Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej
14 maja 2021 - Przewodniczący Episkopatu: Dziękujemy Bogu i Matce Bożej Fatimskiej za ocalenie życia Jana Pawła II Dziękujemy Panu Bogu i Matce Boże ... +++ 14 maja 2021 - Z Dawna Polski Tyś Królową +++ 11 maja 2021 - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA „B” 09.05.2021 Dzisiaj szósta niedziela wielkanoc ... +++ 10 maja 2021 - Intencje Mszy Świętych 03.05.2021 – 09.05.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 5 maja 2021 - NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI „B” 03.05.2021 Dzisiaj obchodzimy uroczystość Na ... +++ 4 maja 2021 - Papież modli się na różańcu za zmarłych na koronawirusa – rozpoczął się „maraton modlitewny” o ustanie pandemii Wiele osób bezpośrednio dotknięt ... +++ 4 maja 2021 - V NIEDZIELA WIELKANOCNA „B” 02.05.2021 Dziś piąta niedziela Wielkanocy i ... +++ 4 maja 2021 - Msza Święta w intencji OSP Czernice Borowe 03.05.2021 +++ 4 maja 2021 - Msza Święta w intencji maturzystów 03.04.2021 +++ 3 maja 2021 - Intencje Mszy Świętych 03.05.2021 – 09.05.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ webdesign
 1. Trzydziesta pierwsza niedziela w roku liturgicznym zachęca nas do modlitwy za zmarłych, o których pamiętajmy przez ofiarę Mszy Świętej, wypominki roczne, odpusty i uczynki miłosierdzia. W ten sposób tworzymy „wspólnotę świętych” (communio sanctorum), to znaczy nadprzyrodzone zjednoczenie Kościoła na ziemi, w czyśćcu i w niebie. To zobowiązuje do wzajemnej miłości żywych i umarłych.
 2. Słowo Boże dzisiejszej niedzieli ostrzega nas przed obłudą i hipokryzją, szczególnie w życiu religijnym, o czym słyszymy przede wszystkim w Ewangelii.
 3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. W czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Litania do Wszystkich Świętych.
 4. We wtorek 31 października został zakończony tegoroczny konkurs różańcowy, w którym uczestniczyło 27. dzieci. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 wszyscy otrzymają pamiątkowe nagrody.
 5. W następną niedzielę przypada druga niedziela miesiąca, dlatego modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Żeber.
 6. W przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy przeżywać 9. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. W tym roku będziemy modlić się o pokój dla ogarniętej wojną domową Syrii. Po każdej Mszy Świętej można będzie złożyć ofiarę do puszki na pomoc dla syryjskich chrześcijan, szczególnie mieszkańców Aleppo i Damaszku.
 7. W środę 8 listopada przeżywamy uroczystość poświęcenia bazyliki katedralnej w Płocku, która jest „matką wszystkich kościołów w diecezji”. Płocka świątynia jest jedną z pięciu najstarszych polskich katedr.
 8. W czwartek 9 listopada święto rocznicy poświęcenia bazyliki Świętego Jana na Lateranie w Rzymie, która jest nazywana „matką i głową wszystkich kościołów”.
 9. W sobotę 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. W tym roku przypada 99. rocznica tego wielkiego wydarzenia, dlatego o godzinie 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę. Następnie przejście na cmentarz parafialny i złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz na grobie ofiar terroru hitlerowskiego zamordowanych w Pomiechówku. W tym roku uroczystość o charakterze gminnym odbędzie się w Węgrze. O godzinie 13:00 Msza Święta, a późnej poświęcenie odnowionego Grobu Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym i dalsze świętowanie. Szczegółowy program znajduje się na stronie Urzędu Gminy Czernice Borowe.
 10. Koła Żywego Różańca zapraszają do modlitwy różańcowej za Ojczyznę w dniu Narodowego Święta Niepodległości, która rozpocznie się pół godziny przed Mszą Świętą o godz. 10:00.
 11. W myśl hasła ogłoszonego przez Ministra Edukacji Narodowej, że rok szkolny 2017/2018 to „Rok dla Niepodległej” oraz w ramach realizacji Szkolnego Planu Przygotowań do zbliżającej się 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych zapraszają 11 listopada br. o godz. 16:00 na wspólne obchody Narodowego Święta Niepodległości podczas Wieczoru Pieśni Patriotycznych, który odbędzie się w sali gimnastycznej szkoły. W programie przewidziano występy uczniów, harcerzy, seniorów oraz laureatów gminnego konkursu recytatorskiego. Niech w tym wyjątkowym dla naszej Ojczyzny dniu piękne pieśni patriotyczne łączą pokolenia.
 12. W niedzielę za tydzień 12 listopada podczas wszystkich Mszy Świętych będzie obecny wśród nas zespół „Dekalog” z Przasnysza z programem słowno – muzycznym z okazji Święta Niepodległości. Będzie to okazja, aby wspólnie zaśpiewać kilka pieśni żołniersko – wojennych i w podniosłym nastroju zakończyć sobotnie świętowanie Narodowego Dnia Niepodległości. Będzie to również hołd dla Tadeusza Kościuszki z okazji 200. rocznicy śmierci i ogłoszonego przez polski Parlament roku 2017 poświęconego temu wielkiemu Polakowi.
 13. Firma „SZKOLTEX Centrum Usług BHP i Kadr” z Lublina organizuje szkolenie uzupełniające skierowane do rolników w zakresie stosowania środków ochrony roślin (szkolenie chemizacyjne), które odbędzie się we wtorek 14 listopada br. o godzinie 8:30 w Świetlicy Wiejskiej w Chojnowie. Kurs zakończy się egzaminem państwowym i wydaniem zaświadczeń, które są ważne przez okres 5 lat. Zapisy pod numerami telefonów zamieszczonymi na plakacie w gablocie małej kruchty kościoła.
 14. W poniedziałek 30 października podczas „Balu Wszystkich Świętych” w Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu zostali nagrodzeni autorzy najlepszych prac nadesłanych na konkurs pod nazwą „Święci tacy jak my”. W konkursie Fundacji „SCALAM – prostujemy drogi życia” udział wzięły dziewczęta z naszej parafii, które znalazły się wśród laureatów w kategorii wiekowej klasy IV – VII: Sandra Zberowska, Klaudia Rudna oraz Julia Nosarzewska. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Rodzicom za wsparcie duchowe i pomoc organizacyjną.
 15. W czasie VII kwesty przeprowadzonej 1 listopada przy bramie cmentarza, z przeznaczeniem na renowację pomników nagrobnych o charakterze zabytkowym, zebrano kwotę 670 zł. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim kwestarzom: Radzie Duszpasterskiej, Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej, ministrantom, harcerzom, młodzieży i wolontariuszom.
 16. Raz jeszcze składamy podziękowanie również dla druhom strażakom z naszej jednostki OSP za pełnioną służbę porządkową w uroczystość Wszystkich Świętych na parkingu przed kościołem.
 17. W poniedziałek 30 października parafia nabyła nieruchomość o powierzchni 0,5633 ha (pięć tysięcy sześćset trzydzieści trzy metry kwadratowe), która w planie zagospodarowania przestrzennego terenu ma przeznaczenie usługowo budowlane i sąsiaduje z ziemią parafialną oraz parkingiem. W ten sposób mamy zapewniony dojazd do naszej nieruchomości od strony kościoła z ewentualnym wjazdem technicznym na wzgórze, który należałoby przyszłościowo wykonać. Za zgodą Biskupa Płockiego parafia zaciągnęła niskoprocentowy kredyt rolniczy na 5 lat, a udział własny w wysokości 11 tysięcy zł został pożyczony z rachunku parafialnego. Słowa podziękowania dla Państwa Klimkowskich za uwzględnienie prośby parafii o pierwokup, Kurii Diecezjalnej za życzliwość w tej sprawie, Rady Gospodarczej za podjęte decyzje, a szczególnie dla dwóch Panów Radnych i ich Rodzin za poręczenie kredytu. Dziękuję Zarządowi Banku Spółdzielczego z siedzibą w Grudusku i Oddziałowi w Czernicach Borowych za okazaną pomoc oraz całej wspólnocie parafialnej i proszę o przyjęcie zobowiązania finansowego tej potrzebnej inwestycji. W krótkim odstępie czasu dobro materialne naszej parafii zostało znacznie powiększone, dlatego Bogu Wszechmogącemu niech będą dzięki.
 18. Powróciła z renowacji wieczna lampka, która odzyskała swój pierwotny charakter poprzez czerwony klosz i okazały wygląd. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00 zostanie poświęcona, a w tygodniu znajdzie się na swoim miejscu. Jeszcze raz dziękuję p. Bartołd z Żeber za ufundowanie tej inwestycji. Przed Bożym Narodzeniem zostaną wymienione wszystkie kinkiety w kościele łącznie z chórem na jednakowe w stylu żyrandoli, które już znajdują się w prezbiterium. Koszt tej inwestycji to 3.200 zł (8 szt. x 400 zł). Przez okres zimowy postaramy się odnowić żyrandole i wykonać dodatkowy, aby w nawie głównej kościoła żyrandole były takie same. Zobaczymy co da się zrobić z żyrandolem w prezbiterium.
 19. Podziękowania również dla p. Andrzeja Rutkowskiego z Dzielina oraz p. Lidii i Grzegorza Wilkowskich z Kownat za ofiarę materialną złożoną na rzecz parafii w ubiegłym. Bóg zapłać.
 20. Oświadczenie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ograniczenia handlu w niedziele (czytaj >>>).
 21. Składamy serdeczne życzenia wszystkim parafianom i naszym gościom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny, różne rocznice i jubileusze. Chorych wspieramy naszą modlitwą, a wszystkich zmarłych w tych dniach szczególnie polecamy Bożemu miłosierdziu.
 22. Pamiętajmy, że od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i choćby myślne odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.
 23. W tym tygodniu patronują nam:
 • 10 listopada (piątek) – Święty Leon Wielki. Papież i doktor Kościoła, który wytrwale zwalczał błędy w wierze, troszczył się o jedność Kościoła i przyczynił się do obrony Rzymu przed najazdami barbarzyńców w V wieku.
 • 11 listopada (sobota) – Święty Marcin (316-397). Żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, a później został biskupem w W tym roku mija 1700 lat od dnia urodzin Świętego Marcina.
 1. Boże błogosławieństwo niech umocni naszą wiarę w prawdę o zmartwychwstaniu do życia wiecznego.
Rok liturgiczny 2020/2021
Poczta www

Archiwa