Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Trzydziesta trzecia niedziela zwykła przypomina nam, że rok liturgiczny zbliża się do końca. W Ewangelii słyszymy zapewnie Jezusa: „przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie” (por. Łk 21, 5-19). Prześladowania, o których dziś słyszymy, nie powinny nas przerażać, podobnie jak perspektywa końca i związanego z nim sądu. W czasie każdej Eucharystii stajemy przed Bogiem w „Duchu i prawdzie”, oczekując ocalenia i chwalebnej przyszłości.
 2. Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca. Modlitwie różańcowej przed Mszą Świętą o godz. 10:00 przewodniczy Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego.
 3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy VI Światowy Dzień Ubogich, który ustanowił papież Franciszek na zakończenie Świętego Roku Miłosierdzia w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”. Ten dzień jest obchodzony w każdą 33. niedzielę, tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla. W tym roku ten dzień nosi hasło: „Chrystus dla was stał się ubogim” (por. 2 Kor 8, 9). Ojciec Święty wystosował do wiernych specjalne orędzie, które znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.
 4. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy też w Kościele w Polsce XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który nosi hasło „Uleczyć tęsknotę.” W tym roku modlitwą i ofiarą materialną wspieramy pogrążoną w wojnie Ukrainę.
 5. Następna niedziela 20 listopada to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu swoje święto patronalne obchodzą Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
 6. W niedzielę za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Po krótkim spotkaniu w kościele pójdziemy na cmentarz parafialny, aby zapalić znicze na grobach bliskich oraz żołnierzy nieznanych i zamordowanych w Pomiechówku. Na cmentarzu opuścimy flagę na maszcie przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
 7. Również za tydzień po Mszy Świętej o godz. 15:00 zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz Parafialny Zespół Caritas.
 8. Za dwa tygodnie w niedzielę 27 listopada planujemy w naszej parafii rozpoczęcie rekolekcji adwentowych, które w tym roku poprowadzi ksiądz Emil Stolarczyk pochodzący z parafii Rostkowo i pełniący posługę proboszcza parafii pw. Świętego Ludwika w Krzywym Jeziorze Diecezja Odesko Symferopolska.
 9. W sobotę 19 listopada br. w parafii pw. Świętego Maksymiliana Kolbego w Płońsku będzie obchodzony XXXVII Światowy Dzień Młodzieży z udziałem młodzieży naszej diecezji. Hasłem dnia są słowa z Ewangelii Świętego Łukasza „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Podczas spotkania będzie okazja pokłonić się relikwiom błogosławionego Karola Acutisa, dla którego adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza Święta była „autostradą do nieba”. Bł. Karol Acutis jest jednym z patronów Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. W tym wydarzeniu z naszej parafii będzie uczestniczyła trzyosobowa grupa młodzieży.
 10. Również w najbliższą sobotę o godzinie 9:00 w sali spotkań na plebanii kolejne spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów oraz kandydatów do liturgicznej służby ołtarza. Prośba o zabranie ze sobą obuwia na zmianę, ponieważ będzie możliwość gry w tenisa stołowego.
 11. Rozpoczyna się druga połowa miesiąca listopada i niebawem rozpocznie się porządkowanie grobów naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy, aby odpady naturalne np. stare chryzantemy, składować przede wszystkim w miejscu do tego przeznaczonym, czyli w pojemnikach koloru zielonego przy furtce z lewej strony w kierunku bramy głównej oraz z tyłu cmentarza za płotem z betonu, bo tam będzie w przyszłym roku przygotowane odpowiednie miejsce, które teraz jest tymczasowe. Chryzantemy prosimy wyjąć z plastikowych doniczek, które postawmy w widocznym miejscu. Odpady plastikowe i szklane, które nie ulegają biodegradacji, zostawiamy w pojemnikach koloru czarnego  przy bramie głównej z prawej strony oraz w metalowym kontenerze z tyłu cmentarza, bo to jest główne miejsce składowania odpadów z naszego cmentarza. Znicze do ponownego wykorzystania zostawiamy w miejscu, gdzie znajdują się stojaki na znicze do ponownego wykorzystania.
 12. Nadal przyjmowane są wypominki roczne, które można zamówić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej po Mszy Świętej.
 13. Jutro 14 listopada w parafii pw. Świętego Stanisława BM w Sieluniu (diecezja łomżyńska), będę uczestniczył w uroczystości wręczenia certyfikatu „Cenny Zabytek Mazowsza” dla subregionu ostrołęckiego”, które będą przekazane przez przedstawicieli Marszałka Województwa Mazowieckiego. Przy tej okazji dziękujemy za okazaną pomoc finansową naszej parafii w wysokości 40 tys. zł na wymianę plastikowych elementów orynnowania kościoła na rynny z blachy miedzianej oraz uzupełnienie orynnowania nad drzwiami głównymi kościoła. Prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu.
 14. Dziękuję za przygotowanie okolicznościowej dekoracji patriotycznej z okazji Dnia Niepodległości oraz za modlitwę różańcową prowadzoną w tym dniu przez Koła Żywego Różańca. Słowa podziękowania dla ks. Andrzeja za wspólną modlitwę w intencji ojczyzny oraz okolicznościowe kazanie, a także dla wszystkich, którzy przyczynili się do podniosłego przeżywania tej patriotycznej uroczystości gminno-parafialnej.
 15. Dziękuję za ofiarę materialną na rzecz naszej parafii i kościoła, którą w ubiegłym tygodniu złożyli p. Bożena i Bogusław Luberadzccy i Rodzina z Nowych Czernic od strony Węgry.
 16. W ubiegłym tygodniu zostały oddane do renowacji dwa feretrony, których odnowienie ma swoich fundatorów.
 17. Msze Święte dzisiaj w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 18. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o naszej pamięci. Modlimy się za chorych, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 19. W czwartek 10 listopada br. zmarła śp. Marianna Przybyłowska, która należała do Gminnego Oddziału Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Msza Święta żałobna zostanie odprawiona w poniedziałek 14 listopada, a złożenie trumny z ciałem śp. Zmarłej do grobu rodzinnego odbędzie się na cmentarzu parafialnym w Grudusku. Rodzina zwraca się z prośbą, żeby zamiast kwiatów i wiązanek, złożyć ofiarę do puszki na rzecz klasztoru Sióstr Klarysek Kapucynek w Przasnyszu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 20. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 13 listopada (niedziela) – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003). Eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, a także pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze.
 • 17 listopada (czwartek) – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231). W wieku 20 lat została wdową i obrała życie zakonne oddając się modlitwie, uczynkom miłosierdzia oraz pielęgnowaniu ubogich.
 • 18 listopada (piątek) – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914). Dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości. Jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
 • 19 listopada (sobota) – Błogosławiona Salomea, dziewica. Żyła w XIII wieku, była córką Leszka Białego i siostrą Bolesława Wstydliwego. Po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i tam zmarła 17 listopada 1268 r. (wspomnienie dowolne).
 1. „Nie zatwardzajmy serc naszych, gdy słyszymy krzyk biednych” – prosił niegdyś Święty Jan Paweł II podczas jednej ze swoich pielgrzymek do Polski. Każdego dnia spotykamy ludzi, którzy potrzebują pomocy i wsparcia. Czasem wystarczy dobre słowo i przyjazny gest życzliwości. Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam stawać się siewcami dobra, miłości i pokoju.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa