Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

17 czerwca 2021 - Dekret o odwołaniu dyspensy DEKRET  O ODWOŁANIU DYSPENSY  OD ... +++ 17 czerwca 2021 - XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę W imieniu Zarządu Krajowego Instyt ... +++ 17 czerwca 2021 - 1. rocznica urodzin Basi Smolińskiej 13.06.2021 +++ 17 czerwca 2021 - 30. rocznica urodzin Damiana Mikłowskiego 13.06.2021 +++ 17 czerwca 2021 - 14 czerwca. Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady 14 czerwca 1940 r. z więzienia w T ... +++ 17 czerwca 2021 - 80. rocznica męczeńskiej śmierci Patronów Miasta Działdowo: Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Biskupa Leona Wetmańskiego Homilia Biskupa Płockiego Piotra L ... +++ 16 czerwca 2021 - XI NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 13.06.2021 Dziś jedenasta niedziela w roku li ... +++ 14 czerwca 2021 - Intencje Mszy Świętych 14.06.2021 – 20.06.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 9 czerwca 2021 - Reflektor najazdowy na głównej alei cmentarza parafialnego 04.06.2021 +++ 9 czerwca 2021 - 100. rocznica poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa ODNOWIENIE AKTU POŚWIĘCENIA NAROD ... +++ webdesign

22 czerwca 2018 r. społeczność szkolna  żegnała rok szkolny 2017/2018.

Jak co roku, w dzień poprzedzający zakończenie roku szkolnego uczniowie uczestniczyli we Mszy Świętej w kościele parafialnym pw. św. Achacjusza i Towarzyszy Męczenników w Czernicach Borowych. W świątyni dzieci i młodzież wysłuchali słów księdza Michała Gaszczyńskiego i poprzez modlitwę podziękowali Bogu za całoroczną pracę.


O godz. 8.00 dzieci z oddziałów przedszkolnych pięknie śpiewały hymn państwowy na rozpoczęcie swojej uroczystości zakończenia roku szkolnego. Następnie recytowały wiele wierszy i śpiewały wesołe wakacyjne piosenki. Pani Dyrektor podziękowała dzieciom, rodzicom i nauczycielom za trud i pracę w bieżącym roku szkolnym a ks. Michał Gaszczyński wręczył dzieciom dyplomy. Na zakończenie dzieci z oddziałów przedszkolnych spotkały się ze swoimi wychowawczyniami.

O godz. 9.00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku  szkolnego dla uczniów starszych, na której zgromadzili się szanowni goście, rodzice, nauczyciele.  Po wprowadzeniu sztandaru odśpiewano hymn państwowy.

W tym ważnym dla uczniów dniu pani dyrektor Małgorzata Góralczyk przywitała gości i dokonała podsumowania mijającego roku szkolnego. Pani Aneta Kołakowska, wychowawczyni klasy IIIB poprowadziła ślubowanie absolwentów. Następnie przyszedł czas na wręczenie nagród najlepszym uczniom oraz dyplomów i podziękowań dla rodziców oraz przyjaciół szkoły. Wnuczka Patronki pani Bożena Stoberska wręczyła, jak co roku, Nagrodę Janinki uczniowi z najwyższą średnią.

Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i wszystkim wspierającym działalność szkoły za owocną współpracę w tym roku szkolnym. Szczególne słowa skierowała też do absolwentów, dla których był to ostatni dzień w tej szkole.

Tego dnia pożegnano nauczycieli: panią Małgorzatę Kamińską, panią Jolantę Rutkowską i panią Anetę Pokorę.

Absolwenci pożegnali się z całą szkolną społecznością. Podziękowali Pani Dyrektor, gronu pedagogicznemu oraz pracownikom administracji za trud włożony w naukę i wychowanie. Jeszcze raz zaprezentowali też wszystkim  poloneza, którego tak pieczołowicie uczyli się w ostatnich tygodniach uczęszczania do szkoły. Uczniowie klas II życzyli absolwentom powodzenia na kolejnych etapach kształcenia i podarowali im drobne upominki.

Ks. Proboszcz Michał Gaszczyński pogratulował uczniom wspaniałych wyników w nauce oraz życzył udanych i bezpiecznych wakacji.

Przedstawiciele Rady Rodziców serdecznie podziękowali pani dyrektor Małgorzacie Góralczyk za bardzo dobrą i owocną współpracę.

Pan Stanisław Pszczółkowski w imieniu rodziców absolwentów podziękował Dyrekcji i nauczycielom za wkład pracy, za wpajanie uczniom chrześcijańskich i patriotycznych wartości oraz stwarzanie możliwości do wszechstronnego rozwoju.

Pani Dyrektor życząc spokojnych, bezpiecznych i beztroskich wakacji,  zaprosiła na spotkanie z wychowawcami.

Podczas uroczystości nagrodzeni zostali uczniowie, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem:

KLASA 4A – Tyliński Jakub, Bobińska Natalia, Jakubiak Julia, Suwińska Dominika, Czupryn Maja, Gniazdowska Wiktoria, Hajcelman Piotr, Stępień Justyna

KLASA 4B – Zberowska Sandra, Gadomska Julia, Pikus Monika, Tyburska Alicja, Wilkowski Dawid, Woźniak Maciej, Maja Zaborowska

KLASA 5 – Pszczółkowski Krzysztof, Przewodowska Julita, Kobylińska Julia, Niski Mateusz, Lewandowska Katarzyna, Nosarzewski Wiktor, Rudna Klaudia, Rupińska Julia

KLASA 6A – Rutkowska Dominika, Tylińska Zuzanna, Czupryn Alicja, Nawrocka Maja, Strusińska Aleksandra, Kruszewska Katarzyna, Kalińska Magdalena

KLASA 6B – Bieraga Maja, Borkowska Katarzyna, Budzyński Maciej, Janowska Julia, Miś Karina, Stępień Zofia, Woźniak Bartosz

KLASA 7 – Wilkowska Emilia, Załoga Sylwia, Miedzowski Mateusz

KLASA  2AG – Łukasiak Magdalena, Kalinowski Kacper, Kądziela Zuzanna, Miączyński Mateusz

KLASA 2B/G – Krupa Julia, Piechota Julia, Ćwiek Karolina, Kaliński Marek

KLASA 3A/G – Morawska Julia, Marcińczyk Katarzyna, Rupiński Jakub, Suwińska Oliwia, Tyburska Patrycja

KLASA 3B/G – Miecznikowska Martyna, Danelska Klaudia, Pszczółkowska Zofia, Rogowska Wiktoria, Graczyk Zuzanna

Uczniowie ze średnią ocen 4,5 do 4,75 – Janasz Bartosz, Olszewska Katarzyna, Rzeplińska Zuzanna, Stolarczyk Amelia, Gadomski Adrian, Ślaska Alicja, Woźniak Weronika, Janiszewska Alicja.

Absolwentem Roku  została Julia Morawska.

Nagrodę Janinki otrzymała Sandra Zberowska.

Nagrody książkowe za najwyższe wyniki z egzaminu gimnazjalnego otrzymali:

  • z historii i wos – Julia Morawska, Zofia Pszczółkowska
  • z języka polskiego – Martyna Miecznikowska
  • z przedmiotów przyrodniczych  Katarzyna Marcińczyk, Oliwia Suwińska,  Andrzej Pikus
  • z matematyki – Julia Morawska
  • z języka angielskiego – Dominik Faryna
  • za najwyższy wynik z całego egzaminu – Julia Morawska

Puchary Sportowca Roku Szkolnego 2017/2018 otrzymali: Julia Morawska i Jakub Rupiński.

Statuetkę wokalistka roku szkolnego 2017/2018 otrzymała Katarzyna Marcińczyk.

Puchary za trzyletnią wzorową frekwencję otrzymali: Andrzej Pikus, Martyna Miecznikowska.

Medale za wzorową frekwencję w roku szkolnym 2017/2018  otrzymali: Julia Piechota, Szymon Pikus, Julia Gadomska, Monika Pikus.

Srebrne medale za bardzo wysokąfrekwencję w roku szkolnym 2017/2018 otrzymali: Katarzyna Kruszewska, Julia Rutkowska, Klaudia Rudna, Zberowska Sandra.

Nagrody rzeczowe za promocję szkoły na forum kraju i uzyskanie tytułu finalisty otrzymali za udział w:

  •  Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie – Karolina Ćwiek
  •  Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia „Trzymaj Formę” – Julia Morawska

Złote medale i dyplomy za godne reprezentowanie Szkoły w zawodach sportowych w latach 2015/2018 otrzymali: Klaudiusz Achciński, Daniel Zbyszyński, Adam Sadowski, Martyna Miecznikowska, Oliwia Suwińska.

Srebrne medale na wstążce biało-czerwonej za godne reprezentowanie Szkoły w zawodach sportowych w roku szkolnym 2017/2018 otrzymali: Bartosz Witka, Seweryn Szafrański, Rafał Kosakiewicz, Bartłomiej Ślubowski, Bartosz Woźniak, Grzegorz Gniazdowski, Jakub Sokołowski, Kacper Skatulski, Jakub Gardecki, Wojciech Milewski, Katarzyna Borkowska, Julia Janowska, Ewelina Miecznikowska, Zofia Stępień, Maja Bieraga, Dominika Rutkowska, Maja Nawrocka, Alicja Czupryn, Emilia Wilkowska, Milena Majewska, Julia Piechota, Julia Krupa, Julia Rutkowska, Patrycja Zwierzyńska, Klaudia Zembrzuska, Magdalena Łukasiak, Zuzanna Kądziela.

Ponadto nagrody i puchary otrzymali:

Poczet sztandarowy – Milena Majewska, Milena Majewska, Małgoorzata Soból, Sylwia załoga, Wiktor Nosarzewski, Bartłomiej Ślubowski.

Szkolny Mistrz Szachowy (Klasy I – VI): Stanisław Liszewski.

Szkolny Mistrz Szachowy  (VII – IIIG): Mateusz Miączyński.

Harcerze HDK „Zielony Płomień”: Pszczółkowska Zofia, Sadowska Alicja, Wilkowska Emilia, Tylińska Zuzanna, Rutkowska Dominika, Nawrocka Maja, Strusińska Aleksandra, Stolarczyk Amelia, Kalińska Magdalena, Pszczółkowski Krzysztof.

Harcerze: 11. ŚKDH  „EKO-HARCE”: Tyburska Patrycja, Faryna Dominik, Suwińska Oliwia, Zembrzuska Klaudia, Marcińczyk Katarzyna, Szafrański Seweryn, Janiszewska Alicja, Rupiński Jakub, Ślaska Alicja, Miecznikowska Martyna.

Samorząd Uczniowski – Julita Przewodowska, Amelia Stolarczyk, Katarzyna Marcińczyk, Julia Krupa, Martyna Miecznikowska, Emilia Wilkowska, Alicja Ślaska, Jakub Rupiński.

Szkolne Koło Wolontariatu: Julia Krupa, Julia Piechota, Weronika Woźniak, Patrycja Zwierzyńska, Adrian Stępień, Alicja Ślaska, Magdalena Łukasiak, Malwina Walerych, Gabriel Wójcik, Kacper Kalinowski, Martyna Miecznikowska, Wiktoria Rogowska, Klaudia Zembrzuska.

Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły dla klasy V i klasy VII

Puchar za najładniejszą kronikę – klasa III

Nagroda Specjalna – Jakub Rupiński

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym roku szkolnym!

 Tekst: Aneta Kołakowska

Rok liturgiczny 2020/2021
Poczta www

Archiwa