Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Trzydziesta pierwsza niedziela w roku liturgicznym zachęca nas do modlitwy za zmarłych, o których pamiętamy przez ofiarę Mszy Świętej, wypominki roczne, odpusty i uczynki miłosierdzia. To przejaw wzajemnej miłości żywych i umarłych.
 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. W czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Litania za Zmarłych oraz Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie scholi parafialnej.
 3. W następną niedzielę przypada druga niedziela miesiąca. Modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego.
 4. Również w niedzielę za tydzień będziemy przeżywać w Polsce XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który zwykle jest wyznaczany w drugą niedzielę listopada.
 5. W tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Koronką do Miłosierdzia Bożego podczas Mszy Świętej o godz. 16:30 podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz będziemy prosić o nowe powołania do pracy w Winnicy Pańskiej, przede wszystkim z naszej wspólnoty parafialnej.
 6. W piątek 8 listopada przeżywamy uroczystość poświęcenia Bazyliki Katedralnej
  w Płocku, która jest „matką wszystkich kościołów w diecezji”. Płocka świątynia jest jedną z pięciu najstarszych polskich katedr.
 7. W sobotę 9 listopada święto rocznicy poświęcenia bazyliki Świętego Jana na Lateranie w Rzymie, która jest nazywana „matką i głową wszystkich kościołów”. Tej rzymskiej świątyni patronują: Najświętszy Zbawiciel oraz Święty Jan Chrzciciel i Święty Jan Ewangelista.
 8. Poniedziałek po następnej niedzieli to 11 listopada i Narodowe Święto Niepodległości. Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. W tym roku przypada 101. rocznica tego wielkiego wydarzenia. Do uczestnictwa w gminno – parafialnym świętowaniu zaprasza Wójt Gminy Czernice Borowe, Przewodniczący Rady Gminy oraz Proboszcz Parafii pw. Świętego Stanisława BM. O godzinie 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę (przed rozpoczęciem zaśpiewamy Hymn Państwowy). O godz. 11:00 Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej pod batutą p. Macieja Kowalskiego. Ok. godz. 11:15 przejście na cmentarz parafialny i złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza, na Grobie ofiar terroru hitlerowskiego oraz na grobie Stanisława Chełchowskiego. O godz. 16:00 rozpocznie się wieczór patriotyczny w Szkole Podstawowej w Czernicach Borowych. Szczegółowy program będzie dostępny na stronie Urzędu Gminy i naszej Parafii.
 9. Koła Żywego Różańca zapraszają do modlitwy różańcowej za Ojczyznę w dniu Narodowego Święta Niepodległości o godz. 9:30.
 10. Pamiętajmy, że od 1 do 8 listopada w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i choćby myślne odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.
 11. W czasie IX kwesty przeprowadzonej 1 listopada przy bramie cmentarza, z przeznaczeniem na renowację pomników nagrobnych o charakterze zabytkowym, zebrano kwotę 2210 zł. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz kwestującym z Rady Duszpasterskiej, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz Wolontariuszom. Razem z ofiarami złożonymi na tacę w Dniu Zadusznym uzyskaliśmy kwotę 2.700 zł.
 12. Renowacja płyty nagrobnej małżeństwa Zygmunta i Marii Lwowskich wyniosła 3.000 tys. zł. W przyszłym roku planujemy renowację pomnika nagrobnego śp. Marianny z Żaboklickich Wasiłowskiej, która zmarła 9 listopada 1872 roku.
 13. Raz jeszcze dziękujemy również druhnom i druhom strażakom z naszej jednostki OSP za pełnioną służbę porządkową w uroczystość Wszystkich Świętych na parkingu przed kościołem.
 14. W ostatnim czasie został założony stylowy żyrandol w małej zakrystii oraz zostały zamontowane rury odprowadzające wodę deszczową, aby nie powodowała zawilgocenia murów kościoła według zaleceń konserwacji zabytków). Docelowo powinna zostać wykonana opaska drenażowa, aby woda była odprowadzana poza wzgórze kościoła, ale na taką inwestycje musimy jeszcze poczekać.
 15. Składam podziękowanie za dwie ofiary materialne złożone na rzecz parafii w ubiegłym tygodniu.
 16. Składamy serdeczne życzenia wszystkim parafianom i naszym gościom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny, różne rocznice i jubileusze. Chorych wspieramy naszą modlitwą, a wszystkich zmarłych w tych dniach listopadowych, szczególnie polecamy Bożemu miłosierdziu.
 17. W dzisiejszą niedzielę wspominamy Świętego Huberta – biskupa z VII wieku, który jest patronem myśliwych i leśników, ponieważ w czasie polowania objawił mu się jeleń z krzyżem między tykami. Ta historia jest podobna do historii Jakuba Poczty i genezy naszej parafii, a znak wieńca z krzyżem od 1946 roku jest oficjalną odznaką Polskiego Związku Łowieckiego.
 18. Z okazji wspomnienia Świętego Huberta dzisiaj o godzinie 17:00 w kościele parafialnym w Węgrze zostanie odprawiona Msza Święta w intencji myśliwych żyjących i zmarłych.
 19. W sobotę 26 października br. zmarł ksiądz Kan. dr Albin Łuczkowski – wikariusz parafii pw. Świętego Wojciecha w Płocku. Odszedł do wieczności w 73 roku życia i 48 roku kapłaństwa. Żałobnej liturgii pogrzebu, która została odprawiona w czwartek 31 października, przewodniczył bp Roman Marcinkowski. Trumna z ciałem zmarłego kapłana została złożona na cmentarzu parafialnym Świętego Wojciech w Płocku Grabówce.
 20. W środę 30 października po ciężkiej chorobie zmarł ks. Sławomir Grzela – wikariusz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Przeżył 29 lat w tym 3 lata w kapłaństwie. Żałobna liturgia pogrzebu zostanie odprawiona w poniedziałek 4 listopada o godz. 10:00. Mszy Świętej w kościele pw. Świętego Bartłomieja w Kuczborku przewodniczyć będzie biskup Mirosław Milewski. Po Mszy Świętej nastąpi złożenie ciała zmarłego kapłana w grobie rodzinnym na cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 21. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 3 listopada (niedziela) – Święty Hubert. Biskup z VII wieku, który jest patronem myśliwych i leśników. Według przekazu historycznego w czasie polowania objawił mu się jeleń z krzyżem między tykami. Ta historia jest podobna do historii Jakuba Poczty i genezy naszej parafii z 1398 roku, a znak wieńca z krzyżem od 1946 roku jest oficjalną odznaką Polskiego Związku Łowieckiego (wspomnienie dowolne).
 • 4 listopada (poniedziałek) – Święty Karol Boromeusz (1538-1584). Arcybiskup Mediolanu, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła. Doprowadził do zakończenia Soboru Trydenckiego i wprowadzał w życie jego postanowienia. W tym dniu obchodziliśmy imieniny Ojca Świętego Jana Pawła II.
 1. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba zaangażować się w czynienie dobra. Niech to ewangeliczne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia. Boże błogosławieństwo niech umocni naszą wiarę w wielką prawdę Kościoła o zmartwychwstaniu do życia wiecznego.
Rok liturgiczny 2020/2021

Poczta www

Archiwa