Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Trzydziesta druga niedziela roku liturgicznego w słowie Bożym, a szczególnie przez Ewangelię,  kieruje nasze myśli w stronę życia wiecznego. Wspominając w tych listopadowych dniach naszych bliskich zmarłych, powinniśmy pamiętać, że kresem naszych ziemskich dróg jest wieczność.
 2. Przed Mszą Świętą o godz. 10:00 Różaniec pod przewodnictwem Koła Żywego Różańca z Żeber, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca. Była to modlitwa na zakończenie akcji modlitewnej przez oktawę uroczystości Wszystkich Świętych pod nazwą „Różaniec Do Granic Nieba” w intencji dzieci zabitych przed narodzeniem oraz za dusze w czyśćcu cierpiące. Dzisiaj odbędzie się uroczyste zakończenie Mszą Świętą o godz. 19:00 oraz czuwaniem w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie.
 3. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Polsce XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym,  który w tym roku nosi hasło „Przywrócić nadzieję.” W tym roku modlitwą i ofiarą do puszki wspieramy chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej.
 4. Środa 11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości i 102. rocznica odzyskania wolności przez Polskę po 123. latach niewoli. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie, którą powierzamy opiece Matki Bożej Hetmanki Narodu i Oręża Polskiego oraz świętych patronów biskupów męczenników: Wojciecha i Stanisława, a także Świętego Stanisława Kostki, prosząc jednocześnie o wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II, który niech błogosławi nam z Domu Ojca.
 5. Do uczestnictwa w gminno – parafialnym świętowaniu zaprasza Wójt Gminy Czernice Borowe, Przewodniczący Rady Gminy oraz Proboszcz Parafii pw. Świętego Stanisława BM. O godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę z dziękczynnym „Te Deum laudamus”. Ok. godz. 11:15 wspólne zaśpiewanie hymnu narodowego, przejście na cmentarz parafialny i złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza, Ofiar terroru hitlerowskiego zamordowanych w Pomiechówku i na grobie Stanisława Chełchowskiego. Koła Żywego Różańca zapraszają do modlitwy za Ojczyznę w dniu Narodowego Święta Niepodległości o godz. 9:30. Ramowy program znajduje się na stronie Urzędu Gminy i naszej Parafii.
 6. Gmina Czernice Borowe, podobnie jak w roku ubiegłym, przystąpiła do udziału w programie ,,Niepodległa do Hymnu”, czyli do wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego w dniu 11 listopada br. To wydarzenie odbędzie się ok. godz. 11:15 jako część naszych obchodów Święta Niepodległości. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam mieszkańców naszej parafii do wspólnego śpiewu. Będziemy w tym czasie łączyć się na profilu facebookowym parafii przez transmisję internetową, ponieważ obecnie w naszym kościele może przebywać ok. 40. osób. Niech Mazurek Dąbrowskiego zabrzmi również w każdym domu naszej Gminy.
 7. W tych podniosłych dniach wspominamy Żołnierzy Nieznanych z 21. Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” oraz zamordowanych w Pomiechówku, którzy spoczywają na cmentarzu parafialnym, ponieważ oni są symbolem męczeńskiej śmierci wszystkich poległych i zamordowanych w obronie Ojczyzny. Otaczamy pamięcią także generała Stanisława Sosabowskiego, który w okolicach Czernic Borowych osobiście uczestniczył w kampanii wrześniowej 1939 roku.
 8. W tym roku przez cały listopad można będzie codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i choćby myślne odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
 9. Z powodu zamknięcia cmentarzy w uroczystość Wszystkich Świętych poświęcenie nowych pomników nagrobnych zostało zaplanowane na dzisiaj oraz na dwie kolejne niedziele listopada po Mszy Świętej o godz. 10:00, 12:00 i 15:00.
 10. Nadal przyjmowane są wypominki roczne, które można zamówić w zakrystii po Mszy Świętej lub w kancelarii parafialnej.
 11. Dziękuję za zboże i ofiary materialne na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, które w ostatnim czasie przekazali mieszkańcy Żeber, Kownat, Miłoszewca i Ostafiej oraz  Czernic Borowych z ulicy Sadowej, Dolnej, Jasnej, Krótkiej, Okrężnej, Długiej, Bagiennej i Chełchowskiego (cz. I).
 12. W piątek wieczorem 6 listopada po raz pierwszy zaświeciły stylowe lampy w otoczeniu cmentarza. Raz jeszcze chcę podziękować w imieniu parafii i wszystkich, którzy będą odwiedzać nasz cmentarz wieczorową porą za tę trudną, ale ważną i potrzebną inwestycję, wszystkim, którzy się do niej przyczynili. Całość kosztów inwestycji wyniosła  25 tys. zł z udziałem funduszu sołeckiego, środków parafii i prywatnej fundacji. Lampy posiadają żarówki LED o dużej mocy, ale niskim zużyciu energii elektrycznej i będą się włączały o zmierzchu, a wyłączały o godz. 23:00. Skrzynka elektryczna przy nowej bramie posiada gniazdo energetyczne 380 V i 220 V. Następną potrzebną inwestycją parafii będzie podstawowy monitoring wejść na cmentarz i miejsc składowania odpadów. W przyszłym roku z pomocą przyznanych kolejnych środków z funduszu wiejskiego, planujemy doprowadzenie wody do nowej bramy przy współpracy z Zakładem Usług Wodnych dla Potrzeb Rolnictwa w Mławie. Dziękuje raz jeszcze za jakiekolwiek wsparcie materialne przy różnych okazjach w tych trudnych również dla parafii czasach.
 13. Dzisiaj tj. 8 listopada przeżywamy uroczystość poświęcenia Bazyliki Katedralnejw Płocku, która jest „matką wszystkich kościołów w diecezji”. Płocka świątynia jest jedną z pięciu najstarszych polskich katedr.
 1. Jutro w poniedziałek 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
 2. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Modlimy się za wszystkich chorych oraz pamiętamy o zmarłych, których w miesiącu listopadzie szczególnie polecamy miłosierdziu Bożemu.
 3. W niedzielę 1 listopada br. zmarł ksiądz kan. Andrzej Fabisiak, emerytowany proboszcz parafii pw. Świętych Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku. Przeżył 85 lat w tym 61 w kapłaństwie. Żałobna liturgia pogrzebu pod przewodnictwem biskupa Mirosława Milewskiego, została odprawiona w czwartek 5 listopada w kościele parafii pw. Świętej Barbary w Sikorzu. Po Mszy Świętej pogrzebowej trumna z ciałem zmarłego kapłana została złożona w grobie rodzinnym na miejscowym cmentarzu parafialnym.
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa  w pokoju wiecznym. Amen.
 1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 10 listopada (wtorek) – Święty Leon Wielki. Papież i doktor Kościoła, który wytrwale zwalczał błędy w wierze, troszczył się o jedność Kościoła i przyczynił się do obrony Rzymu przed najazdami barbarzyńców w V wieku.
 • 11 listopada (środa) – Święty Marcin (316-397). Żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, a później został biskupem w Jest pierwszym wyznawcą w Kościele Zachodnim, który nie był męczennikiem w Kościele Zachodnim.
 • 12 listopada (czwartek) – Święty Jozafat (1580-1623). Biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich, charakteryzując się przy tym wielką łagodnością, co dało mu przydomek „duszochwat”.
 • 13 listopada (piątek) – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003). Eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, a także pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze.
 1. Umocnieni słowem Bożym i łaską Eucharystii jednoczymy się w modlitwie za naszą Ojczyznę. Postawy roztropnego życia na ziemi uczy nas dzisiejsza Ewangelia. Niech nowy tydzień i nasza przyszłość będzie okazją, aby miłość, pokój i dobro szerzyć w codziennym życiu.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa