Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dwudziesta ósma niedziela zwykła. Pan Jezus zaprasza nas, abyśmy umacniali się łaską sakramentów i wytrwałą modlitwą. Bezcennym skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnych dóbr przemijających, warto rozróżnić, co jest dla nas dobrem największym, a co tylko ułudą oraz iluzją dobra. Dlatego przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najważniejsze pytania.
 2. Dzisiaj w Polsce przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym roku również nie będzie tradycyjnego oddania czci relikwiom Świętego Jana Pawła II.
 3. W najbliższą sobotę przypada 43. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Dzień 16 października został ustanowiony przez Sejm RP w roku 2005 Dniem Papieża Jana Pawła II. Wspomnienie liturgiczne obchodzimy 22 października. Tego dnia rozpoczął się wielki pontyfikat.
 4. Dzisiejsza niedziela jest drugą w miesiącu. Różaniec papieski przed Mszą Świętą o godz. 10:00 prowadzą Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych.
 5. W niedzielę za tydzień o godz. 9:30 ostatnie w tym roku nabożeństwo Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy od maja do października w trzecią niedzielę miesiąca, pół godziny przed Mszą Świętą o godz. 10:00.
 6. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele jest odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 16:00, a w niedziele zwykle na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00. Dzisiaj jest to Różaniec papieski o godz. 9:30 w części drugiej tajemnic światła, które w roku 2002 do modlitwy różańcowej włączył Jan Paweł II z okazji Roku Różańca.
 7. W środę 13 października Różaniec fatimski poprowadzą dzieci z klasy czwartej szkoły podstawowej w ramach duchowego przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, a w najbliższą sobotę 16 października do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 16:00 zapraszam Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic.
 8. W kalendarzu ważnych świąt i uroczystości 14 października jest to Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom składamy serdeczne życzenia, a szczególnie Dyrekcji i Radzie Pedagogicznej oraz wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych. W intencji całej oświaty w naszej Ojczyźnie ofiarujemy w tym dniu nabożeństwo różańcowe. Zmarłych nauczycieli i pracowników szkolnictwa będziemy polecali Bożemu miłosierdziu.
 9. W piątek przypada 15 października. Tego dnia od kilku lat w Polsce obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w 1988 roku, w Stanach Zjednoczonych. W tym dniu będziemy wspierać modlitwą różańcową rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka.
 10. W niedzielę za dwa tygodnie 24 października będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty – patrona kościoła. Uroczystą Sumę o godzinie 12:00 odprawi ks. kanonik Jacek Daszkowski – proboszcz parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Świętym Miejscu oraz dziekan dekanatu przasnyskiego. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00.
 11. Przed odpustem parafialnym planowane są wizyty duszpasterskie u chorych i osób w podeszłym wieku w ramach parafialnego duszpasterstwa chorych.
 12. Wypominki roczne i jednorazowe oraz intencje Mszy Świętych na nowy rok kalendarzowy będą przyjmowane po uroczystości odpustowej od wtorku 26 października.
 13. W najbliższą sobotę 16 października w kościele parafialnym w Pawłowie o godz. 11:30 zostanie odprawiona Msza Święta z okazji 70. rocznicy śmierci żołnierzy „Roja” z patrolu „Kaźmierczuka”. Cały program tej uroczystości oraz wydarzenia towarzyszące znajdują się na stronie Urzędu Gminy Czernice Borowe.
 14. Bardzo dziękuję za zboże i ofiary materialne na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, które w ubiegłym tygodniu przekazali mieszkańcy Żeber, Chrostowa Wielkiego, Miłoszewca i Ostafiej, Nowych Czernic od strony Zembrzusa i Chrostowa oraz Jabłonowa i Chojnowa Wieś oraz częściowo Chojnowa Nowej Ulicy.
 15. W środę ubiegłego tygodnia rozpoczęły się prace przy naprawie fragmentu zawalonego ogrodzenia cmentarza. Orientacyjny koszt tej inwestycji to ponad 5 tysięcy zł. Dziękuję bardzo za różnego rodzaju pomoc porządkową z wykorzystaniem sprzętu mechanicznego, szczególnie p. Bogdanowi Dzielińskiemu, p. Grzegorzowi Czarzastemu i p. Sławomirowi Kunkowskiemu oraz p. Adrianowi Stępień.
 16. Po ponad trzech latach kapliczka Świętego Józefa została poddana niezbędnej konserwacji, być może zdążymy jeszcze przed zimą z konserwacją kapliczki Świętego Jana Nepomucena. Serdeczne podziękowanie za te prace dla p. Sławomira Sosnowskiego i p. Wojciecha Nosarzewskiego. W imieniu całej parafii za każde za każde dobro duchowe i materialne składam wszystkim wielkie Bóg zapłać.
 17. Msze Święte dzisiaj w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 18. Wszystkich parafian świętujących w tym tygodniu urodziny i imieniny zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Pamiętamy również o naszych chorych, szczególnie przebywających w szpitalu, życząc powrotu do zdrowia, a wszystkich zmarłych polecamy miłości Bożej.
 19. W sobotę 2 października br. zmarł ks. Kazimierz Roman, emerytowany proboszcz parafii pw. Świętej Anny w Sokołowie. Odszedł do Pana ukończywszy 87 lat życia i po 62 latach posługi kapłańskiej. Żałobna liturgia pogrzebu, której przewodniczył biskup Mirosław Milewski, została odprawiona w środę 6 października w kościele parafii pw. Świętego Maksymiliana Kolbego w Płocku. Po Mszy Świętej pogrzebowej trumna z ciałem śp. ks. Kazimierza Romana została złożona w grobie kapłańskim na cmentarzu zabytkowym w Płocku.
 20. W czwartek 7 października br. zmarł ks. kanonik Tadeusz Janowski, emerytowany proboszcz parafii pw. Świętego Stanisława BM w Lekowie. Odszedł do Pana mając 89 lat życia i po 63 latach posługi kapłańskiej. Żałobna liturgia pogrzebu, której przewodniczył biskup płocki Piotr Libera, została odprawiona w poniedziałek 11 października w kościele parafialnym w Lekowie. Po Mszy Świętej pogrzebowej trumna z ciałem śp. ks. kan. Tadeusza Janowskiego została złożona w grobie na miejscowym cmentarzu parafialnym.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 11 października (poniedziałek) – Święty Jan XXIII, nazywany „Papieżem Dobroci” lub „Dobrym Papieżem Janem”. Zwołał Sobór Watykański II, kanonizowany razem z Janem Pawłem II 27 kwietnia 2014 r. Jest patronem nuncjuszy apostolskich (wspomnienie dowolne).
 • 13 października (środa) – Błogosławiony Honorat Koźmiński (1829-1916). Prezbiter i zakonnik kapucyn. Ceniony kaznodzieja, spowiednik i pisarz religijny. Był odnowicielem życia zakonnego pod zaborem rosyjskim. Dał początek licznym zgromadzeniom przede wszystkim bezhabitowym, które mogły docierać do wielu różnych środowisk, by głosić ewangelię miłości.
 • 15 października (piątek) – Święta Teresa od Jezusa (1515-1582). Dziewica i doktor Kościoła. Wielka mistyczka, która zreformowała zakon karmelitański, do którego należała. Pochodziła z Avila w Hiszpanii.
 • 16 października (sobota) – Święta Jadwiga Śląska. Księżna, która żyła w XIII wieku. Była żoną Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, a po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
 1. Z Bożym błogosławieństwem zabierzmy ze sobą do naszych domów i rodzin to dobro, którym zostaliśmy obdarowani w kolejnym XXI Dniu Papieskim, wspominając życie i nauczanie Świętego Jana Pawła II. Niech hasło dzisiejszego dnia „Nie lękajcie się” będzie przesłaniem nadziei na kolejne trudne dni i całą naszą przyszłość.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa