Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

Przasnyscy strażacy nie zapomnieli o swoich zmarłych braciach i 20 listopada br. spotkali się w kościele pw. św. Stanisława Kostki. 150 strażaków oraz 18 pocztów sztandarowych wzięło udział w uroczystej Mszy św., w której modlili się w intencji dusz zmarłych druhów i druhen.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. kapelan Andrzej Zakrzewski, który w kazaniu powiedział między innymi: Pomagając naszym zmarłym […]nie możemy zrezygnować z walki o własne zbawienie. To codzienne życie w łasce Bożej, to ustawiczna walka z naszymi wadami. To wiara w to, że w Chrystusie znajdziemy wszystko, czego szukamy i pragniemy.

Szczególnym wydarzeniem było rozpoczęcie posługi kapelana strażaków powiatu przasnyskiego przez ojca Wiesława Wiśniewskiego – proboszcza i przeora OO. Pasjonistów, który pochodzi z rodziny o wielkiej tradycji strażackiej. Nowo powołany kapelan otrzymał strażacki mundur, czapkę oraz stułę kapelańską.

Wśród gości przybyłych na uroczystość znaleźli się m.in.: nadbrygadier Jarosław Nowosielski – Mazowiecki Komendant Wojewódzki, starosta przasnyski dh Krzysztof Bieńkowski, Wójt Gminy Przasnysz dh Grażyna Wróblewska, st. bryg. Waldemar Białczak – Komendant Powiatowy PSP w Przasnyszu oraz prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Bogdan Rzepczyński.

O odświętną oprawę muzyczną podczas liturgii zadbała Orkiestra Dęta OSP Przasnysz.

Zaduszki Strażackie, pamięć i modlitwa są, jak podkreślają druhowie, najlepszym podziękowaniem za trud tym, którzy odeszli na wieczną wartę do Pana.

Edyta Gąsiorowska

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa