Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Trzydziesta niedziela zwykła w liturgii Kościoła jest w naszej parafii uroczystością odpustową ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty, który jest patronem kościoła.
 2. Dzisiejsza niedziela, to również Niedziela Misyjna, która rozpoczyna 95. Tydzień Misyjny pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Jest to okazja do większej modlitwy za misje i wsparcia materialnego misjonarzy i misjonarek w liczbie ponad dwóch tysięcy osób. Wśród nich są także misjonarki i misjonarze z naszej diecezji. W związku z Niedzielą Misyjną dzisiejsza taca będzie przeznaczona na cele misyjne. Niedziela Misyjna została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1926 roku.
 3. Serdeczne podziękowanie dla księdza kanonika Jacka Daszkowskiego, proboszcza parafii pw. Świętego Stanisława BM w Świętym Miejscu oraz dziekana naszego dekanatu, za odprawienie Sumy odpustowej z okolicznościowym kazaniem. Dziękuję wszystkim Czcigodnym Księżom, Drogim Gościom i Parafianom za wspólną modlitwę. Szczególne podziękowania dla całej asysty procesyjnej, dziewcząt sypiących kwiatkami, pocztów sztandarowych, służby liturgicznej, lektorów oraz druhen i druhów strażaków za obecność i udział w liturgii Mszy Świętej oraz procesji eucharystycznej. Dziękuję Panu Szafarzowi Damianowi, Pani Katechetce Beacie, Panu Organiście Adrianowi i Panu Trębaczowi Bogusławowi, Panu Patrykowi – po. obowiązki Pana Kościelnego. Dziękuję wszystkim osobom czynnie uczestniczącym w sprawowanej liturgii Mszy Świętej i tym, którzy się przyczynili do przygotowania dzisiejszej podniosłej uroczystości.
 4. Szczególne podziękowania przekazuję grupie mieszkańców Chojnowa Osiedle z Panem Sołtysem na czele za przeprowadzone wczoraj prace porządkowe w kościele i budynku dzwonnicy oraz p. Krzysztofowi Pikus za okazaną pomoc w pracach porządkowych, w otoczeniu kościoła i plebanii.
 5. Przypominam, że dzisiaj nie ma Mszy Świętej o godz. 15:00, a cząstkę Różańca w tajemnicach chwalebnych za misje, rozważymy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu na zakończenie Sumy odpustowej. Msza Święta z transmisją przez Internet o godz. 10:00.
 6. Od jutra można odbierać dożynkowe wieńce, które dzisiaj jeszcze biorą udział w procesji eucharystycznej z okazji odpustu parafialnego. To będzie już ostatnia procesja eucharystyczna w tym roku.
 7. Od wtorku 26 października będą przyjmowane wypominki roczne i jednorazowe oraz intencje Mszy Świętej na nowy rok kalendarzowy. Na stoliku z prasą przy wyjściu z kościoła znajdują się karteczki na wypominki jednorazowe.
 8. W następną niedzielę 31 października po Mszy Świętej o godzinie 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej w ramach katechezy przed Pierwszą Komunią Świętą oraz dzieci z klasy czwartej przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
 9. Nabożeństwo różańcowe jest odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 16:00, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godz. 15:00. W środę 21 października Różaniec poprowadzą ministranci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Z okazji Tygodnia Misyjnego w czwartek 28 października Panie Zelatorki Kół Żywego Różańca zapraszają wszystkie Róże oraz wszystkich modlących się na Różańcu do udziału w nabożeństwie różańcowym. Będzie to Dzień Dziękczynienia Żywego Różańca za to dzieło w Polsce oraz modlitwa o beatyfikację założycielki Żywego Różańca na świecie oraz Dzieła Rozkrzewiania Wiary Sługi Bożej Pauliny Jaricot.
 11. W najbliższą sobotę 30 października do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 16:00 zapraszam Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego.
 12. Bardzo dziękuję za ofiary materialne na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, które w ubiegłym tygodniu przekazali mieszkańcy Chojnowa Osiedle oraz Czernic Borowych z ulicy St. Chełchowskiego (cz. I.), Wyspiańskiego, Kaczej, Długiej i Bagiennej.
 13. Serdecznie dziękuję p. Stanisławowi Wesołowskiemu oraz za ofiarę na rzecz parafii złożoną w ubiegłym tygodniu oraz Złotym Jubilatom p. Władysławie i Kazimierzowi Kucińskim za ofiarę złożoną z okazji 50. rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa.
 14. Zwracam się z prośbą o porządki na grobach śp. bliskich zmarłych oraz w ich otoczeniu, ponieważ wiejący wiatr spowodował różne problemy porządkowe. Jednocześnie przypominam o segregacji śmieci na dwie podstawowe kategorie oraz składowanie odpadów z cmentarza w odpowiednich miejscach.
 15. W nocy z soboty na niedzielę, czyli z 30 na 31 października, nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Pamiętajmy o tym uwzględniając swoją obecność na Mszy Świętej w najbliższą niedzielę, a jednocześnie będzie to noc dłuższa o godzinę.
 16. Wczoraj po rocznej przerwie odbywał się w Przasnyszu Dekanalny Turniej Piłki Nożnej alowej Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza, w którym uczestniczyły dwie drużyny naszych ministrantów w kategorii wiekowej: młodsi i starsi. W obydwu tych kategoriach zajęli trzecie miejsce i wykazali się duchem sportowej rywalizacji, ponieważ pozostałe drużyny także były dobrze przygotowane. Tym bardziej serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w następnym roku. Dziękuję również rodzicom i opiekunom za pomoc organizacyjną.
 17. Przekazujemy najlepsze życzenia solenizantom i jubilatom nowego tygodnia, których serdecznie pozdrawiamy. Modlimy się za naszych chorych (18 osób w ostatnim czasie przeżywało odwiedziny duszpasterskie), a wszystkich zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.
 18. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 28 października (czwartek) – Święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz. W „katalogu” Apostołów podawani jako krewni Pana Jezusa. Według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich mieli razem głosić Ewangelię i razem ponieść śmierć męczeńską (święto).
 1. Błogosławieństwo Boże i modlitwa różańcowa, niech nam pomoże dostąpić łaski przebaczenia naszych grzechów z okazji Odpustu ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa