfikat.
 4. Dzisiejsza niedziela to druga w miesiącu. Różaniec przed Mszą Świętą o godz. 10:00 prowadziło Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego.
 5. W niedzielę za tydzień o godz. 9:30 ostatnie w tym roku nabożeństwo Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy od maja do października w trzecią niedzielę miesiąca, pół godziny przed Mszą Świętą o godz. 10:00.
 6. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele jest odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 16:00, a w niedziele zwykle na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00. Dzisiaj będzie to Różaniec papieski w części trzeciej tajemnic bolesnych.
 7. W środę 14 października Różaniec poprowadzą dzieci z klasy czwartej szkoły podstawowej w ramach duchowego przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, a w najbliższą sobotę 17 października do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 16:00 zapraszam Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic.
 8. W kalendarzu ważnych świąt i uroczystości 14 października jest to Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom składamy serdeczne życzenia, a szczególnie Dyrekcji i Radzie Pedagogicznej oraz wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych. W intencji całej oświaty w naszej Ojczyźnie ofiarujemy w tym dniu nabożeństwo różańcowe. Zmarłych nauczycieli i pracowników szkolnictwa będziemy polecali Bożemu miłosierdziu.
 9. W czwartek przypada 15 października. Tego dnia od kilku lat w Polsce obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w 1988 roku, w Stanach Zjednoczonych. W tym dniu będziemy wspierać modlitwą różańcową rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka.
 10. W tym tygodniu z okazji zbliżającego się odpustu parafialnego planowane są odwiedziny chorych i osób w podeszłym wieku, pozostających na stałe w swoich domach. W czwartek 15 października: Nowe Czernice od Węgry, Chojnowo, Kownaty, Dzielin i Żebry; piątek 16 października: Nowe Czernice od Chrostowa i Zembrzusa, Zembrzus Wielki, Kuskowo i Zalesie; sobota 17 października: Czernice Borowe. W nowych sytuacjach duszpasterskich proszę o kontakt telefoniczny. Wizyty duszpasterskie rozpoczną się ok. godz. 9:00.
 11. W niedzielę za tydzień 18 października, a więc ipsa die (łac. „w sam dzień”) będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty – patrona kościoła. Uroczystą Sumę o godzinie 12:00 odprawi ks. dr Tomas Brzeziński – Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, który będzie wśród nas już w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00.
 12. W dniu odpustu parafialnego nie będzie Mszy Świętej o godz. 8:30 i 15:00, a nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione w czasie Sumy odpustowej. Stosując się do wszystkich obowiązujących przepisów sanitarnych zapraszam parafian i gości, całą asystę procesyjną, dziewczęta sypiące kwiatkami, służbę liturgiczną, poczty sztandarowe oraz druhny i druhów z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.
 13. Wypominki roczne i jednorazowe oraz intencje Mszy Świętych na nowy rok kalendarzowy będą przyjmowane po uroczystości odpustowej od wtorku 20 października.
 14. Przedstawicielom naszej parafii dziękuję za przygotowanie symbolicznej, ale wymownej dekoracji na Dzień Papieski. Panu organiście Adrianowi dziękujemy za pieśni „Nie lękajcie się” i „Barka” w hołdzie dla Świętego Jana Pawła II.
 15. Sołectwu Chojnowo dziękujemy za odnowienia kamiennego krzyża ku czci Chrystusa Zbawiciela z 1938 roku, który znajduje się w miejscowości Chojnówka.
 16. Bardzo dziękuję za zboże i ofiary materialne na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, które w ubiegłym tygodniu przekazali mieszkańcy Kuskowa, Chrostowa Wielkiego i Nowych Czernic od strony Węgry.
 17. Dziękuje za ofiarę materialną na rzecz parafii, którą w ubiegłym tygodniu złożyli p. Dariusz i Małgorzata Czarzaści.
 18. Apel Komendanta Powiatowego Policji w Przasnyszu – czytaj >>>.
 19. Na prośbę Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski Kuria Diecezjalna Płocka przekazuje informację, że na terenie całego kraju w dniach od 1 września do 30 listopada br., przeprowadzany jest Powszechny Spis Rolny. Jego celem jest dostarczenie kluczowych informacji statystycznych, spisywane są gospodarstwa prowadzące działalność rolniczą. W popularyzowanie spisu włączył się Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego SAC. Powodzenie badania zależy od przychylności społeczeństwa oraz rzetelnego zaangażowania respondentów. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny zwrócił się do ks. abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego KEP, z prośbą o wsparcie Kościoła w Polsce tej inicjatywy wśród rolników i uzyskał pozytywną odpowiedź.
 20. Wszystkich parafian świętujących w tym tygodniu urodziny i imieniny zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Pamiętamy również o naszych chorych, szczególnie przebywających w szpitalu, życząc powrotu do zdrowia, a wszystkich zmarłych polecamy miłości Bożej.
 21. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 11 października (niedziela) – Święty Jan XXIII, nazywany „Papieżem Dobroci” lub „Dobrym Papieżem Janem”. Zwołał Sobór Watykański II, kanonizowany razem z Janem Pawłem II 27 kwietnia 2014 r. Jest patronem nuncjuszy apostolskich (wspomnienie dowolne).
 • 13 października (wtorek) – Błogosławiony Honorat Koźmiński (1829-1916). Prezbiter i zakonnik kapucyn. Ceniony kaznodzieja, spowiednik i pisarz religijny. Był odnowicielem życia zakonnego pod zaborem rosyjskim. Dał początek licznym zgromadzeniom przede wszystkim bezhabitowym, które mogły docierać do wielu różnych środowisk, by głosić ewangelię miłości.
 • 15 października (czwartek) – Święta Teresa od Jezusa (1515-1582). Dziewica i doktor Kościoła. Wielka mistyczka, która zreformowała zakon karmelitański, do którego należała. Pochodziła z Avila w Hiszpanii.
 • 16 października (piątek) – Święta Jadwiga Śląska. Księżna, która żyła w XIII wieku. Była żoną Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, a po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
 • 17 października (sobota) – Święty Ignacy Antiocheński, biskup męczennik z pierwszych wieków Kościoła. Był uczniem Świętego Jana Ewangelisty i następcą Świętego Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii Syryjskiej. Autor kilku listów, w których wyłożył naukę o Chrystusie i życiu chrześcijańskim. W czasie prześladowań za cesarza Trajana ok. 107 roku został uwięziony i skazany na śmierć.
 1. Każda Eucharystia jest okazją, aby dziękować Bogu za Jego Opatrzność. Zabierzmy ze sobą do naszych domów i rodzin to dobro, którym zostaliśmy obdarowani w kolejnym Dniu Papieskim, wspominając życie i nauczanie Świętego Jana Pawła II. Niech słowa pieśni „Nie lękajcie się, trwajcie mocni w wierze”, będą przesłaniem nadziei na kolejne trudne dni i naszą przyszłość.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa