Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Trzydziesta druga niedziela zwykła w liturgii słowa ukazuje nam roztropne panny z dzisiejszej Ewangelii, które są obrazem Kościoła, oczekującego na przyjście Oblubieńca. Pan powróci do swojej własności, a ci, którzy wytrwale na Niego czekają i zachowują Jego naukę, mogą z nadzieją spodziewać się wejścia na Jego ucztę (por. Mt 25, 1-13).
 2. Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca. Modlitwie różańcowej przed Mszą Świętą o godz. 10:00 przewodniczą Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych.
 3. Wręczenie nagród dzieciom uczestniczącym w tegorocznych nabożeństwach różańcowych odbędzie się po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 10:00.
 4. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy też w Kościele w Polsce XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który nosi hasło „To jest zawsze nasz dom.” W tym roku modlitwą i ofiarą materialną wspieramy chrześcijan żyjących w pogrążonym w wojnie Bliskim Wschodzie.
 5. W najbliższą sobotę o godzinie 10:30 spotkanie ministrantów i kandydatów do liturgicznej służby ołtarza, najpierw w kościele, a potem w sali spotkań na plebanii.
 6. W niedzielę za tydzień 19 listopada po Mszy Świętej o godz. 15:00 zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz Parafialny Zespół Caritas.
 7. W sobotę 25 listopada po raz pierwszy w naszej parafii zostały zaplanowane Powiatowe Zaduszki Strażackie. O godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych. Kapelan diecezjalny oraz kapelan powiatowy i proboszczowie poszczególnych parafii powiatu przasnyskiego zapraszają druhny i druhów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej razem z Rodzinami i Bliskimi.
 8. Nadal przyjmowane są wypominki roczne, które można zamówić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej po Mszy Świętej.
 9. Dziękuję za przygotowanie okolicznościowej dekoracji patriotycznej z okazji Dnia Niepodległości oraz za modlitwę różańcową prowadzoną w tym dniu przez Koła Żywego Różańca. Słowa podziękowania dla Pana Organisty i Pana Zakrystianina oraz wszystkich, którzy przyczynili się do podniosłego przeżywania tej patriotycznej uroczystości gminno-parafialnej.
 10. Msze Święte dzisiaj w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 11. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o naszej pamięci. W tych dniach listopadowych samorząd terytorialny naszego powiatu obchodzi 25 lat swojego istnienia, życzymy jak najwięcej pożytecznych inicjatyw i podejmowanych inwestycji dla dobra naszej „małej ojczyzny”. Modlimy się za chorych, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 12. W środę 8 listopada br. zmarł ksiądz prałat dr Jan Kasiński, emerytowany proboszcz parafii pw. Świętej Anny w Serocku. Przeżył 78 lat, w tym 55 lat w kapłaństwie. Żałobna liturgia pogrzebu pod przewodnictwem biskupa Szymona Stułkowskiego, została odprawiona wczoraj 11 listopada w kościele parafialnym w Serocku. Po Mszy Świętej pogrzebowej trumna z ciałem zmarłego kapłana zostanie złożona w grobie na miejscowym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 13. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 12 listopada (niedziela) – Święty Jozafat (1580-1623). Biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich, charakteryzując się przy tym wielką łagodnością, co dało mu przydomek „duszochwat”.
 • 13 listopada (poniedziałek) – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003). Eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, a także pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze.
 • 17 listopada (piątek) – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231). W wieku 20 lat została wdową i obrała życie zakonne oddając się modlitwie, uczynkom miłosierdzia oraz pielęgnowaniu ubogich.
 • 18 listopada (sobota) – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914). Dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości. Jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
 1. Każdego dnia spotykamy ludzi, którzy potrzebują pomocy i wsparcia. Czasem wystarczy dobre słowo i przyjazny gest życzliwości. Na zakończenie tej Eucharystii, wraz z Bożym błogosławieństwem, prośmy o dar autentycznej wiary, która wyraża się w naszych uczynkach miłosierdzia.
 2. Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam stawać się siewcami dobra, miłości i pokoju.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa