Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

Święto Objawienia Pańskiego, w tradycji polskiej znane jako święto Trzech Króli jest jednym z najważniejszych świąt w Kościele katolickim. Wspominamy w nim przyjazd Trzech Mędrców ze Wschodu, którzy kierowani mądrością i miłością, podążali za gwiazdą, aby oddać hołd nowonarodzonemu Zbawicielowi.

Z okazji Święta Trzech Króli dnia 6 stycznia 2013 r. po raz drugi ulicami miasta Płocka przejdzie Orszak Trzech Króli. Będzie to, na wzór opisu w Ewangelii, przejście królów z orszakiem do stajenki, aby tam złożyć pokłon Dzieciątku Jezus. Wydarzenie służyć będzie uczczeniu święta religijnego, a także promocji wartości chrześcijańskich i wspólnotowych wśród mieszkańców Płocka i Diecezji Płockiej. Towarzyszyć mu będzie konkurs i wystawa Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych.

Inicjatorem Orszaku jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej oraz organizacje katolickie i wyznaniowe miasta Płocka. Wydarzenie to swoim patronatem objęli: Biskup Płocki Piotr Libera, Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski, Starosta Płocki Michał Boszko oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Serdecznie zapraszamy Czcigodnych Księży, Siostry Zakonne oraz wszystkich wiernych miasta Płocka i Diecezji Płockiej do udziału w Orszaku. Rozpocznie się on w niedzielę 6 stycznia 2013 r. o godz. 12.00, na placu przed Ratuszem, natomiast zakończy Mszą św. w Bazylice Katedralnej o godz. 13.00.

Organizatorzy

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa