Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Trzydziesta trzecia niedziela zwykła przypomina nam, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Pamiętajmy jednak, że Pismo Święte jednoznacznie stwierdza, że data Paruzji jest nieznana i tak musi pozostać.
 2. W trzecią niedzielę listopada, już od 24 lat, obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Ten dzień w 1993 roku zainicjowała organizacja Road Peace. W Polsce inicjatorem tego dnia jest MIVA Polska i Krajowe Duszpasterstwo Kierowców.
 3. Apel Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu z okazji Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych (czytaj >>>).
 4. W dzisiejszą niedzielę po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Ubogich, który ustanowił papież Franciszek w ubiegłym roku, na zakończenie Świętego Roku Miłosierdzia. Ten dzień będzie obchodzony co roku w 33. niedzielę zwykłą – tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla. Ojciec Święty wystosował do wiernych specjalne orędzie, które opatrzył hasłem według słów zaczerpniętych z Pierwszego Listu Świętego Jana: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Treść orędzia jest dostępna na stronie internetowej naszej parafii.
 5. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie z dziećmi z klasy trzeciej i czwartej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. W czasie spotkania pójdziemy na cmentarz, aby zapalić symboliczny znicz na grobach bliskich oraz żołnierzy nieznanych i ofiar terroru hitlerowskiego zamordowanych w Pomiechówku podczas drugiej wojny światowej. Na cmentarzu opuścimy flagę na maszcie przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W tym obrzędzie wezmą udział również kandydaci do sakramentu bierzmowania, których zapraszamy na spotkanie formacyjne za tydzień po Mszy Świętej o godz. 15:00.
 6. Również dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15:00 zapraszam na spotkanie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Sympatyków oraz Parafialny Zespół Caritas.
 7. Następna niedziela 26 listopada, to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to także ostatnia niedziela obecnego roku liturgicznego, który przeżywamy pod hasłem „Idźcie i głoście”. W tym dniu swoje święto patronalne obchodzą Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
 8. We wtorek 21 listopada przypada liturgiczne wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Według tradycji Maryja miała trzy lata, gdy rodzice Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. W tym dniu modlimy się za siostry w zakonach klauzurowych, które codziennie modlą się za nas i za cały świat.
 9. W tym dniu obchodzimy też Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji w naszym kościele o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji kierownictwa i pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicach Borowych. Z najlepszymi życzeniami już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy we wtorek.
 10. W przyszłą sobotę o godzinie 10:30 zapraszam na spotkanie do sali spotkań na plebanii wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów do liturgicznej służby ołtarza. Proszę o obecność, ponieważ będą omawiane sprawy organizacyjne, związane ze zbliżającymi się rekolekcjami, przyjęciem kandydatów oraz dekanalnym turniejem halowej piłki nożnej.
 11. Za dwa tygodnie w niedzielę 3 grudnia rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi ksiądz Vladyslaw Zaricznyj (Władysław Zarzeczny) – proboszcz parafii w Gródku Podolskim na Ukrainie oraz dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kamieńcu Podolskim.
 12. Rozpoczyna się ostatnia dekada miesiąca listopada i trwają porządki grobów naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy, aby odpady naturalne np. stare chryzantemy, składować w miejscu przy furtce z lewej strony w kierunku bramy oraz w metalowym kontenerze, ale wcześniej wyjąć je z plastikowych doniczek, które zostawiamy w widocznym miejscu. Odpady plastikowe i szklane, które nie ulegają biodegradacji zostawiamy w małym pojemniku w kolorze zielonym.
 13. W ostatnim czasie przy współpracy ze Szkołą Podstawową została przygotowana ekspozycja dotycząca historii naszej parafii, którą można obejrzeć w organizowanej Izbie Pamięci na piętrze dzwonnicy przykościelnej.
 14. Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu zaprasza do obejrzenia w środę 22 listopada br. o godz.18.00 w sali widowiskowej MDK w Przasnyszu spektaklu teatralnego, w oparciu o dramat Edmunda Morrisa pt: „Drewniany talerz” w reżyserii i adaptacji Bożenny Beaty Parzuchowskiej. Będzie to okazja  do refleksji nad przemijaniem i koniecznością dokonywania w życiu trudnych wyborów. Bilety w cenie 12 zł do nabycia w sekretariacie MDK.
 15. Podczas kwesty do puszek w ubiegłą niedzielę na rzecz prześladowanych chrześcijan w Syrii zebraliśmy i przekażemy 300 zł. Bóg zapłać wszystkim za okazane wsparcie.
 16. Dziękuję za ofiary materialne na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, które w ubiegłym tygodniu przekazali mieszkańcy Czernic Borowych z ulicy Wyspiańskiego i Chełchowskiego. Tym samym zakończyliśmy tegoroczną zbiórkę, dlatego raz jeszcze dziękuję mieszkańcom poszczególnych miejscowości naszej parafii za współpracę, okazaną pomoc i życzliwość w postaci przekazanego zboża i ofiar materialnych. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się trudu przeprowadzenia tegorocznej zbiórki.
 17. W ubiegłym tygodniu parafia przekazała 729 zł na Szkoły Katolickie w Płocku z tytułu zarządzenia Kurii Diecezjalnej Płockiej o złotówce od mieszkańca parafii na ten cel według stanu personalnego w wykazach diecezjalnych, które są weryfikowane co 5 lat i obecnie nadal jest to w naszej sytuacji 1458 osób. Jest to druga rata tej wpłaty.
 18. Trwają przygotowania do montażu ogrzewania w kościele w postaci dwóch nowoczesnych nagrzewnic elektrycznych. Planowany termin przeprowadzenia tej inwestycji to koniec stycznia przyszłego roku. Planowany koszt całej inwestycji to 23.900 zł. Po podpisaniu umowy z firmą „AUTOMATIK” z Torunia została przekazana zaliczka w wysokości 16.900 zł.
 19. Dzisiaj w Popowie k. Wyszkowa rozpoczynają się trzydniowe Diecezjalne Rekolekcje Kół Żywego Różańca, w których biorą udział cztery osoby z naszej parafii. Jednoczymy się duchowo w modlitwie, dziękując za reprezentowanie Kół Żywego Różańca naszej parafii.
 20. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Modlimy się za chorych, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 21. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 19 listopada (niedziela) – Błogosławiona Salomea dziewica, która żyła w XIII wieku. Była córką Leszka Białego i siostrą Bolesława Wstydliwego. Po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i tam zmarła 17 listopada 1268 r.
 • 20 listopada (poniedziałek) – Święty Rafał Kalinowski, prezbiter. Jeden z przywódców powstania styczniowego i zesłaniec syberyjski. Po odzyskaniu wolności karmelita bosy, który odnowił życie swojego zakonu w Polsce. Zmarł 15 listopada 1907 r.
 • 22 listopada (środa) – Święta Cecylia, dziewica i męczennica z III wieku. Patronka muzyki kościelnej, chórzystów, lutników, muzyków i organistów.
 • 24 listopada (piątek) – Święty Andrzej Dung-Lac (ok. 1795-1839) i jego Towarzysze Męczennicy Wietnamscy, którzy ponieśli śmierć męczeńską, ponieważ odważnie głosili wiarę chrześcijańską na ziemiach dzisiejszego Wietnamu.
 • 25 listopada (sobota) – Święta Katarzyna Aleksandryjska, dziewica i męczennica. Żyła w IV wieku w Egipcie, gdzie poniosła śmierć za wiarę. Jest patronką m.in. nauczycieli, filozofów, bibliotekarzy, księgarzy i kolejarzy (wspomnienie dowolne).
 1. Wśród wielu talentów zostaliśmy obdarzeni przez Boga bezcennym darem miłości. Przyjmując Boże błogosławieństwo jesteśmy posłani, aby tę miłość przekazywać ludziom, których Opatrzność postawi na naszej drodze w najbliższym tygodniu naszego życia. Powracajmy więc do naszych domów i rodzin, do różnych spraw osobistych i zawodowych. Miejmy świadomość, że Pan jest blisko i wspiera nas w każdym czasie.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa