Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym, jest obchodzona jako rocznica poświęcenia kościoła własnego, czyli parafialnego, a więc oddania tej świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. To także święto naszej parafii, która od wieków gromadzi się w tej świątyni. Jest to dobra okazja do modlitwy za jej fundatorów, budowniczych i tych, którzy troszczą się o jej piękno. Ponieważ nie znamy dokładnej daty tej uroczystości, dlatego pamiątkę tego dnia obchodzimy w ostatnią niedzielę października.
 2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie z dziećmi z klasy trzeciej i czwartej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Dziękujemy za występ naszej małej scholi. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w ostatnią niedzielę listopada.
 3. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Świętej (dominicantes) oraz przystępujących do Komunii Świętej (communicantes). To liczenie w kościołach całej Polski odbywało się w ubiegłą niedzielę.
 4. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej będzie możliwość oddania czci relikwiom Świętego Jana Pawła II z intencją, którą chcemy przedstawić Bogu za jego wstawiennictwem.
 5. W czwartek kończy się miesiąc październik, dlatego po nabożeństwie różańcowym podsumowanie konkursu różańcowego i wręczenie nagród dzieciom uczestniczącym w tym konkursie.
 6. Słowa podziękowania dla wszystkich za wspólną modlitwę różańcową, szczególnie dziękujemy Kołom Żywego Różańca, Liturgicznej Służbie Ołtarza, harcerzom oraz młodzieży i dzieciom. Dzisiaj Różaniec na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00, w którym będą rozważane tajemnice bolesne. W najbliższą środę Różaniec poprowadzą dzieci i młodzież z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych.
 7. W piątek1 listopada przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 10:00 i 12:00. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej. O godz. 11:30 w kościele Różaniec za zmarłych (tajemnice chwalebne), który tradycyjnie poprowadzą Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych. Tego dnia ze względu na uroczystość nie ma obowiązku zachowania postu od pokarmów mięsnych.
 8. W uroczystość Wszystkich Świętych, po Mszy Świętej o godz. 12:00, wyruszy procesja żałobna na cmentarz, gdzie przy pięciu stacjach odbędzie się modlitwa za zmarłych, a po zakończeniu nabożeństwa żałobnego zostaną poświęcone nowe pomniki nagrobne.
 9. Serdeczna prośba do druhen i druhów z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej o pomoc organizacyjną i służbę porządkową na parkingu przed kościołem oraz na drodze do cmentarza.
 10. W tym roku 1 listopada chcemy ponownie przeprowadzić IX kwestę przy bramie cmentarza, aby pozyskać środki materialne na renowację zabytkowych nagrobków. Proszę o pomoc Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, a także naszych ministrantów, harcerzy, młodzież i wszystkich wolontariuszy, którzy chcą pomóc w trosce o nasze „Czernickie Powązki”. Obecnie zostały zakończone prace renowacyjne przy nagrobku śp. małżeństwa Marii i Zygmunta Lwowskich, który pochodzi z przełomu XIX i XX wieku.
 11. Sobota 2 listopada, to Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 10:00 (za wszystkich zmarłych z procesją żałobną wokół kościoła), o godz. 12:00 (za dusze w czyśćcu cierpiące) i o godz.16:30. O godzinie 16:00 rozpocznie się Różaniec w tajemnicach bolesnych za dusze w czyśćcu cierpiące.
 12. Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych, dlatego nadal przyjmowane są wypominki roczne, czyli imienna modlitwa za zmarłych polecanych Bogu przez cały rok. Można również zgłosić wypominki jednorazowe za zmarłych do modlitwy na cmentarzu podczas procesji żałobnej w uroczystość Wszystkich Świętych. Specjalne karteczki znajdują się na stoliku z prasą.
 13. Od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i choćby myślne odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Jednorazowy odpust zupełny z okazji Dnia Zadusznego można ofiarować tylko za cierpiących w czyśćcu. W tym celu należy spełnić następujące warunki: nawiedzić kościół, podczas nawiedzenia należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę”, dodać jakąkolwiek modlitwę w intencjach Ojca Świętego oraz przyjąć Komunię Świętą. Nie trzeba zmarłych wymieniać z imienia, wystarczy wzbudzić intencję i ofiarować ten odpust za osobę zmarłą, która go najbardziej potrzebuje.
 14. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 11:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa zakończona Litanią do Wszystkich Świętych. Sakrament pokuty będzie sprawowany również przed każdą Mszą Świętą
 15. Pierwsza sobota miesiąca to Dzień Zaduszny. Maryja jest pierwszą wśród zbawionych oraz jest Matką Miłosierdzia, dlatego naszą modlitwę za zmarłych ofiarujemy przez Jej Niepokalane Serce i modlitwę różańcową.
 16. Niedziela za tydzień będzie pierwszą w miesiącu listopadzie, dlatego podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 17. Dziękuję za zboże i ofiary materialne na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, które w ostatnim czasie przekazali mieszkańcy Chojnowa Osiedle, Chojnowa Kolonii, Chojnówki, Nowych Czernic od strony Węgry oraz Żeber.
 18. Porządkując groby swoich bliskich zmarłych pamiętajmy o tym, że śmieci z terenu cmentarza ulegające biodegradacji składujemy w wyznaczonym miejscu przy bramie cmentarza, a odpady plastikowe i szklane zostawiamy w metalowym kontenerze, który znajduje się za cmentarzem. Są też oznakowane pojemniki 1100 l. Proszę się stosować do tej prośby.
 19. Dziękuję harcerzom i uczniom ze Szkoły Podstawowej za uporządkowanie grobów o charakterze patriotycznym oraz dzieciom i młodzieży z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasze Dzieci” za porządki grobów opuszczonych i bezimiennych.
 20. Ponadto składam podziękowanie mieszkańcom Dzielina za okazaną pomoc w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy oraz przy pracach porządkowych prowadzonych w otoczeniu kościoła, cmentarza i plebanii.
 21. Życzymy Bożego błogosławieństwa wszystkim parafianom i naszym gościom obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny (jutro Tadeuszom i Szymonom). Chorych otaczamy modlitwą, a naszych bliskich zmarłych, w tych dniach początku listopada, chcemy szczególnie polecać Bożemu miłosierdziu.
 22. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 28 października (poniedziałek) – Święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz. W „katalogu” Apostołów podawani jako krewni Pana Jezusa. Według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich mieli razem głosić Ewangelię i razem ponieść śmierć męczeńską (święto).
 1. Dzień poświęcenia kościoła własnego jest znakiem miłości Boga, który dał nam ten parafialny wieczernik, aby tutaj się modlić, przyjmować sakramenty i zbawiać swoją duszę. Ożywiajmy to miejsce swoją obecnością, bądźmy zatroskani o dobro naszego kościoła i całej parafii.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa