Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

24 czerwca 2022 - Piknik integracyjny +++ 23 czerwca 2022 - Ciekawy film na wakacje +++ 23 czerwca 2022 - XII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 19.06.2022 Dzisiaj dwunasta niedziela w roku l ... +++ 20 czerwca 2022 - 85. rocznica urodzin Szanownej Pani Jadwigi Brzeźniak 19.06.2022 +++ 20 czerwca 2022 - Intencje Mszy Świętych 20.06.2022 – 26.06.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 17 czerwca 2022 - NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA „C” 16.06.2022 Dzisiaj obchodzimy uroczystość Na ... +++ 16 czerwca 2022 - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 16.06.2022 +++ 14 czerwca 2022 - 30. rocznica sakramentu małżeństwa Państwa Wandy i Jana Salwa 11.06.2022 +++ 13 czerwca 2022 - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ „C” 12.06.2022 Dziesiąta niedziela w roku liturgi ... +++ 13 czerwca 2022 - Intencje Mszy Świętych 13.06.2022 – 19.06.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ webdesign
 1. Trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym, jest obchodzona jako rocznica poświęcenia kościoła własnego, czyli parafialnego, a więc oddania tej świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. To także święto naszej parafii, która od wieków gromadzi się w tej świątyni. Jest to dobra okazja do modlitwy za jej fundatorów, budowniczych i tych, którzy troszczą się o jej piękno. Ponieważ nie znamy dokładnej daty tej uroczystości, dlatego pamiątkę tego dnia obchodzimy w ostatnią niedzielę października.
 2. Pod hasłem „Przerwać milczenie” dzisiaj w Polsce przeżywamy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który zwykle jest wyznaczany na drugą niedzielę listopada. W tym roku będziemy modlić za chrześcijan w Pakistanie. Więcej informacji znajdziemy na plakacie oraz na ulotkach, które znajdują się na stoliku z prasą. Można wysłać sms w formie konkretnej pomocy.
 3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie z dziećmi z klasy trzeciej i czwartej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. W zakrystii spotkanie tworzącej się scholi.
 4. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Świętej (dominicantes) oraz przystępujących do Komunii Świętej (communicantes). To liczenie w kościołach całej Polski odbywało się w ubiegłą niedzielę.
 5. W środę kończy się miesiąc październik, dlatego po nabożeństwie różańcowym podsumowanie konkursu różańcowego i wręczenie nagród dzieciom i młodzieży, uczestniczącym w tym konkursie.
 6. Słowa podziękowania dla wszystkich za wspólną modlitwę różańcową, szczególnie dziękujemy Kołom Żywego Różańca, Liturgicznej Służbie Ołtarza, harcerzom oraz młodzieży i dzieciom. Dzisiaj Różaniec na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00, w którym będą rozważane tajemnice chwalebne.
 7. W czwartek 1 listopada przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 10:00 i 12:00. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej. O godz. 11:30 w kościele Różaniec za zmarłych (tajemnice chwalebne), który tradycyjnie poprowadzą Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych.
 8. W uroczystość Wszystkich Świętych po Mszy Świętej o godz. 12:00, wyruszy procesja żałobna na cmentarz, gdzie przy pięciu stacjach odbędzie się modlitwa za zmarłych, a po zakończeniu nabożeństwa żałobnego zostaną poświęcone nowe pomniki nagrobne.
 9. Serdeczna prośba do druhów i druhen z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej o pomoc organizacyjną i służbę porządkową na parkingu przed kościołem oraz na drodze do cmentarza.
 10. W tym roku 1 listopada chcemy ponownie przeprowadzić VIII kwestę przy bramie cmentarza, aby pozyskać środki materialne na renowację zabytkowych nagrobków. Proszę o pomoc Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, a także naszych ministrantów, harcerzy, młodzież i wszystkich wolontariuszy, którzy chcą pomóc w trosce o nasze „Czernickie Powązki”. Obecnie trwają prace renowacyjne przy nagrobku śp. małżeństwa Marii i Zygmunta Lwowskich, który pochodzi z przełomu XIX i XX wieku.
 11. Piątek 2 listopada, to Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 10:00 (za wszystkich zmarłych z procesją żałobną wokół kościoła), o godz. 12:00 (za dusze w czyśćcu cierpiące) i o godz.16:30. O godzinie 16:00 rozpocznie się Różaniec w tajemnicach bolesnych za dusze w czyśćcu cierpiące.
 12. Od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i choćby myślne odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Jednorazowy odpust zupełny z okazji Dnia Zadusznego można ofiarować tylko za cierpiących w czyśćcu. W tym celu należy spełnić następujące warunki: nawiedzić kościół, podczas nawiedzenia należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę”, dodać jakąkolwiek modlitwę w intencjach Ojca Świętego oraz przyjąć Komunię Świętą. Nie trzeba zmarłych wymieniać z imienia, wystarczy wzbudzić intencję i ofiarować ten odpust za osobę zmarłą, która go najbardziej potrzebuje.
 13. Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych, dlatego nadal przyjmowane są wypominki roczne, czyli imienna modlitwa za zmarłych polecanych przez cały rok Bożemu miłosierdziu. Można również zgłosić wypominki jednorazowe za zmarłych do modlitwy na cmentarzu podczas procesji żałobnej w uroczystość Wszystkich Świętych.
 14. Porządkując groby swoich bliskich zmarłych pamiętajmy o tym, że śmieci z terenu cmentarza ulegające biodegradacji składujemy w metalowym kontenerze przy bramie cmentarza, a odpady plastikowe i szklane zostawiamy w małym pojemniku koloru zielonego.
 15. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Ponieważ jest to uroczystość Wszystkich Świętych, dlatego Różaniec o godz. 11:30 ofiarujemy za zmarłych kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii oraz siostry siostry zakonne związane z naszą parafią.
 16. Również w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa oraz sakrament pokuty, który będzie sprawowany również przed każdą Mszą Świętą ze względu na Dzień Zaduszny.
 17. Najbliższa sobota, to pierwsza sobota miesiąca. Maryja jest pierwszą wśród zbawionych oraz jest Matką Miłosierdzia, dlatego naszą modlitwę za zmarłych ofiarujemy przez Jej Niepokalane Serce, odprawiając o godz. 10:00 Mszę Świętą wotywną, a pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.
 18. Niedziela za tydzień będzie pierwszą w miesiącu listopadzie, dlatego podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 19. Z okazji wspomnienia Świętego Huberta w piątek 3 listopada o godzinie 17:00 w kościele parafialnym w Węgrze zostanie odprawiona Msza Święta w intencji myśliwych żyjących i zmarłych. Organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy.
 20. Jutro w poniedziałek o godz. 18:00 zapraszam na spotkanie Radę Gospodarczą, które odbędzie się na plebanii.
 21. W ostatnim czasie parafia przekazała kolejne 729 zł na Dom Seniora „Leonianum”, który powstaje w Sikorzu k. Płocka z tytułu zarządzenia Kurii Diecezjalnej Płockiej o złotówce od mieszkańca parafii na ten cel według stanu personalnego w wykazach diecezjalnych, który od wielu lat wynosi 1458 osób, choć jest już nieaktualny.
 22. Dziękuję za ofiary materialne na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku oraz na dofinansowanie montażu instalacji ogrzewania kościoła, które w ubiegłym tygodniu przekazali mieszkańcy Miłoszewca i Ostafieje. Dziękuję także za ofiary indywidualne złożone w ostatnim czasie na prowadzone remonty i inwestycje w naszej parafii.
 23. Ponadto składam podziękowanie za okazaną pomoc w ostatnim czasie przy różnych pracach porządkowych prowadzonych w otoczeniu kościoła, cmentarza i plebanii.
 24. Życzymy Bożego błogosławieństwa wszystkim parafianom i naszym gościom obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny (dzisiaj Tadeuszom i Szymonom) Chorych otaczamy modlitwą, a naszych bliskich zmarłych, w tych dniach początku listopada, chcemy szczególnie polecać Bożemu miłosierdziu.
 1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 28 października (niedziela) – Święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz. W „katalogu” Apostołów podawani jako krewni Pana Jezusa. Według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich mieli razem głosić Ewangelię i razem ponieść śmierć męczeńską.
 • 3 listopada (sobota) – Święty Hubert. Biskup z VII wieku, który jest patronem myśliwych i leśników. Według przekazu historycznego w czasie polowania objawił mu się jeleń z krzyżem między tykami. Ta historia jest podobna do historii Jakuba Poczty i genezy naszej parafii z 1398 roku, a znak wieńca z krzyżem od 1946 roku jest oficjalną odznaką Polskiego Związku Łowieckiego (wspomnienie dowolne).
 1. Dzień poświęcenia kościoła własnego jest znakiem miłości Boga, który dał nam ten parafialny wieczernik, aby tutaj się modlić, przyjmować sakramenty i zbawiać swoją duszę. Ożywiajmy to miejsce swoją obecnością, bądźmy zatroskani o dobro naszego kościoła i całej parafii.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa