Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Trzydziesta druga niedziela w roku liturgicznym przypomina nam o zmartwychwstaniu i kieruje nasze myśli w stronę życia wiecznego. Wspominając w tych listopadowych dniach naszych bliskich zmarłych, musimy pamiętać, że kresem naszych ziemskich dróg jest wieczność.
 2. Dzisiaj przeżywamy w Polsce XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym,  który w tym roku nosi hasło „Sudan Południowy. Przemilczane cierpienie.”
 3. Dzisiejsza niedziela to druga w miesiącu, dlatego dziękujemy za modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00, którą prowadziło Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego. Dzisiaj nie będzie spotkania scholi, które planujemy w następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10:00.
 4. Jutro poniedziałek 11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości i 101. rocznica odzyskania wolności przez Polskę po 123. latach niewoli. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie, którą powierzamy opiece Matki Bożej Hetmanki Narodu i Oręża Polskiego oraz świętych patronów biskupów męczenników: Wojciecha i Stanisława, a także Świętego Stanisława Kostki, prosząc jednocześnie o wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II, który błogosławi nam z Domu Ojca.
 5. Do uczestnictwa w gminno – parafialnym świętowaniu zaprasza Wójt Gminy Czernice Borowe, Przewodniczący Rady Gminy oraz Proboszcz Parafii pw. Świętego Stanisława BM. O godzinie 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę z dziękczynnym „Te Deum laudamus”. O godz. 11:00 Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej pod batutą p. Macieja Kowalskiego. Ok. godz. 11:15 przejście na cmentarz parafialny i złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierzy, na Grobie Ofiar terroru hitlerowskiego zamordowanych w Pomiechówku i na grobie Stanisława Chełchowskiego. Następnie przejście do Tablicy Niepodległości i wspólne zaśpiewanie hymnu narodowego. O godz. 16:00 rozpocznie się wieczór patriotyczny w Szkole Podstawowej w Czernicach Borowych. Koła Żywego Różańca zapraszają do modlitwy za Ojczyznę w dniu Narodowego Święta Niepodległości o godz. 9:30. Ramowy program znajduje się na stronie Urzędu Gminy i naszej Parafii.
 6. Gmina Czernice Borowe, podobnie jak w roku ubiegłym, przystąpiła do udziału w programie ,,Niepodległa do Hymnu”, czyli do wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego w dniu 11 listopada br. To wydarzenie odbędzie się o godzinie 12:00 przy Tablicy Niepodległości na ul. Chełchowskiego w Czernicach Borowych jako część lokalnych obchodów Święta Niepodległości. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam mieszkańców naszej parafii do wspólnego śpiewu. Niech Mazurek Dąbrowskiego zabrzmi również w naszej Gminie.
 7. W tych podniosłych dniach wspominamy Żołnierzy Nieznanych z 21. Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” oraz zamordowanych w Pomiechówku, którzy spoczywają na cmentarzu parafialnym, ponieważ oni są symbolem męczeńskiej śmierci wszystkich poległych i zamordowanych w obronie Ojczyzny. Otaczamy pamięcią także generała Stanisława Sosabowskiego, który w okolicach Czernic Borowych osobiście uczestniczył w kampanii wrześniowej 1939 roku.
 8. W najbliższą sobotę 16 listopada o godz. 10:00 zapraszam na spotkanie ministrantów i kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w sali spotkań na plebanii.
 9. Dziękujemy czernickim harcerzom i uczniom ze Szkoły Podstawowej za opiekę nad miejscami naszej pamięci narodowej na cmentarzu parafialnym.
 10. Słowa podziękowania dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej za przygotowanie dekoracji naszej świątyni o charakterze patriotycznym. Dziękujemy również za dekorację kwiatową w tonacji i kolorystce polskich barw narodowych.
 11. Dziękujemy naszym ministrantom i kandydatom, którzy wczoraj uczestniczyli w etapie dekanalnym turnieju halowej piłki nożnej oraz rodzicom, którzy pomogli w zorganizowaniu wyjazdu do Przasnysza. Nasza drużyna w kategorii wiekowej „szkoła podstawowa” nie znalazła się na podium, ale wykazała się postawą sportowej rywalizacji. Za rok będzie lepiej, tym bardziej, że trwają spotkania z piłką nożną halową w sali gimnastycznej szkoły podstawowej, w piątki od godz. 18:00 do godz. 20:00 dla ministrantów, kandydatów i nie tylko.
 12. W niedzielę za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10:00 zapraszam na spotkanie dzieci z klasy trzeciej z rodzicami, ponieważ w czasie spotkania będzie obecna Pani krawcowa z Ciechanowa, która zajmuje się szyciem strojów liturgicznych dla dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.
 13. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Modlimy się za wszystkich chorych oraz pamiętamy o zmarłych, których w miesiącu listopadzie szczególnie polecamy miłosierdziu Bożemu.
 14. W ubiegłym roku 6 listopada zmarła w Warszawie śp. Halina Żelechowska, pochodząca z Chojnowa, wnuczka Stanisława Chełchowskiego. Zgodnie z życzeniem Zmarłej, żałobna liturgia pogrzebu została odprawiona w naszej parafii. Dzisiaj o godz. 15:00 zostanie odprawiona Msza Święta z okazji pierwszej rocznicy śmierci.
 15. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 10 listopada (niedziela) – Święty Leon Wielki. Papież i doktor Kościoła, który wytrwale zwalczał błędy w wierze, troszczył się o jedność Kościoła i przyczynił się do obrony Rzymu przed najazdami barbarzyńców w V wieku.
 • 11 listopada (poniedziałek) – Święty Marcin (316-397). Żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, a później został biskupem w
 • 12 listopada (wtorek) – Święty Jozafat (1580-1623). Biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich, charakteryzując się przy tym wielką łagodnością, co dało mu przydomek „duszochwat”.
 • 13 listopada (środa) – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003). Eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, a także pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze.
 1. Umocnieni słowem Bożym i łaską Eucharystii jednoczymy się w modlitwie za naszą Ojczyznę. Polska potrzebuje ludzi, którzy kierują się bezinteresowną miłością do Boga i bliźniego. Takiej postawy uczy nas Ewangelia. Niech nowy tydzień i nasza przyszłość będzie okazją, aby miłość, pokój i dobro szerzyć w codziennym życiu.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa