Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która nazywana jest w tradycji Kościoła Pięćdziesiątnicą, ponieważ przypada dokładnie pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu. W tradycji ludowej nosi nazwę Zielonych Świątek. Liturgia dzisiejszego dnia ukazuje nam różnorodne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Podstawowym jest dar pokoju i jedności oraz dar pojednania.

2. Jutro w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego przypada święto Maryi Matki Kościoła, które zostało ustanowione na prośbę biskupów polskich podczas Soboru Watykańskiego II. Msze Święte zostaną odprawione o godzinie 10:00 i 16:30.

3. Niedziela Zesłania Ducha Świętego jest zakończeniem czasu wielkanocnego w liturgii Kościoła. Następna niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy możliwość spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej w tym roku.

4. Dzisiejsza niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca czerwca. W czasie Mszy Świętej o godzinie 10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna. Dziękuję asyście procesyjnej, liturgicznej służbie ołtarza, dziewczętom sypiącym kwiatkami oraz „dzieciom fatimskim”.

5. Dzisiaj w Polsce pod hasłem „Dziękujemy za chleb” przeżywamy X Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności. W tym roku jest to dziękczynienie za życie Świętego Brata Alberta w 100. rocznicę jego śmierci. Po każdej Mszy Świętej można złożyć ofiarę do specjalnej puszki na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

6. Niedziela za tydzień to druga niedziela miesiąca. Modlitwę różańcową przed Mszą świętą o godzinie 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Żeber. Po Mszy Świętej w kościele spotkanie dla dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.

7. Dzisiaj w naszym dekanacie parafia Święte Miejsce przeżywa odpust z okazji Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 12:00.

8. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy w dni powszednie zgodnie z godziną Mszy Świętej głównej, a w niedziele w czasie Mszy świętej o godz. 15:00. Dzisiaj czerwcowe o godz. 10:00, ponieważ nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00.

9. Pod hasłem „Bądź dobry jak chleb” w sobotę 10 czerwca odbędzie się II Pielgrzymka Służby Liturgicznej Diecezji Płockiej z udziałem dzieci komunijnych do Czerwińska nad Wisłą.

10. We wtorek 6 czerwca przypada 7. rocznica beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki. W tym dniu przez wstawiennictwo błogosławionego kapłana męczennika będziemy modlić się o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

11. W czwartek 8 czerwca będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich wierność i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. W tym dniu naszą modlitewną pamięcią będziemy wspierać też pięciu neoprezbiterów naszej diecezji, którzy w ostatnim czasie otrzymali święcenia kapłańskie.

12. Sołtys sołectwa Chojnowo oraz Czernickie Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie zapraszają dzieci w wieku 6 – 14 lat do udziału w letnich warsztatach kreatywnych. Zajęcia będą odbywać się w świetlicy w Chojnowie w każdą środę czerwca i lipca. Szczegóły na plakacie w gablocie przy wyjściu bocznym z kościoła.

13. Z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka, a także zbliżającego się Dnia Ojca, Rada Duszpasterska oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego świętowania w ramach VI Pikniku Rodzinnego, który rozpocznie się dzisiaj na placu przy plebanii po Mszy Świętej o godzinie 12:00. W programie m.in. występ zespołu „Dekalog”, a także różne gry, zabawy i konkursy z nagrodami dla wszystkich, prowadzone przez grupę animacyjną TAKT z Przasnysza. Ponadto strefa malucha oraz strefa wesołego miasteczka, pląsy i zabawy w wykonaniu czernickich harcerzy, a także mini koncert naszych „młodych talentów”. W czasie pikniku domowy bogracz i bigos oraz przysmaki z grilla i kuchni regionalnej, a wieczorem ognisko i koncert Przasnyskiej Kapeli Podwórkowej. Dodatkowe atrakcje to przejażdżki drezynami, przejażdżki motocyklem, pokaz jazdy konnej, pokaz sprzętu policyjnego Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i wspólnego świętowania. Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom oraz wszystkim, którzy pomogli w jakikolwiek sposób zorganizować to Święto Rodziny w naszej parafii.

14. SŁOWO ZACHĘTY BISKUPA PŁOCKIEGO DO UDZIAŁU W MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY. Drodzy Diecezjanie! W tych dniach w wielu miejscowościach naszej diecezji organizowane są Marsze dla Życia i Rodziny, w które włączają się Ruchy i Stowarzyszenia katolickie oraz inne organizacje i władze samorządowe. Zapraszam do licznego udziału w tych Marszach całe Wasze Rodziny: babcie, dziadków, rodziców, dzieci. W szczególności proszę o udział pary małżonków świętujących okrągłe rocznice małżeństwa, a zwłaszcza srebrnych i złotych Jubilatów. Liczę na obecność Kapłanów i Sióstr Zakonnych. Ufam, że będzie to wielkie święto Życia i Rodziny, bo zawsze jest „Czas na Rodzinę”, jak głosi tegoroczne hasło Marszu. Na czas dobrych przygotowań do tego dzieła na rzecz Życia i Rodziny z serca Wam błogosławię, w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego! Biskup Piotr Libera.

15. W najbliższą niedzielę po raz piąty przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny w Ciechanowie. O godz. 11:30 zostanie odprawiona Msza Święta w Kościele Farnym, a po zakończeniu marszu odbędzie się festyn rodzinny na Placu Jana Pawła II.

16. Życzenia zdrowia i obfitości darów Ducha Świętego przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia, chorych otaczamy modlitwą, a zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

17. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 5 czerwca (poniedziałek) – Święty Bonifacy (673-754). Biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

• 10 czerwca (sobota) – Błogosławiony Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński. Był człowiekiem szlachetnym, co sprzyjało powoływaniu go do rozsądzania sporów czy też wypełniania delikatnych misji jednania poróżnionych stron.

18. Na radosne świętowanie dzisiejszej niedzieli Zesłania Ducha Świętego, w jedności z mieszkańcami ulicy Kaczej w Czernicach Borowych, którzy przeżywają Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego oraz w jedności z całym Kościołem, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa