Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dwudziesta ósma niedziela zwykła. Scena z dzisiejszej Ewangelii wg Świętego Łukasza, w której Jezus oczyszcza dziesięciu trędowatych, zachęca nas do prośby o dar naszego uzdrowienia i do wdzięczności.
 2. Dzisiejsza niedziela jest drugą w miesiącu. Różaniec przed Mszą Świętą o godz. 10:00 prowadzi Koło Żywego Różańca z Chojnowa.
 3. Dzisiaj również w kościołach całej Polski odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Świętej (dominicantes) oraz przystępujących do Komunii Świętej (communicantes).
 4. Jak słyszeliśmy z odczytanego listu Konferencji Episkopatu Polski w następną niedzielę będziemy przeżywali XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 5. Również w niedzielę za tydzień o godz. 9:30 ostatnie w tym roku nabożeństwo Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy od maja do października w trzecią niedzielę miesiąca, pół godziny przed Mszą Świętą o godz. 10:00.
 6. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele jest odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 16:00, a w niedziele zwykle na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00. Dzisiaj o godz. 9:30 w części pierwszej tajemnic radosnych, w naszej parafialnej kolejności.
 7. W środę 12 października Różaniec poprowadzą dzieci z klasy czwartej szkoły podstawowej w ramach duchowego przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, a w najbliższą sobotę 15 października do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 16:00 zapraszam Koła Żywego Różańca.
 8. W kalendarzu ważnych świąt i uroczystości 14 października jest to Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom składamy serdeczne życzenia, a szczególnie Dyrekcji i Radzie Pedagogicznej oraz wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych. W intencji całej oświaty w naszej Ojczyźnie ofiarujemy w tym dniu nabożeństwo różańcowe. Zmarłych nauczycieli i pracowników szkolnictwa będziemy polecali Bożemu miłosierdziu.
 9. W sobotę przypada 15 października. Tego dnia od kilku lat w Polsce obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w 1988 roku, w Stanach Zjednoczonych. W tym dniu będziemy wspierać modlitwą różańcową rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka.
 10. We wtorek 18 października w liturgiczne święto Świętego Łukasza, patrona naszego kościoła, został wyznaczony Dzień Eucharystyczny, który nawiązuje do dawnego „nabożeństwa czterdziestogodzinnego” i polega na adoracji Najświętszego Sakramentu. Więcej informacji organizacyjnych w niedzielę za tydzień.
 11. W niedzielę za dwa tygodnie 23 października będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty – patrona kościoła. Uroczystą Sumę o godzinie 12:00 odprawi ks. Wiesław Chmielewski – proboszcz parafii pw. Świętego Floriana w Jednorożcu. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00.
 12. Przed odpustem parafialnym oraz z okazji Dnia Eucharystycznego w naszej parafii planowane są wizyty duszpasterskie u chorych i osób w podeszłym wieku, pozostających pod opieką parafialnego duszpasterstwa chorych.
 13. Wypominki roczne i jednorazowe oraz intencje Mszy Świętych na nowy rok kalendarzowy będą przyjmowane po uroczystości odpustowej od wtorku 25 października.
 14. Dziękuję za modlitwę i udział przedstawicieli Kół Żywego Różańca naszej parafii w VII Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Smardzewie, która odbyła się wczoraj oraz za zorganizowanie dwudniowej pielgrzymki na Jasną Górę w piątek i sobotę.
 15. Dziękuję za ofiarę na rzecz naszej parafii, którą w ostatnim czasie złożyli p. Katarzyna i Jacek Bartołd.
 16. Bardzo dziękuję za zboże i ofiary materialne na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku oraz w formie dofinansowania ogrzewania kościoła, które w ubiegłym tygodniu przekazali mieszkańcy Kownat, Zembrzusa Wielkiego, Żeber, Chrostowa Wielkiego oraz Czernic Borowych z ulicy Kościelnej, Sadowej, Dolnej i Jasnej. W imieniu całej parafii za każde za każde dobro duchowe i materialne składam wszystkim wielkie Bóg zapłać.
 17. Msze Święte dzisiaj w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 18. Wszystkich parafian świętujących w tym tygodniu urodziny i imieniny zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Pamiętamy również o naszych chorych, szczególnie przebywających w szpitalu, życząc powrotu do zdrowia, a wszystkich zmarłych polecamy miłości Bożej.
 19. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 11 października (wtorek) – Święty Jan XXIII, nazywany „Papieżem Dobroci” lub „Dobrym Papieżem Janem”. Zwołał Sobór Watykański II, kanonizowany razem z Janem Pawłem II 27 kwietnia 2014 r. Jest patronem nuncjuszy apostolskich (wspomnienie dowolne).
 • 13 października (czwartek) – Błogosławiony Honorat Koźmiński (1829-1916). Prezbiter i zakonnik kapucyn. Ceniony kaznodzieja, spowiednik i pisarz religijny. Był odnowicielem życia zakonnego pod zaborem rosyjskim. Dał początek licznym zgromadzeniom przede wszystkim bezhabitowym, które mogły docierać do wielu różnych środowisk, by głosić ewangelię miłości.
 • 15 października (sobota) – Święta Teresa od Jezusa (1515-1582). Dziewica i doktor Kościoła. Wielka mistyczka, która zreformowała zakon karmelitański, do którego należała. Pochodziła z Avila w Hiszpanii.
 1. Z Bożym błogosławieństwem i wdzięcznością zabierzmy ze sobą do naszych domów i rodzin to dobro, którym zostaliśmy obdarowani w czasie sprawowanej Eucharystii.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa