Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Trzydziesta trzecia niedziela w roku liturgicznym, to kolejna niedziela miesiąca listopada. Szczególna pamięć o naszych bliskich zmarłych oraz jesienna aura mogą sprzyjać refleksji nad naszym życiem. Do czego dążymy? Co jest dla nas najważniejsze?

2. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Ma on przypominać o tragediach ofiar wypadków i przestrzegać przed nierozważną jazdą. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach wypadków oraz o wszystkich poszkodowanych w wypadkach i katastrofach drogowych, a także o ich rodzinach.

3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15:00 zapraszam na spotkanie Rady Duszpasterskiej, które odbędzie się w sali spotkań na plebanii.

4. Dzisiaj nie będzie spotkania scholi parafialnej, które odbędzie się za tydzień o godz. 9:00, a później schola postara się zaprezentować podczas Mszy Świętej o godz. 10:00.

5. Następna niedziela 23 listopada, to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. To także ostatnia niedziela obecnego roku liturgicznego, który przeżywamy pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego”. W tym dniu będziemy przeżywać również święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10:00, spotkanie dla dzieci z klasy III i IV razem z rodzicami w ramach katechezy przed Pierwszą Komunią Świętą i Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Dzieci przynoszą ze sobą świeczkę lub mały znicz, które zaniesiemy na cmentarz i zapalimy na grobach bliskich zmarłych oraz na Grobie Nieznanego Żołnierza i Zamordowanych w Pomiechówku.

7. Również w niedzielę za tydzień z okazji wspomnienia Świętej Cecylii w czasie Mszy Świętej o godz. 15:00 obecni będą dwaj artyści muzycy z Przasnysza: p. Paweł Rok – wiolonczela i p. Rafał Witkowski – organy, którzy po Mszy Świętej zaprezentują jesienny koncert jako epitafium dla naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, zamyślenia i posłuchania.

8. Za dwa tygodnie w niedzielę 30 listopada, rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które w tym roku będzie prowadził ksiądz Rafał Winnicki – duszpasterz Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Płocku.

9. W piątek 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Wspomnienie to ma podstawę w przekonaniu ludzi wierzących, które sięga do początków chrześcijaństwa, a obecnie ukazuje nam znaczenie ofiarowania swojego życia Bogu. Wspomnienie to jest też okazją do szczególnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

10. Również w piątek 21 listopada obchodzimy ogólnopolski Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji w kościele parafialnym o godz. 9:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji kierownictwa i pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicach Borowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i już dzisiaj życzymy Bożego błogosławieństwa w codziennym życiu rodzinnym i zawodowym.

11. W tym tygodniu rozpoczną się prace remontowe w ramach drugiego etapu renowacji budynku dzwonnicy przykościelnej. Więcej szczegółów na ten temat w przyszłą niedzielę.

12. Podczas kwesty do puszek w ubiegłą niedzielę na rzecz prześladowanych chrześcijan w Syrii nasza parafia zebrała 100 zł. Bóg zapłać wszystkim za okazane wsparcie.

13. W ubiegłym tygodniu ofiarę materialną w wysokości 3 tysięcy złotych na renowację ołtarza przekazało sołectwo Chojnowo. Wielkie Bóg zapłać.

14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 17 listopada (poniedziałek) – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica. W wieku 20 lat została wdową i oddała się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu. Ostatnie lata swojego życia spędziła w skrajnym ubóstwie, całkowicie poświęcając się chorym i ubogim.

• 18 listopada (wtorek) – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości. Jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc. W tym roku mija 100 lat od jej męczeńskiej śmierci.

• 19 listopada (środa) – Błogosławiona Salomea, która żyła w XIII wieku. Swoje oddanie wyłącznie Bogu potwierdziła decyzją o dziewiczym małżeństwie.

• 20 listopada (czwartek) – Święty Rafał Kalinowski, powstaniec styczniowy, zesłaniec syberyjski. Po odzyskaniu wolności wstąpił do Karmelu, któremu nadał impuls do rozwoju.

• 21 listopada (piątek) – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Tradycja mówi, że gdy Maryja miała trzy lata, rodzice święty Joachim i święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat.

• 22 listopada (sobota) – Święta Cecylia. Męczennica z III wieku, która jest patronką śpiewu kościelnego i muzyki organowej.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa