Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Trzydziesta trzecia niedziela zwykła przypomina nam, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Słowo Boże, które dzisiaj słyszymy przygotowuje nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją.
 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich, który ustanowił papież Franciszek na zakończenie Świętego Roku Miłosierdzia w 2016 roku. Ten dzień jest obchodzony w każdą 33. niedzielę – tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla. Ojciec Święty ponownie wystosował do wiernych specjalne orędzie, które opatrzył hasłem w nawiązaniu do słów zaczerpniętych z Psalmu 9: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie” (Ps 9,19). Pełna treść orędzia znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.
 3. W trzecią niedzielę listopada obchodzony jest również Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Ten dzień  w 1993 roku zainicjowała organizacja Road Peace. W Polsce inicjatorem tego dnia jest MIVA Polska i Krajowe Duszpasterstwo Kierowców. Z tej okazji Policja Przasnysz apeluje o ostrożność i rozwagę na drodze.
 4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 będzie obecna Pani krawcowa z Ciechanowa, która zajmuje się szyciem strojów liturgicznych dla dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.
 5. Następna niedziela 24 listopada, to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu swoje święto patronalne obchodzą Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
 6. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Po krótkim spotkaniu w kościele pójdziemy na cmentarz, aby zapalić znicze na grobach bliskich oraz żołnierzy nieznanych i ofiar terroru hitlerowskiego, zamordowanych w Pomiechówku. Na cmentarzu opuścimy flagę na maszcie przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
 7. Po Mszy Świętej o godz. 15:00 zapraszamy na spotkanie młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność wszystkich kandydatów jest obowiązkowa.
 8. Również za tydzień po Mszy Świętej o godz. 15:00 zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterska, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Parafialny Zespół Caritas.
 9. Za dwa tygodnie w niedzielę 1 grudnia rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi ksiądz dr Krzysztof Białowąs, pochodzący z Terespola. Od wielu lat związany jest z włoską diecezją San Marino-Montefeltro. W 2010 roku został nominowany postulatorem rzymskim i zamieszkał w Wiecznym Mieście, by prowadzić proces kanonizacyjny błogosławionego  Dominika Spadafory OP.
 10. W czwartek 21 listopada przypada liturgiczne wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Według tradycji Maryja miała trzy lata, gdy rodzice Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. W tym dniu modlimy się za siostry w zakonach klauzurowych, które codziennie modlą się za nas i za cały świat.
 11. W tym dniu obchodzimy też Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji w najbliższy czwartek o godz. 8:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji kierownictwa i pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicach Borowych. Z najlepszymi życzeniami już dzisiaj.
 12. Piątek 22 listopada to dzień patronki muzyki kościelnej Świętej Cecylii. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Panu Organiście oraz tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele. Szczególnie tego dnia polecajmy w modlitwie naszą scholę parafialną.
 13. Rozpoczęła się druga połowa miesiąca listopada i trwają porządki grobów naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy, aby odpady naturalne np. stare chryzantemy, składować przede wszystkim w miejscu do tego przeznaczonym przy furtce z lewej strony w kierunku bramy głównej, ale wcześniej wyjąć je z plastikowych doniczek, które zostawiamy w widocznym miejscu. Odpady plastikowe i szklane, które nie ulegają biodegradacji, zostawiamy w małym pojemniku w kolorze zielonym przy bramie głównej oraz w metalowym kontenerze z tyłu cmentarza.
 14. Wydział do spraw Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej zaprasza do udziału w II Diecezjalnym Dniu Skupienia dla osób żyjących w Związkach Nieregularnych, który odbędzie się w sobotę 23 listopada br. w Nowym Dworze Mazowieckim (Modlin Stary). O godzinie 10:00 powitanie uczestników i Msza Święta, którą odprawi ks. dr Wojciech Kućko – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin. Przewidywany koniec spotkania ok. godz. 13:00. Szczegółowe informacje dla zainteresowanych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 15. Komendant Powiatowy Policji oraz Dyrektor Muzeum Historycznego w Przasnyszu zapraszają na otwarcie wystawy pod nazwą „Na posterunku. Policja Państwowa w powiecie przasnyskim w latach 1919 – 1939”, które odbędzie się we wtorek 19 listopada br. o godz. 12:00 w Muzeum Historycznym w Przasnyszu. Program uroczystości znajduje się na stronie parafii oraz na okolicznościowym plakacie w kruchcie bocznej kościoła.
 16. Wczoraj w Płocku odbywało się XII Sympozjum Naukowe Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej, w którym wzięła udział dwuosobowa delegacja z naszej parafii za co bardzo dziękujemy.
 17. Również wczoraj o godz. 14:00 w przasnyskiej Farze została odprawiona Msza Święta w intencji Myśliwych oraz ich Rodzin z Koła Łowieckiego Nr 2 „Bażant” w Przasnyszu z okazji 50. rocznicy powstania. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia zdrowia i błogosławieństwa Bożego w trosce o faunę i florę w lasach naszej okolicy. Darz Bór i Szczęść Boże.
 18. Dziękuję za ofiarę materialną na rzecz prowadzonych inwestycji w naszej parafii, którą w ubiegłym tygodniu złożyli p. Janusz i Bożenna Czarzaści.
 19. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o naszej życzliwości i pamięci w modlitwie. Modlimy się za chorych, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 20. Dziś szczególnie pamiętamy o wszystkich ofiarach wypadków drogowych i katastrof komunikacyjnych na całym świecie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 21. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 17 listopada (niedziela) – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231). W wieku 20 lat została wdową i obrała życie zakonne oddając się modlitwie, uczynkom miłosierdzia oraz pielęgnowaniu ubogich.
 • 18 listopada (poniedziałek) – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914). Dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości. Jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc. W tym roku mija 105. rocznica jej męczeńskiej śmierci.
 • 19 listopada (wtorek) – Błogosławiona Salomea, dziewica. Żyła w XIII wieku, była córką Leszka Białego i siostrą Bolesława Wstydliwego. Po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i tam zmarła 17 listopada 1268 r. (wspomnienie dowolne).
 • 20 listopada (środa) – Święty Rafał Kalinowski, prezbiter. Jeden z przywódców powstania styczniowego i zesłaniec syberyjski. Po odzyskaniu wolności karmelita bosy, który odnowił życie swojego zakonu w Polsce. Zmarł 15 listopada 1907 r.
 • 22 listopada (piątek) – Święta Cecylia, dziewica i męczennica. Poniosła śmierć w III wieku, gdy rozpoczęły się czasy pierwszych prześladowań chrześcijan. Jest patronką muzyki kościelnej, chórzystów, lutników, organistów i muzyków.
 1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Bóg umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w naszym życiu dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy. Boże błogosławieństwo niech umocni naszą świadomość, że Pan jest blisko i wspiera nas w każdym czasie.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa