Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym, jest obchodzona jako rocznica poświęcenia kościoła własnego, czyli parafialnego, a więc oddania tej świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. To także święto naszej parafii, która od wieków gromadzi się w tej świątyni. Jest to dobra okazja do modlitwy za jej fundatorów, budowniczych i tych, którzy troszczą się o jej piękno. Ponieważ nie znamy dokładnej daty tej uroczystości, dlatego pamiątkę tego dnia obchodzimy w ostatnią niedzielę października.
 2. Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja internetowa).
 3. Spotkanie z dziećmi z klasy trzeciej i czwartej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego oraz spotkanie dla kandydatów do bierzmowania zostają przeniesione na niedzielę 22 listopada.
 4. Już dzisiaj kierujemy słowa podziękowania dla wszystkich za wspólną modlitwę różańcową, którą przeżywamy w dni powszednie o godz. 16:00, szczególnie dziękujemy Kołom Żywego Różańca, Liturgicznej Służbie Ołtarza, harcerzom oraz młodzieży i dzieciom. Dzisiaj Różaniec na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00, w którym będą rozważane tajemnice radosne.
 5. W najbliższą środę Różaniec poprowadzą harcerze ze szkolnej drużyny „Zielony Płomień”, a w sobotę o godz. 16:00 zapraszam do poprowadzenia modlitwy różańcowej Koło Żywego Różańca z Żeber.
 6. W niedzielę 1 listopada przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 8:30, 10:00 (transmisja przez internet) i 12:00. O godz. 11:30 w kościele Różaniec za zmarłych (tajemnice chwalebne), zakończony Litanią do Wszystkich Świętych,  który tradycyjnie poprowadzą Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych. Ponieważ będzie to pierwsza niedziela miesiąca, modlitwa różańcowa zostanie połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 7. W uroczystość Wszystkich Świętych, po Mszy Świętej o godz. 12:00, procesja żałobna tylko wokół kościoła, gdzie przy pięciu stacjach odbędzie się modlitwa za zmarłych połączona z odczytaniem wypominek jednorazowych. Po zakończeniu nabożeństwa żałobnego będzie możliwość poświęcenia nowych pomników nagrobnych na życzenie rodziny. Taka możliwość będzie też w następne niedziele listopada po Mszy Świętej o godz. 10:00, 12:00 i 15:00.
 8. Serdeczna prośba do druhen i druhów z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej o pomoc organizacyjną i służbę porządkową na parkingu przed kościołem oraz na drodze do cmentarza.
 9. W tym roku podczas uroczystości Wszystkich Świętych nie będzie kwesty na renowację grobów o charakterze zabytkowym i historycznym.
 10. Porządkując w tym tygodniu groby swoich bliskich zmarłych pamiętajmy o tym, że śmieci z terenu cmentarza ulegające biodegradacji składujemy w wyznaczonych miejscach przy bramie cmentarza lub za cmentarzem, a odpady plastikowe i szklane zostawiamy w metalowym kontenerze, który znajduje się za cmentarzem lub w oznakowanych pojemnikach 1100 l.
 11. Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych, dlatego nadal przyjmowane są wypominki roczne, czyli imienna modlitwa za zmarłych polecanych Bogu przez cały rok. Można również zgłosić wypominki jednorazowe za zmarłych do modlitwy podczas procesji żałobnej w uroczystość Wszystkich Świętych. Specjalne karteczki znajdują się na stoliku z prasą.
 12. Razem z Panem Kościelnym zwracamy się z prośbą o pomoc w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy w najbliższą sobotę, która będzie ostatnią w miesiącu. Prosimy mieszkańców Czernic Borowych z ulicy Kościelnej, Sadowej, Dolnej i Jasnej. Początek pracy o godz. 9:00.
 13. Na rzecz rozbudowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku przekazaliśmy 500 zł.
 14. Dziękuję za zboże i ofiary materialne na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, które w ostatnim czasie przekazali mieszkańcy Nowych Czernic od strony Chojnowa, Chojnowa Wieś i Osiedle, Czernic Borowych z ulicy Wyspiańskiego, Kaczej, Chełchowskiego (cz. II), Długiej i Bagiennej.
 15. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED UROCZYSTOŚCIĄ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Zbliża się dzień 1 listopada, a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych i jedna z piękniejszych polskich tradycji nawiedzania cmentarzy, pamięci i modlitwy za zmarłych. Miarą naszej kultury duchowej jest między innymi zdolność pamiętania o tych, którzy odeszli do wieczności. Dlatego, tego dnia miliony Polaków nawiedzają każdego roku groby swoich bliskich, dowodząc tego, że ludzka miłość nie kończy się razem ze śmiercią. W tym roku jednak znajdujemy się w nadzwyczajnej sytuacji pandemii i dużego wzrostu zakażeń koronawirusem. W trosce o życie i zdrowie naszych rodaków apeluję o rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości. Apeluję również do osób starszych, aby w tym roku odłożyły nawiedzanie cmentarzy i zostały bezpiecznie w domach, wyrażając swoją pamięć poprzez wierną modlitwę. W związku z nałożonymi przez władze państwowe ograniczeniami sanitarnymi, dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych, w wielu diecezjach w Polsce zostały ogłoszone dyspensy od obowiązku udziału we Mszach Świętych niedzielnych i święta nakazane. Można z nich skorzystać również w Uroczystość Wszystkich Świętych. W tej wyjątkowej sytuacji, zamiast modlitwy w kościołach i na cmentarzach, łączmy się duchowo ze wspólnotą wiernych poprzez modlitwę w domu oraz za pośrednictwem radia i telewizji. W tym trudnym czasie, otaczam wszystkich Polaków modlitwą, za wstawiennictwem świętych patronów naszej Ojczyzny. Abp Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy.
 16. ZARZĄDZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO. Mając na uwadze ogłoszone dzisiaj w całym kraju ograniczenia związane z coraz trudniejszą sytuacją epidemiczną, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych, zgodnie z prośbą ks. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, proszę duszpasterzy naszej diecezji, aby odwołali tradycyjne celebracje Mszy Świętych, nabożeństw i procesji na cmentarzach w uroczystość Wszystkich Świętych i w jej oktawę, a celebrowali je w kościołach, przy zachowaniu obowiązującego limitu wiernych. Ponadto zachęcam wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów bliskich na czas przed uroczystością Wszystkich Świętych i podczas jej oktawy. Nie zapominajmy o bezcennym darze modlitwy, a szczególnie Eucharystii ofiarowanej za naszych bliskich zmarłych. Dlatego zachęcam do uczestnictwa w niej także w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Bp Piotr Libera Biskup Płocki.
 17. Życzymy Bożego błogosławieństwa wszystkim parafianom i naszym gościom obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny. Chorych otaczamy modlitwą, a naszych bliskich zmarłych, w tych dniach nadchodzącego listopada, chcemy szczególnie polecać Bożemu miłosierdziu.
 18. W piątek 23 października zmarł ks. kanonik Tadeusz Durszlewicz – emerytowany proboszcz parafii pw. Świętego Stanisława BM w Drobinie. Przeżył 83 lata w tym 59 w kapłaństwie. Żałobna liturgia pogrzebu zostanie odprawiona w środę 28 października o godz. 11:00 w parafii pw. Świętej Trójcy w Rypinie. Mszy Świętej pogrzebowej przewodniczyć będzie bp Mirosław Milewski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 19. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 28 października (środa) – Święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz. W „katalogu” Apostołów podawani jako krewni Pana Jezusa. Według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich mieli razem głosić Ewangelię i razem ponieść śmierć męczeńską (święto).
 1. Dzień poświęcenia kościoła własnego jest znakiem miłości Boga, który dał nam ten parafialny wieczernik, aby tutaj się modlić, przyjmować sakramenty i zbawiać swoją duszę. Ożywiajmy to miejsce swoją obecnością, bądźmy zatroskani o dobro naszego kościoła i całej parafii.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa