Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Trzydziesta trzecia niedziela zwykła przypomina nam, że rok liturgiczny zbliża się do końca. W liturgii słowa słyszymy dzisiaj, że wszystko mamy od Boga, który ubogacił nas swymi darami. Przez nasze życie, wiarę i miłość mamy pomnażać otrzymane dobra. Udział w Eucharystii jest także pomnażaniem Bożych talentów, aby stać się kiedyś włodarzami nieba i uczestnikami wiecznej radości.
 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich, który ustanowił papież Franciszek na zakończenie Świętego Roku Miłosierdzia w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”. Ten dzień jest obchodzony w każdą 33. niedzielę, tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla. W tym roku ten dzień nosi hasło „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Ojciec Święty wystosował do wiernych specjalne orędzie, które znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.
 3. W trzecią niedzielę listopada obchodzony jest również Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Ten dzień  w 1993 roku zainicjowała organizacja Road Peace. W Polsce inicjatorem tego dnia jest MIVA Polska i Krajowe Duszpasterstwo Kierowców. Z tej okazji Policja Przasnysz apeluje o ostrożność i rozwagę na drodze.
 4. Następna niedziela 22 listopada to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu swoje święto patronalne obchodzą Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
 5. Będzie to również dzień patronki muzyki kościelnej Świętej Cecylii. O godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta z poświęceniem rzeźby Świętej Cecylii, którą wykonał i podarował do kościoła Krzysztof Kawiecki, związany rodzinnie z naszą parafią. Figurka będzie miała swoje miejsce na chórze, aby patronować muzyce sakralnej i wszystkim, którzy ją prowadzą w naszym kościele.  Tego dnia będziemy szczególnie pamiętać w modlitwie o Panu Organiście i naszej małej scholi parafialnej.
 6. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. W czasie spotkania będzie obecna Pani krawcowa z Ciechanowa, która zajmuje się szyciem strojów liturgicznych dla dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.
 7. Po Mszy Świętej o godz. 15:00 zapraszamy na spotkanie młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, które planujemy w przyszłym roku.
 8. Za dwa tygodnie w niedzielę 29 listopada planujemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi ojciec Łukasz Andrzejewski CP, prowincjał polskiej prowincji Pasjonistów z siedzibą w Warszawie.
 9. W sobotę 21 listopada przypada liturgiczne wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Według tradycji Maryja miała trzy lata, gdy rodzice Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. W tym dniu modlimy się za siostry w zakonach klauzurowych, które codziennie modlą się za nas i za cały świat.
 10. W tym dniu obchodzimy też Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji w najbliższy piątek o godz. 9:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji kierownictwa i pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicach Borowych.
 11. Rozpoczyna się druga połowa miesiąca listopada i trwają porządki grobów naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy, aby odpady naturalne np. stare chryzantemy, składować przede wszystkim w miejscu do tego przeznaczonym w pojemnikach koloru zielonego przy furtce z lewej strony w kierunku bramy głównej oraz z tyłu cmentarza za płotem z betonu, bo tam będzie przygotowane odpowiednie miejsce, które teraz jest tymczasowe. Chryzantemy prosimy wyjąć z plastikowych doniczek, które zostawmy w widocznym miejscu. Odpady plastikowe i szklane, które nie ulegają biodegradacji, zostawiamy w pojemnikach koloru czarnego przy bramie głównej z prawej strony oraz w metalowym kontenerze z tyłu cmentarza, bo to jest główne miejsce składowania odpadów z naszego cmentarza.
 12. Poświęcenie nowych pomników nagrobnych jest możliwe dzisiaj oraz w niedzielę za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10:00, 12:00 i 15:00.
 13. Nadal przyjmowane są wypominki roczne, które można zamówić w zakrystii po Mszy Świętej lub w kancelarii parafialnej.
 14. Dziękuję za ofiary materialne na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, które w ubiegłym tygodniu przekazali mieszkańcy Dzielina, Chojnówki i Chojnowa Kolonii. Tym samym zakończyliśmy tegoroczną zbiórkę, dlatego raz jeszcze dziękuję mieszkańcom poszczególnych miejscowości naszej parafii za okazaną pomoc i życzliwość w postaci przekazanego zboża i ofiar materialnych. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się trudu przeprowadzenia tegorocznej zbiórki.
 15. Dziękuję za przygotowanie okolicznościowej dekoracji patriotycznej z okazji Dnia Niepodległości i złożoną ofiarę na kwiaty do kościoła.
 16. Na rzecz chrześcijan prześladowanych w Republice Środkowoafrykańskiej ze zbiórki do puszek w ubiegłą niedzielę przekazaliśmy 250 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 17. Dziękuję za ofiarę materialną na rzecz prowadzonych inwestycji w naszej parafii, którą w ostatnim czasie złożyli p. Dorota i Krzysztof Frejnik.
 18. W ubiegłym tygodniu dokonano nowych nasadzeń na cmentarzu parafialnym, głównie po prawej stronie w kierunku krzyża. Zakupiono też dwa nowoczesne piecyki naftowe japońskiej firmy KASAI, które będą dogrzewać wnętrze kościoła. Jeden stoi w prezbiterium, drugi przy ołtarzu bocznym, a trzeci w miarę pozyskania środków finansowych byłby ustawiony pod chórem. Są wydajne i ekonomiczne, mają regulację temperatury i dwa lata gwarancji.
 19. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o naszej życzliwości i pamięci w modlitwie. Modlimy się za chorych, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu. Dziś szczególnie pamiętamy o wszystkich ofiarach wypadków drogowych i katastrof komunikacyjnych na całym świecie.
 20. W poniedziałek 9 listopada br. zmarł ksiądz kan. Romuald Rudziński, emerytowany proboszcz parafii pw. Świętej Barbary w Chrostkowie. Przeżył 84 lata, w tym 60 lat w kapłaństwie. Żałobna liturgia pogrzebu została odprawiona w piątek 13 listopada o godz. 11.00, w kościele parafii Świętego Bartłomieja w Płocku. Mszy Świętej pogrzebowej przewodniczył bp Mirosław Milewski. Zmarły kapłan został pochowany na cmentarzu zabytkowym przy al. Kobylińskiego w Płocku.
 21. W środę 11 listopada br. zmarł ksiądz kan. Wojciech Kazimierz Stasiak, emerytowany proboszcz parafii pw. Świętej Katarzyny w Łęgu Przeżył 89 lat, w tym 63 lat w kapłaństwie. Żałobna liturgia pogrzebu została odprawiona w sobotę 14 listopada w kościele parafialnym w Łęgu. Mszy Świętej pogrzebowej przewodniczył bp Mirosław Milewski. Zmarły kapłan został pochowany na miejscowym cmentarzu.
 22. W sobotę 14 listopada br. zmarł ks. Hieronim Chamski, emerytowany profesor muzyki i śpiewu w Wyższym i Niższym Seminarium Duchownym w Płocku. Autor „Śpiewnika kościelnego”, który jest nadal stosowany w diecezji płockiej i w innych polskich diecezjach. Był dyrektorem swojego wydawnictwa muzycznego „Hejnał”. Przeżył 88 lat w tym 62 lata w kapłaństwie. Żałobna liturgia pogrzebu zostanie odprawiona w środę 18 listopada w kościele parafii Matki Bożej Fatimskiej w Płocku, której przewodniczyć będzie biskup Mirosław Milewski. Po Mszy Świętej pogrzebowej trumna z ciałem zmarłego kapłana zostanie złożona w grobie na cmentarzu parafialnym przy al. Kobylińskiego w Płocku.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 17 listopada (wtorek) – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231). W wieku 20 lat została wdową i obrała życie zakonne oddając się modlitwie, uczynkom miłosierdzia oraz pielęgnowaniu ubogich.
 • 18 listopada (środa) – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914). Dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości. Jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
 • 19 listopada (czwartek) – Błogosławiona Salomea, dziewica. Żyła w XIII wieku, była córką Leszka Białego i siostrą Bolesława Wstydliwego. Po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i tam zmarła 17 listopada 1268 r. (wspomnienie dowolne).
 • 20 listopada (piątek) – Święty Rafał Kalinowski, prezbiter. Jeden z przywódców powstania styczniowego i zesłaniec syberyjski. Po odzyskaniu wolności karmelita bosy, który odnowił życie swojego zakonu w Polsce. Zmarł 15 listopada 1907 r.
 1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Bóg umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w naszym życiu dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy. Boże błogosławieństwo niech umocni naszą świadomość, że Pan jest blisko i wspiera nas w każdym czasie.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa