Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej





25 stycznia 2022 - 26 stycznia: Dzień modlitwy i postu w Kościele w Polsce w intencji pokoju na Ukrainie Przewodniczący Konferencji Episkop ... +++ 24 stycznia 2022 - Zaproszenie na koncert +++ 24 stycznia 2022 - 23 stycznia 2022 – III Niedziela Słowa Bożego Zgodnie z motu proprio papieża Fra ... +++ 24 stycznia 2022 - Intencje Mszy Świętych 24.01.2021 – 30.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 24 stycznia 2022 - III NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 23.01.2022 Dzisiaj trzecia niedziela zwykła, ... +++ 18 stycznia 2022 - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2022 „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na W ... +++ 18 stycznia 2022 - II NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 16.01.2022 Dzisiaj druga niedziela zwykła w r ... +++ 17 stycznia 2022 - Intencje Mszy Świętych 17.01.2021 – 23.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 12 stycznia 2022 - Uroczystość Objawienia Pańskiego 06.01.2022 +++ 9 stycznia 2022 - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO „C” 09.01.2022 Niedziela Chrztu Pańskiego przypom ... +++ webdesign
 1. Trzydziesta pierwsza niedziela w roku liturgicznym zachęca nas do modlitwy za zmarłych, o których pamiętamy przez ofiarę Mszy Świętej, wypominki roczne, odpusty i uczynki miłosierdzia. To przejaw wzajemnej miłości żywych i umarłych.
 2. Pan Jezus w Ewangelii wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto rozumie tę prawdę i stara się wypełniać w swoim życiu jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.
 3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. W czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Litania do Wszystkich Świętych. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie scholi parafialnej. Razem z Panem Organistą zapraszamy dzieci i młodzież do śpiewania na chwałę Bożą.
 4. W następną niedzielę przypada druga niedziela miesiąca. Modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic.
 5. W czwartek 8 listopada przeżywamy uroczystość poświęcenia Bazyliki Katedralnej
  w Płocku, która jest „matką wszystkich kościołów w diecezji”. Płocka świątynia jest jedną z pięciu najstarszych polskich katedr.
 6. W piątek 9 listopada święto rocznicy poświęcenia bazyliki Świętego Jana na Lateranie w Rzymie, która jest nazywana „matką i głową wszystkich kościołów”. Tej rzymskiej świątyni patronują: Najświętszy Zbawiciel oraz Święty Jan Chrzciciel i Święty. Jan Ewangelista.
 7. Niedziela za tydzień to 11 listopada i Narodowe Święto Niepodległości. Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. W tym roku przypada 100. rocznica tego wielkiego wydarzenia. Do uczestnictwa w gminno – parafialnym świętowaniu zaprasza Wójt Gminy Czernice Borowe, Przewodniczący Rady Gminy oraz Proboszcz Parafii pw. Świętego Stanisława BM. O godzinie 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę. O godz. 13:00 Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Artystów Scen Polskich. Ok. godz. 14:00 przejście na cmentarz parafialny i złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz na Grobie ofiar terroru hitlerowskiego. O godz. 16:00 rozpocznie się wieczór patriotyczny w Szkole Podstawowej w Czernicach Borowych. Szczegółowy program znajduje się na stronie Urzędu Gminy i naszej Parafii.
 8. Diecezjalne Obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbędą się w Modlinie Twierdzy. O godz. 14:00 zostanie odprawiona Msza Święta w kościele pw. Świętej Barbary pod przewodnictwem J.E. Biskupa Płockiego Piotra Libery. Więcej informacji na okolicznościowym plakacie.
 9. Koła Żywego Różańca w myśl ogólnopolskiej inicjatywy, zapraszają do modlitwy różańcowej za Ojczyznę przed Najświętszym Sakramentem w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w sobotę 10 listopada o godz. 16:00.
 10. W dniach 26–27 października (piątek–sobota) w Częstochowie na Jasnej Górze odbywał się finał ogólnopolskiego konkursu „Ludzie wiary i ludzie Kościoła w służbie Niepodległej. Walka – Budowa – Obrona” zorganizowany przez Radę Szkół Katolickich.  Głównym celem tego konkursu było głębsze poznanie przez młodzież siedemnastu postaci zasłużonych dla polskiej niepodległości, które nie będą w roku 2018 bohaterami „pierwszego planu”, ale których dzieło życia w dziedzinie polityki, duszpasterstwa, sztuki lub gospodarki, było inspirowane wiarą i zasługuje na upamiętnienie. Razem z Dyrekcją Szkoły Podstawowej z radością i satysfakcją chcemy poinformować, że uczennice: Julia Krupa (klasa III gimnazjum), Karolina Ćwiek (klasa III gimnazjum) i Emilia Wilkowska (klasa VIII)  zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego. Podczas Apelu Jasnogórskiego oraz modlitwy w Bazylice Jasnogórskiej nasze uczennice – tegoroczne absolwentki, mogły wyrazić wdzięczność Matce Bożej za dotychczasowe łaski oraz prosić dla siebie i swoich rówieśników o pomyślne zdanie egzaminów końcowych i dobre życiowe wybory. Serdecznie gratulujemy.
 11. W czasie VIII kwesty przeprowadzonej 1 listopada przy bramie cmentarza, z przeznaczeniem na renowację pomników nagrobnych o charakterze zabytkowym, zebrano kwotę 1815 zł. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim kwestarzom: Radzie Duszpasterskiej, Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej, ministrantom, harcerzom, młodzieży i wolontariuszom. Tym bardziej, że renowacja płyty nagrobnej małżeństwa Zygmunta i Marii Lwowskich i otoczenia tylko po kosztach wykonawczych wyniesie ok. 3.000 tys. zł. Razem z ofiarami złożonymi na tacę na rzecz tej renowacji w Dniu Zadusznym uzyskaliśmy prawie 2.500 zł.
 12. Raz jeszcze składamy podziękowanie również druhnom i druhom strażakom z naszej jednostki OSP za pełnioną służbę porządkową w uroczystość Wszystkich Świętych na parkingu przed kościołem.
 13. W ramach X Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym na rzecz chrześcijan w Pakistanie przekazaliśmy 300 zł. Nadal trwa dramat chrześcijanki Asii Bibi skazanej na śmierć za obrazę islamu, ponieważ napiła się wody ze studni i przebywającej od dawna w więzieniu, którą otaczamy naszą modlitwą.
 14. Dziękuję za zboże i ofiary materialne na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku i dofinansowanie montażu ogrzewania w kościele, które w ubiegłym tygodniu przekazali mieszkańcy Nowych Czernic od strony Zembrzusa i Chrostowa oraz mieszkańcy Jabłonowa.
 15. Podziękowania również dla p. Elżbiety Biraga, p. Grzegorza i Lidii Wilkowskich, p. Kazimierza i Ireny Tabaczyńskich oraz p. Stanisława i Grażyny Pszczółkowskich za ofiarę materialną złożoną na rzecz parafii w ubiegłym tygodniu.
 16. Trwają prace przy układaniu alejki prowadzącej od nowego wejścia na cmentarz w kierunku alejki głównej i jest szansa, że w tym tygodniu zostaną zakończone. W ramach organizacji nowego wejścia i podjazdu zostanie też zamontowana nowa furtka i brama.
 17. Z okazji uroczystości Wszystkich Świętych została przygotowana okolicznościowa pocztówka z modlitwą za zmarłych i przypomnieniem, że nasza parafia w tym roku przeżywa 620 lat swojego istnienia. Pocztówkę można było otrzymać podczas kwesty przy bramie cmentarza 1 listopada oraz jest dostępna w kościele na stoliku z prasą.
 18. Pamiętajmy, że od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i choćby myślne odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.
 19. Składamy serdeczne życzenia wszystkim parafianom i naszym gościom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny, różne rocznice i jubileusze. Chorych wspieramy naszą modlitwą, a wszystkich zmarłych w tych dniach listopadowych, szczególnie polecamy Bożemu miłosierdziu.
 20. W środę 31 października br. zmarł ksiądz Jan Fabisiak – emerytowany proboszcz parafii pw. Świętego Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku. Odszedł do wieczności w 75 roku życia i 51 roku kapłaństwa. Żałobna liturgia pogrzebu śp. ks. Jana Fabisiaka została odprawiona w sobotę 3 listopada. Trumna z ciałem zmarłego kapłana została złożona na cmentarzu parafialnym w Sikorzu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 21. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 4 listopada (niedziela) – Święty Karol Boromeusz (1538-1584). Arcybiskup Mediolanu, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła. Doprowadził do zakończenia Soboru Trydenckiego i wprowadzał w życie jego postanowienia. W tym dniu obchodziliśmy imieniny Ojca Świętego Jana Pawła II.
 • 10 listopada (sobota) – Święty Leon Wielki. Papież i doktor Kościoła, który wytrwale zwalczał błędy w wierze, troszczył się o jedność Kościoła i przyczynił się do obrony Rzymu przed najazdami barbarzyńców w V wieku.
 1. Boże błogosławieństwo za wstawiennictwem Maryi Matki Miłosierdzia i Wszystkich Świętych niech umocni naszą wiarę w wielką prawdę Kościoła o zmartwychwstaniu do życia wiecznego.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa