Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Trzydziesta trzecia niedziela zwykła przypomina nam, że rok liturgiczny zbliża się do końca. W liturgii słowa słyszymy dzisiaj zapewnie Jezusa, że „niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą” (por. Mk 13, 24-32). Pośród wielu niewiadomych naszego życia pewne jest to, że skoro należymy do Niego w ziemskim życiu, będziemy także mieć udział w Jego ostatecznym zwycięstwie, gdy ponownie przyjdzie.
 2. Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca. Modlitwie różańcowej przed Mszą Świętą o godz. 10:00 przewodniczy Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic.
 3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy V Światowy Dzień Ubogich, który ustanowił papież Franciszek na zakończenie Świętego Roku Miłosierdzia w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”. Ten dzień jest obchodzony w każdą 33. niedzielę, tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla. W tym roku ten dzień nosi hasło „Ubogich zawsze macie u siebie” (Mk 14, 7). Ojciec Święty wystosował do wiernych specjalne orędzie, które znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.
 4. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy też w Kościele w Polsce XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który nosi hasło „Solidarni z Libanem.” W tym roku modlitwą i ofiarą materialną wspieramy niewielką wspólnotę chrześcijan w Libanie.
 5. Następna niedziela 21 listopada to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu swoje święto patronalne obchodzą Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
 6. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Po krótkim spotkaniu w kościele pójdziemy na cmentarz parafialny, aby zapalić znicze na grobach bliskich oraz żołnierzy nieznanych i zamordowanych w Pomiechówku. Na cmentarzu opuścimy flagę na maszcie przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
 7. Za dwa tygodnie w niedzielę 28 listopada planujemy w naszej parafii rozpoczęcie rekolekcji adwentowych, które w tym roku poprowadzi ksiądz kanonik Mieczysław Słomkowski, emerytowany proboszcz parafii pw. Świętego Bartłomieja w Grodźccu i administrator parafii Radzikowo w dekanacie wyszogrodzkim, który obecnie rezyduje w rodzinnej parafii pw. Świętego Rocha w Janowie.
 8. W najbliższą sobotę Zaduszki Strażackie, które w tym roku zostały zaplanowane w Przasnyszu. O godz. 11:00 w kościele Ojców Pasjonistów zostanie odprawiona Msza Święta koncelebrowana za wszystkich zmarłych strażaków z terenu powiatu przasnyskiego. Do wspólnej modlitwy zapraszają diecezjalny kapelan strażaków ksiądz kanonik dr Andrzej Zakrzewski i kapelan powiatowy o. Wiesław Wiśniewski CP. Mile widziane poczty sztandarowe z poszczególnych jednostek OSP.
 9. Rozpoczyna się druga połowa miesiąca listopada i niebawem rozpocznie się porządkowanie grobów naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy, aby odpady naturalne np. stare chryzantemy, składować przede wszystkim w miejscu do tego przeznaczonym, czyli w pojemnikach koloru zielonego przy furtce z lewej strony w kierunku bramy głównej oraz z tyłu cmentarza za płotem z betonu, bo tam będzie w przyszłym roku przygotowane odpowiednie miejsce, które teraz jest tymczasowe. Chryzantemy prosimy wyjąć z plastikowych doniczek, które postawmy w widocznym miejscu. Odpady plastikowe i szklane, które nie ulegają biodegradacji, zostawiamy w pojemnikach koloru czarnego  przy bramie głównej z prawej strony oraz w metalowym kontenerze z tyłu cmentarza, bo to jest główne miejsce składowania odpadów z naszego cmentarza.
 10. Nadal przyjmowane są wypominki roczne, które można zamówić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej po Mszy Świętej.
 11. Dziękuję za przygotowanie okolicznościowej dekoracji patriotycznej z okazji Dnia Niepodległości oraz za modlitwę różańcową prowadzoną w tym dniu przez Koła Żywego Różańca. Słowa podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do podniosłego przeżywania tej patriotycznej uroczystości gminno-parafialnej.
 12. Dziękuję za ofiarę materialną na rzecz naszej parafii i kościoła, którą w ubiegłym tygodniu złożyli p. Jadwiga i Mirosław Zembrzuscy oraz Rodzina Państwa Luberadzkich.
 13. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI ARCYBISKUPA STANISŁAWA GĄDECKIEGO WS. POMOCY MIGRANTOM. Od początku kryzysu migracyjnego Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska, Caritas diecezjalnych oraz delegata KEP ds. imigracji – świadczy w miarę swoich możliwości pomoc migrantom. W tym momencie realizowane jest wsparcie ośrodków dla cudzoziemców, wsparcie przygranicznych placówek Straży Granicznej, w których przebywają migranci i uchodźcy, a w parafiach przygranicznych uruchamiane są Namioty Nadziei Caritas Polska. Potrzeby są jednak o wiele większe, dlatego zwracam się do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, po wszystkich Mszach Świętych w niedzielę 21 listopada. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce. Misją Kościoła jest w pierwszym rzędzie głoszenie Ewangelii. W konsekwencji, gdy trzeba udzielić przybyszom pomocy, nie wolno nam się od tego uchylać. Bez uszczerbku dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i jej obywateli, osobom potrzebującym trzeba okazać naszą solidarność. W obecnej sytuacji przesłanie przypowieści o miłosiernym Samarytaninie brzmi jeszcze bardziej nagląco i czeka na powszechną realizację, także w postrzeganiu samych migrantów. Módlmy się gorąco o pokój na wschodniej granicy Polski, za wszystkich migrantów tam przebywających, za mieszkańców tych okolic, za służby państwowe, w tym Straż Graniczną i wojsko, za polityków, Polaków i Białorusinów. Abp Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
 14. Msze Święte dzisiaj w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 15. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o naszej pamięci. Modlimy się za chorych, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 16. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 17 listopada (środa) – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231). W wieku 20 lat została wdową i obrała życie zakonne oddając się modlitwie, uczynkom miłosierdzia oraz pielęgnowaniu ubogich.
 • 18 listopada (czwartek) – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914). Dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości. Jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
 • 19 listopada (piątek) – Błogosławiona Salomea, dziewica. Żyła w XIII wieku, była córką Leszka Białego i siostrą Bolesława Wstydliwego. Po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i tam zmarła 17 listopada 1268 r. (wspomnienie dowolne).
 • 20 listopada (sobota) – Święty Rafał Kalinowski, prezbiter. Jeden z przywódców powstania styczniowego i zesłaniec syberyjski. Po odzyskaniu wolności karmelita bosy, który odnowił życie swojego zakonu w Polsce. Zmarł 15 listopada 1907 r.
 1. Każdego dnia spotykamy ludzi, którzy potrzebują pomocy i wsparcia. Czasem wystarczy dobre słowo i przyjazny gest życzliwości. Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam stawać się siewcami dobroci, miłości i pokoju.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa