Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

25 stycznia 2022 - 26 stycznia: Dzień modlitwy i postu w Kościele w Polsce w intencji pokoju na Ukrainie Przewodniczący Konferencji Episkop ... +++ 24 stycznia 2022 - Zaproszenie na koncert +++ 24 stycznia 2022 - 23 stycznia 2022 – III Niedziela Słowa Bożego Zgodnie z motu proprio papieża Fra ... +++ 24 stycznia 2022 - Intencje Mszy Świętych 24.01.2021 – 30.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 24 stycznia 2022 - III NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 23.01.2022 Dzisiaj trzecia niedziela zwykła, ... +++ 18 stycznia 2022 - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2022 „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na W ... +++ 18 stycznia 2022 - II NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 16.01.2022 Dzisiaj druga niedziela zwykła w r ... +++ 17 stycznia 2022 - Intencje Mszy Świętych 17.01.2021 – 23.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 12 stycznia 2022 - Uroczystość Objawienia Pańskiego 06.01.2022 +++ 9 stycznia 2022 - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO „C” 09.01.2022 Niedziela Chrztu Pańskiego przypom ... +++ webdesign
 1. Trzydziesta druga niedziela w roku liturgicznym to Narodowe Święto Niepodległości i 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123. latach niewoli. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie, którą powierzamy opiece Matki Bożej Hetmanki Narodu i Oręża Polskiego oraz świętych patronów biskupów męczenników: Wojciecha i Stanisława, a także Świętego Stanisława Kostki, prosząc jednocześnie o wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II, który błogosławi nam z Domu Ojca.
 2. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na zaufanie Bogu i Jego Opatrzności. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność, która powinna wyrażać się w wymiarze indywidualnym, rodzinnym i narodowym.
 3. O godzinie 12:00 zaśpiewamy Hymn Narodowy w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” i zadzwonią dzwony, zgodnie z prośbą Biskupa Płockiego, następnie zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę z dziękczynnym „Te Deum laudamus”. Na zakończenie Mszy Świętej wiersz Kazimierza Wierzyńskiego pt. „Modlitwa” w interpretacji p. Wandy Gadomskiej. O godz. 13:00 koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu artystów scen polskich: Barbara Żarnowiecka – sopran, Wojciech Winnicki – tenor, Wiktor Brzuchacz – pianino, Łukasz Motyka – prowadzenie. Fundatorami koncertu są Fundacja „SCALAM – prostujemy drogi życia” oraz Urząd Gminy. Ok. godz. 14:00 przejście na cmentarz parafialny i złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz na grobie ofiar terroru hitlerowskiego zamordowanych w Pomiechówku. W drodze na cmentarz nastąpi odsłonięcie kamienia z tabliczką upamiętniającą posadzony wcześniej Dąb Niepodległości. Tego symbolicznego aktu dokona p. Leszek Bugaj, również w imieniu p. Janusza Smolińskiego. O godz. 16:00 rozpocznie się wieczór patriotyczny w Szkole Podstawowej w Czernicach Borowych.
 4. W tych podniosłych dniach wspominamy Żołnierzy Nieznanych z 21. Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” oraz zamordowanych w Pomiechówku, którzy spoczywają na cmentarzu parafialnym i są symbolem męczeńskiej śmierci wszystkich zamordowanych i poległych w obronie Ojczyzny.. Otaczamy pamięcią także generała Stanisława Sosabowskiego, który w okolicach Czernic Borowych, osobiście brał udział w kampanii wrześniowej 1939 roku.
 5. Dzisiejsza niedziela to druga w miesiącu, dlatego dziękujemy za modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00, którą prowadziło Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic. Dzisiaj nie będzie spotkania scholi, które planujemy w następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10:00.
 6. W najbliższą sobotę 17 listopada o godz. 14:00 zapraszam na spotkanie ministrantów i kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w sali spotkań na plebanii.
 7. Dziękujemy harcerzom i uczniom ze Szkoły Podstawowej za uporządkowanie miejsc pamięci na cmentarzu parafialnym.
 8. Słowa podziękowania dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej za przygotowanie dekoracji naszej świątyni o charakterze patriotycznym. Dziękujemy również za dekorację kwiatową w tonacji i kolorystce barw narodowych.
 9. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Modlimy się za wszystkich chorych, pamiętamy o zmarłych, których w miesiącu listopadzie szczególnie polecamy miłosierdziu Bożemu.
 10. W ubiegły wtorek 6 listopada zmarła w Warszawie śp. Halina Żelechowska, pochodząca z Chojnowa wnuczka Stanisława Chełchowskiego. Zgodnie z życzeniem Zmarłej, żałobna liturgia pogrzebu odbędzie się w naszej parafii. W czwartek 15 listopada o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta, a o godz. 11:00 rozpocznie się modlitwa różańcowa. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 11 listopada (niedziela) – Święty Marcin (316-397). Żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, a później został biskupem w
 • 12 listopada (poniedziałek) – Święty Jozafat (1580-1623). Biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich, charakteryzując się przy tym wielką łagodnością, co dało mu przydomek „duszochwat”.
 • 13 listopada (wtorek) – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003). Eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, a także pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze.
 • 17 listopada (sobota) – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231). W wieku 20 lat została wdową i obrała życie zakonne oddając się modlitwie, uczynkom miłosierdzia oraz pielęgnowaniu ubogich.
 1. Umocnieni słowem Bożym i łaską Eucharystii jednoczymy się w modlitwie za naszą Ojczyznę. Polska potrzebuje ludzi, którzy kierują się miłością do Boga i bliźniego. Wdowa z Sarepty i wdowa z Ewangelii uczą nas postawy bezinteresowności. Niech nowy tydzień i nasza przyszłość będzie okazją, aby miłość i dobroć szerzyć w codziennym życiu.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa