Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Trzydziesta pierwsza niedziela roku liturgicznego kieruje nasze myśli w stronę życia wiecznego. Usłyszymy dzisiaj w Ewangelii słowa Jezusa „Największy z was niech będzie waszym sługą” (por. Mt 23, 1-12). Wskazuje w ten sposób na niewłaściwe postawy, które grożą wierzącym wszystkich czasów i szerokości geograficznych – zarozumiałość, pychę i obłudę.
 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. W czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Litania za zmarłych.
 3. Wręczenie nagród dzieciom uczestniczącym w tegorocznych nabożeństwach różańcowych odbędzie się na zakończenie Mszy Świętej o godz. 10:00 w niedzielę za tydzień.
 4. Za tydzień również druga niedziela miesiąca Przed Mszą Świętą o godz. 10:00 Różaniec pod przewodnictwem Kół Żywego Różańca z Czernic Borowych.
 5. Sobota 11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości i 105. rocznica odzyskania wolności przez Polskę po 123. latach niewoli. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie, którą powierzamy opiece Matki Bożej Hetmanki Narodu i Oręża Polskiego oraz świętych patronów biskupów męczenników: Wojciecha i Stanisława, a także Świętego Stanisława Kostki, prosząc jednocześnie o wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II, który niech błogosławi nam z Domu Ojca.
 6. Do uczestnictwa w gminno – parafialnym świętowaniu zaprasza Wójt Gminy Czernice Borowe, Przewodniczący Rady Gminy, Dyrekcja Szkoły Podstawowej, Prezes Fundacji Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Proboszcz Parafii pw. Świętego Stanisława BM. O godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę, którą poprzedzi hymn narodowy w ramach programu „Niepodległa do Hymnu”. godz. 13:00 przejście na cmentarz parafialny, podniesienie flagi państwowej i złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza, Ofiar terroru hitlerowskiego i Rodziny Stanisława Chełchowskiego. Następnie przejście do Sali Widowiskowej OSP, gdzie o godz. 14:00 odbędzie się koncert patriotyczny. W dniu Narodowego Święta Niepodległości o godz. 11:30 Koła Żywego Różańca zapraszają do modlitwy za Ojczyznę.
 7. W tych podniosłych dniach wspominamy Żołnierzy Nieznanych z 21. Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” oraz zamordowanych w Pomiechówku, w Forcie Trzecim, których groby znajdują się na cmentarzu parafialnym, ponieważ oni są symbolem męczeńskiej śmierci wszystkich poległych i zamordowanych w obronie Ojczyzny. Otaczamy pamięcią także generała Stanisława Sosabowskiego, który w okolicach Czernic Borowych osobiście uczestniczył w kampanii wrześniowej 1939 roku.
 8. W trwającej oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, czyli do 8 listopada, można codziennie uzyskiwać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i choćby myślne odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
 9. Nadal przyjmowane są wypominki roczne, które można zamówić po Mszy Świętej w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 10. W środę tj. 8 listopada przeżywamy uroczystość poświęcenia Bazyliki Katedralnej
  w Płocku, która jest „matką wszystkich kościołów w diecezji”. Płocka świątynia jest jedną z pięciu najstarszych polskich katedr, w tym roku bowiem przeżywa 879. rocznicę poświęcenia.
 11. W czwartek 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
 12. Ponownie zwracam się z prośbą o porządki na grobach śp. bliskich zmarłych oraz w ich otoczeniu, ponieważ wiejący wiatr w ostatnim czasie znowu spowodował różne problemy porządkowe
 13. Dziękujemy raz jeszcze naszym strażakom ochotnikom za pełnioną służbę porządkową w uroczystość Wszystkich Świętych na parkingu przed kościołem i drogach prowadzących do cmentarza.
 14. Przy tej okazji już dziś chciałbym w imieniu naszej jednostki OSP, zarządu gminnego, kapelana diecezjalnego i powiatowego zaprosić do uczestnictwa w Powiatowych Zaduszkach Strażackich, które odbędą się po raz pierwszy w naszej parafii w sobotę 25 listopada. O godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych, a potem spotkanie integracyjne. Będzie to zwiastun nadchodzącego w przyszłym roku jubileuszu 100. rocznicy założenia Ochotniczej Straży Pożarnej Czernice Borowe. Ten rok razem z logo OSP znalazł się w na frontonie budynku strażackiego i prezentuje się imponująco.
 15. Szczególne podziękowania przekazuję mieszkańcom Żeber z Panem Sołtysem na czele za przeprowadzone wczoraj prace porządkowe w kościele i budynku dzwonnicy oraz w otoczeniu kościoła i plebanii.
 16. Podczas XII kwesty przeprowadzonej 1 listopada przy bramach cmentarza, z przeznaczeniem na renowację pomników nagrobnych o charakterze zabytkowym i historycznym, zebrano kwotę 3.240 zł. Razem z ofiarami złożonymi na tacę w Dniu Zadusznym uzyskaliśmy kwotę 3.700 zł. Jeszcze raz dziękuję wszystkim ofiarodawcom oraz kwestującym z Rady Duszpasterskiej, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz Wolontariuszom, szczególnie ministrantom, harcerzom, młodzieży i przedstawicielom OSP Czernice Borowe.
 17. Dziękuję z a ofiary materialne złożone na rzecz naszej parafii, które w ostatnim czasie przekazali: p. Jadwiga Rutkowska z Rodziną oraz p. Urszula i Tadeusz Pszczółkowscy. Dziękuje za ofiary składane na tacę, które zapewniają bieżące funkcjonowanie naszej parafii, m. in. utrzymanie porządku na cmentarzu, przy plebanii oraz wokół kościoła i dzwonnicy.
 18. Msze Święte dzisiaj w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 19. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Modlimy się za wszystkich chorych oraz pamiętamy o zmarłych, których w miesiącu listopadzie szczególnie polecamy miłosierdziu Bożemu.
 20. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 10 listopada (piątek) – Święty Leon Wielki. Papież i doktor Kościoła, który wytrwale zwalczał błędy w wierze, troszczył się o jedność Kościoła i przyczynił się do obrony Rzymu przed najazdami barbarzyńców w V wieku.
 • 11 listopada (sobota) – Święty Marcin (316-397). Żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, a później został biskupem w Jest pierwszym wyznawcą w Kościele Zachodnim, który nie był męczennikiem w Kościele Zachodnim.
 1. Umocnieni Eucharystią i słowem Bożym jednoczymy się w modlitwie za naszą Ojczyznę. Niech Boże błogosławieństwo będzie dla nas duchową siłą, aby żyjąc w prawdzie szerzyć miłość i dobro w codziennym życiu.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa