Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

17 czerwca 2021 - Dekret o odwołaniu dyspensy DEKRET  O ODWOŁANIU DYSPENSY  OD ... +++ 17 czerwca 2021 - XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę W imieniu Zarządu Krajowego Instyt ... +++ 17 czerwca 2021 - 1. rocznica urodzin Basi Smolińskiej 13.06.2021 +++ 17 czerwca 2021 - 30. rocznica urodzin Damiana Mikłowskiego 13.06.2021 +++ 17 czerwca 2021 - 14 czerwca. Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady 14 czerwca 1940 r. z więzienia w T ... +++ 17 czerwca 2021 - 80. rocznica męczeńskiej śmierci Patronów Miasta Działdowo: Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Biskupa Leona Wetmańskiego Homilia Biskupa Płockiego Piotra L ... +++ 16 czerwca 2021 - XI NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 13.06.2021 Dziś jedenasta niedziela w roku li ... +++ 14 czerwca 2021 - Intencje Mszy Świętych 14.06.2021 – 20.06.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 9 czerwca 2021 - Reflektor najazdowy na głównej alei cmentarza parafialnego 04.06.2021 +++ 9 czerwca 2021 - 100. rocznica poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa ODNOWIENIE AKTU POŚWIĘCENIA NAROD ... +++ webdesign
 1. Trzydziesta trzecia niedziela zwykła przypomina nam, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Słowo Boże, które dzisiaj słyszymy przygotowuje nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją.
 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich, który ustanowił papież Franciszek na zakończenie Świętego Roku Miłosierdzia w 2016 roku. Ten dzień jest obchodzony w każdą 33. niedzielę – tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla. Ojciec Święty ponownie wystosował do wiernych specjalne orędzie, które opatrzył hasłem w nawiązaniu do słów zaczerpniętych z Psalmu 9: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie” (Ps 9,19). Pełna treść orędzia znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.
 3. W trzecią niedzielę listopada obchodzony jest również Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Ten dzień  w 1993 roku zainicjowała organizacja Road Peace. W Polsce inicjatorem tego dnia jest MIVA Polska i Krajowe Duszpasterstwo Kierowców. Z tej okazji Policja Przasnysz apeluje o ostrożność i rozwagę na drodze.
 4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 będzie obecna Pani krawcowa z Ciechanowa, która zajmuje się szyciem strojów liturgicznych dla dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.
 5. Następna niedziela 24 listopada, to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu swoje święto patronalne obchodzą Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
 6. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Po krótkim spotkaniu w kościele pójdziemy na cmentarz, aby zapalić znicze na grobach bliskich oraz żołnierzy nieznanych i ofiar terroru hitlerowskiego, zamordowanych w Pomiechówku. Na cmentarzu opuścimy flagę na maszcie przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
 7. Po Mszy Świętej o godz. 15:00 zapraszamy na spotkanie młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność wszystkich kandydatów jest obowiązkowa.
 8. Również za tydzień po Mszy Świętej o godz. 15:00 zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterska, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Parafialny Zespół Caritas.
 9. Za dwa tygodnie w niedzielę 1 grudnia rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi ksiądz dr Krzysztof Białowąs, pochodzący z Terespola. Od wielu lat związany jest z włoską diecezją San Marino-Montefeltro. W 2010 roku został nominowany postulatorem rzymskim i zamieszkał w Wiecznym Mieście, by prowadzić proces kanonizacyjny błogosławionego  Dominika Spadafory OP.
 10. W czwartek 21 listopada przypada liturgiczne wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Według tradycji Maryja miała trzy lata, gdy rodzice Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. W tym dniu modlimy się za siostry w zakonach klauzurowych, które codziennie modlą się za nas i za cały świat.
 11. W tym dniu obchodzimy też Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji w najbliższy czwartek o godz. 8:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji kierownictwa i pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicach Borowych. Z najlepszymi życzeniami już dzisiaj.
 12. Piątek 22 listopada to dzień patronki muzyki kościelnej Świętej Cecylii. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Panu Organiście oraz tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele. Szczególnie tego dnia polecajmy w modlitwie naszą scholę parafialną.
 13. Rozpoczęła się druga połowa miesiąca listopada i trwają porządki grobów naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy, aby odpady naturalne np. stare chryzantemy, składować przede wszystkim w miejscu do tego przeznaczonym przy furtce z lewej strony w kierunku bramy głównej, ale wcześniej wyjąć je z plastikowych doniczek, które zostawiamy w widocznym miejscu. Odpady plastikowe i szklane, które nie ulegają biodegradacji, zostawiamy w małym pojemniku w kolorze zielonym przy bramie głównej oraz w metalowym kontenerze z tyłu cmentarza.
 14. Wydział do spraw Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej zaprasza do udziału w II Diecezjalnym Dniu Skupienia dla osób żyjących w Związkach Nieregularnych, który odbędzie się w sobotę 23 listopada br. w Nowym Dworze Mazowieckim (Modlin Stary). O godzinie 10:00 powitanie uczestników i Msza Święta, którą odprawi ks. dr Wojciech Kućko – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin. Przewidywany koniec spotkania ok. godz. 13:00. Szczegółowe informacje dla zainteresowanych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 15. Komendant Powiatowy Policji oraz Dyrektor Muzeum Historycznego w Przasnyszu zapraszają na otwarcie wystawy pod nazwą „Na posterunku. Policja Państwowa w powiecie przasnyskim w latach 1919 – 1939”, które odbędzie się we wtorek 19 listopada br. o godz. 12:00 w Muzeum Historycznym w Przasnyszu. Program uroczystości znajduje się na stronie parafii oraz na okolicznościowym plakacie w kruchcie bocznej kościoła.
 16. Wczoraj w Płocku odbywało się XII Sympozjum Naukowe Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej, w którym wzięła udział dwuosobowa delegacja z naszej parafii za co bardzo dziękujemy.
 17. Również wczoraj o godz. 14:00 w przasnyskiej Farze została odprawiona Msza Święta w intencji Myśliwych oraz ich Rodzin z Koła Łowieckiego Nr 2 „Bażant” w Przasnyszu z okazji 50. rocznicy powstania. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia zdrowia i błogosławieństwa Bożego w trosce o faunę i florę w lasach naszej okolicy. Darz Bór i Szczęść Boże.
 18. Dziękuję za ofiarę materialną na rzecz prowadzonych inwestycji w naszej parafii, którą w ubiegłym tygodniu złożyli p. Janusz i Bożenna Czarzaści.
 19. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o naszej życzliwości i pamięci w modlitwie. Modlimy się za chorych, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 20. Dziś szczególnie pamiętamy o wszystkich ofiarach wypadków drogowych i katastrof komunikacyjnych na całym świecie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 21. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 17 listopada (niedziela) – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231). W wieku 20 lat została wdową i obrała życie zakonne oddając się modlitwie, uczynkom miłosierdzia oraz pielęgnowaniu ubogich.
 • 18 listopada (poniedziałek) – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914). Dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości. Jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc. W tym roku mija 105. rocznica jej męczeńskiej śmierci.
 • 19 listopada (wtorek) – Błogosławiona Salomea, dziewica. Żyła w XIII wieku, była córką Leszka Białego i siostrą Bolesława Wstydliwego. Po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i tam zmarła 17 listopada 1268 r. (wspomnienie dowolne).
 • 20 listopada (środa) – Święty Rafał Kalinowski, prezbiter. Jeden z przywódców powstania styczniowego i zesłaniec syberyjski. Po odzyskaniu wolności karmelita bosy, który odnowił życie swojego zakonu w Polsce. Zmarł 15 listopada 1907 r.
 • 22 listopada (piątek) – Święta Cecylia, dziewica i męczennica. Poniosła śmierć w III wieku, gdy rozpoczęły się czasy pierwszych prześladowań chrześcijan. Jest patronką muzyki kościelnej, chórzystów, lutników, organistów i muzyków.
 1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Bóg umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w naszym życiu dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy. Boże błogosławieństwo niech umocni naszą świadomość, że Pan jest blisko i wspiera nas w każdym czasie.
Rok liturgiczny 2020/2021
Poczta www

Archiwa