Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

17 czerwca 2021 - Dekret o odwołaniu dyspensy DEKRET  O ODWOŁANIU DYSPENSY  OD ... +++ 17 czerwca 2021 - XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę W imieniu Zarządu Krajowego Instyt ... +++ 17 czerwca 2021 - 1. rocznica urodzin Basi Smolińskiej 13.06.2021 +++ 17 czerwca 2021 - 30. rocznica urodzin Damiana Mikłowskiego 13.06.2021 +++ 17 czerwca 2021 - 14 czerwca. Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady 14 czerwca 1940 r. z więzienia w T ... +++ 17 czerwca 2021 - 80. rocznica męczeńskiej śmierci Patronów Miasta Działdowo: Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Biskupa Leona Wetmańskiego Homilia Biskupa Płockiego Piotra L ... +++ 16 czerwca 2021 - XI NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 13.06.2021 Dziś jedenasta niedziela w roku li ... +++ 14 czerwca 2021 - Intencje Mszy Świętych 14.06.2021 – 20.06.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 9 czerwca 2021 - Reflektor najazdowy na głównej alei cmentarza parafialnego 04.06.2021 +++ 9 czerwca 2021 - 100. rocznica poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa ODNOWIENIE AKTU POŚWIĘCENIA NAROD ... +++ webdesign
 1. Trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym, to ostatnia niedziela października, która zwykle jest obchodzona jako rocznica poświęcenia kościoła własnego, czyli parafialnego, a więc oddania tej świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Jest to także święto naszej parafii, która od wieków gromadzi się w tej świątyni oraz jest to okazja do modlitwy za jej fundatorów, budowniczych i tych, którzy troszczą się o jej piękno. Ponieważ nie znamy dokładnej daty tego wydarzenia, dlatego obchodzimy ją w ostatnią niedzielę października.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej wspólnota Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego naszej parafii będzie przyjmowała podpisy pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. Przy składaniu podpisu trzeba podać swój numer PESEL.
 3. Również dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie z dziećmi z klasy trzeciej i czwartej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Po Mszy Świętej o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 4. We wtorek kończy się miesiąc październik, dlatego po nabożeństwie różańcowym podsumowanie konkursu różańcowego. Wręczenie nagród dzieciom, które w tym konkursie brały czynny udział nastąpi w najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10:00.
 5. Słowa podziękowania dla wszystkich za wspólną modlitwę, szczególnie dziękujemy Kołom Żywego Różańca, Liturgicznej Służbie Ołtarza, harcerzom oraz młodzieży i dzieciom. Dzisiaj Różaniec na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00, w którym będą rozważane tajemnice radosne.
 6. W środę 1 listopada przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 10:00 i 12:00. O 11:30 w kościele Różaniec za zmarłych (tajemnice chwalebne), który tradycyjnie poprowadzą Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych.
 7. W uroczystość Wszystkich Świętych po Mszy Świętej o godz. 12:00, wyruszy procesja żałobna na cmentarz, gdzie przy pięciu stacjach odbędzie się modlitwa za zmarłych, a po zakończeniu nabożeństwa żałobnego zostaną poświęcone nowe pomniki nagrobne.
 8. Serdeczna prośba do druhów i druhen z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej o pomoc organizacyjną i służbę porządkową na parkingu przed kościołem oraz na drodze do cmentarza.
 9. W tym roku 1 listopada chcemy ponownie przeprowadzić VII kwestę przy bramie cmentarza, aby pozyskać środki materialne na renowację zabytkowych nagrobków. Proszę o pomoc Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, a także naszych ministrantów, harcerzy, młodzież i wszystkich wolontariuszy, którzy chcą pomóc w trosce o nasze „Czernickie Powązki”.
 10. Z okazji uroczystości Wszystkich Świętych został przygotowany folder z istotnymi informacjami na temat cmentarza parafialnego i prowadzonych renowacji nagrobków o charakterze zabytkowym, historycznym i patriotycznym. Folder będzie rozprowadzany podczas kwesty w dniu Wszystkich Świętych oraz będzie dostępny w kościele.
 11. Czwartek 2 listopada, to Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 10:00 (za wszystkich zmarłych z procesją żałobną wokół kościoła) i o godz.16:30. O godzinie 16:00 rozpocznie się Różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące.
 12. Od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i choćby myślne odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Jednorazowy odpust zupełny z okazji Dnia Zadusznego można ofiarować tylko za cierpiących w czyśćcu. W tym celu należy spełnić następujące warunki: nawiedzić kościół, podczas nawiedzenia należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę”, dodać jakąkolwiek modlitwę w intencjach Ojca Świętego oraz przyjąć Komunię Świętą. Nie trzeba zmarłych wymieniać z imienia, wystarczy wzbudzić intencję i ofiarować ten odpust za osobę zmarłą, która go najbardziej potrzebuje
 13. Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych, dlatego nadal przyjmowane są wypominki roczne, czyli imienna modlitwa za zmarłych polecanych przez cały rok Bożemu miłosierdziu. Można również zgłosić wypominki jednorazowe za zmarłych do modlitwy na cmentarzu podczas procesji żałobnej w uroczystość Wszystkich Świętych.
 14. Porządkując groby swoich bliskich zmarłych pamiętajmy o tym, że śmieci  z terenu cmentarza ulegające degradacji składujemy w metalowym kontenerze przy bramie cmentarza, a odpady plastikowe i szklane zostawiamy w małym pojemniku koloru zielonego.
 15. Z okazji wspomnienia Świętego Huberta w piątek 3 listopada o godzinie 17:00 w kościele parafialnym w Węgrze zostanie odprawiona Msza Święta w intencji myśliwych żyjących i zmarłych. Organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy.
 16. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 10:00 w czasie procesji żałobnej wokół kościoła, bo jest to Dzień Zaduszny, odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego za zmarłych kapłanów i siostry zakonne.
 17. Również w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty.
 18. Najbliższa sobota, to pierwsza sobota miesiąca. Maryja jest pierwszą wśród zbawionych oraz jest Matką Miłosierdzia, dlatego naszą modlitwę za zmarłych ofiarujemy przez Jej Niepokalane Serce, odprawiając o godz. 10:00 Mszę Świętą wotywną, a pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.
 19. Niedziela za tydzień będzie pierwszą w miesiącu listopadzie, dlatego podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 20. Przed dwoma tygodniami w niedzielę 15 października Siostra Barbara ze Wspólnoty Błogosławieństw zebrała do puszki 750 zł na rzecz organizowania domu zakonnego w Strzelcach Opolskich. Siostry bardzo nam dziękują za okazaną pomoc, przekazują pozdrowienia i zapewniają o pamięci w modlitwie.
 21. Dziękuję za zboże i ofiary materialne na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, które w ubiegłym tygodniu przekazali mieszkańcy Nowych Czernic od strony Chojnowa oraz mieszkańcy Czernic Borowych z ulicy Kaczej. Bóg zapłać.
 22. Dziękuję także za okazaną pomoc w ostatnim czasie przy różnych pracach porządkowych na rzecz naszej parafii w otoczeniu kościoła, cmentarza i plebanii.
 23. Życzymy Bożego błogosławieństwa wszystkim parafianom i naszym gościom obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny. Chorych otaczamy modlitwą, a naszych bliskich zmarłych chcemy w tych dniach szczególnie polecać Bożemu miłosierdziu.
 24. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 3 listopada (piątek) – Święty Hubert. Biskup z VII wieku, który jest patronem myśliwych i leśników. Według przekazu historycznego w czasie polowania objawił mu się jeleń z krzyżem między tykami. Ta historia jest podobna do historii Jakuba Poczty i genezy naszej parafii z 1398 roku, a znak wieńca z krzyżem od 1946 roku jest oficjalną odznaką Polskiego Związku Łowieckiego (wspomnienie dowolne).
  • 4 listopada (sobota) – Święty Karol Boromeusz (1538-1584). Arcybiskup Mediolanu, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła. Doprowadził do zakończenia Soboru Trydenckiego i wprowadzał w życie jego postanowienia. W tym dniu zawsze obchodziliśmy imieniny Ojca Świętego Jana Pawła II .
 25. Dzień poświęcenia kościoła własnego jest znakiem miłości Boga, który dał nam ten parafialny wieczernik, aby tutaj się modlić, przyjmować sakramenty i zbawiać swoją duszę. Ożywiajmy to miejsce swoją obecnością, bądźmy zatroskani o dobro naszego kościoła i parafii. Niech Bóg nam błogosławi.
Rok liturgiczny 2020/2021
Poczta www

Archiwa