Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

25 stycznia 2022 - 26 stycznia: Dzień modlitwy i postu w Kościele w Polsce w intencji pokoju na Ukrainie Przewodniczący Konferencji Episkop ... +++ 24 stycznia 2022 - Zaproszenie na koncert +++ 24 stycznia 2022 - 23 stycznia 2022 – III Niedziela Słowa Bożego Zgodnie z motu proprio papieża Fra ... +++ 24 stycznia 2022 - Intencje Mszy Świętych 24.01.2021 – 30.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 24 stycznia 2022 - III NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 23.01.2022 Dzisiaj trzecia niedziela zwykła, ... +++ 18 stycznia 2022 - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2022 „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na W ... +++ 18 stycznia 2022 - II NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 16.01.2022 Dzisiaj druga niedziela zwykła w r ... +++ 17 stycznia 2022 - Intencje Mszy Świętych 17.01.2021 – 23.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 12 stycznia 2022 - Uroczystość Objawienia Pańskiego 06.01.2022 +++ 9 stycznia 2022 - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO „C” 09.01.2022 Niedziela Chrztu Pańskiego przypom ... +++ webdesign
 1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która nazywana jest Pięćdziesiątnicą. W tradycji ta uroczystość znana jest również jako Zielone Świątki w nawiązaniu do święta zbiorów z czasów Starego Przymierza, a także na pamiątkę dawnego zwyczaju ozdabiania domostw gałązkami brzozy, kwiatami piwonii i tatarakiem.
 2. W poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce, w czasie Soboru Watykańskiego II. Msze Święte o godzinie 15:30 i 16:30, a nabożeństwo majowe o godzinie 16:00.
 3. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, dlatego wznawiamy zwyczaj śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny od maja do października przed Mszą Świętą o godz. 10:00. To nabożeństwo wprowadziliśmy po nawiedzeniu parafii przez Matkę Bożą w Jasnogórskiej Ikonie.
 4. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, którą w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00 przyjęło 14. dzieci z klasy trzeciej.
 5. Słowa podziękowania dla pani katechetki Beaty Gregorczyk i pani katechetki Anny Rekosz za przygotowanie uroczystości Pierwszej Komunii Świętej oraz dla rodziców za przygotowanie kościoła i dar ołtarza w postaci ornatu jubileuszowego z wizerunkiem Świętego Stanisława Kostki. Serdeczne podziękowania dla Pana Jana Szafarza Nadzwyczajnego Komunii Świętej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza, Pana Organisty, Pana Kościelnego i wszystkich, którzy przyczynili się do godnego i podniosłego przeżywania dzisiejszej uroczystości. Dziękuję Rodzicom i Rodzicom Chrzestnym, Paniom Dyrektorkom Szkoły Podstawowej, nauczycielom i wychowawcom oraz Dyrekcji i Przedstawicielom Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasze dzieci”. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.
 6. Dzieci komunijne uczestniczą w Białym Tygodniu, który będzie trwał do piątku 25 maja. Modlitwę rozpoczynamy o godzinie 16:00 udziałem w nabożeństwie majowym, a później wspólna Msza Święta.
 7. Niedziela Zesłania Ducha Świętego jest zakończeniem okresu wielkanocnego w liturgii Kościoła. Następna niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy możliwość Komunii Świętej wielkanocnej w tym roku. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym, chyba że dla słusznej przyczyny wypełnia się go w innym czasie w ciągu roku”. Tą słuszną przyczyną w naszych warunkach jest uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych.
 8. Trwają nabożeństwa majowe, które w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedziele na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 9. Dzisiaj w naszym dekanacie parafia Święte Miejsce przeżywa odpust z okazji Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 12:00.
 10. W następną niedzielę o godz. 12:00 uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Sakrament pokuty dla dzieci, rodziców i bliskich w sobotę 26 maja o godz. 10:00, a w najbliższy czwartek ok godz. 17:00 zapraszam rodziców do pomocy w przygotowaniu kościoła do tej uroczystości.
 11. W poniedziałek 21 maja o godz. 14:00 spotkanie dla dzieci z klasy czwartej razem z rodzicami przed uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
 12. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która w tym roku przypada 31 maja, dlatego proszę o przygotowanie czterech ołtarzy w nawiązaniu do tematyki eucharystycznej, Roku Duszpasterskiego Ducha Świętego oraz Roku Jubileuszowego Świętego Stanisława Kostki. Ołtarz na Boże Ciało z Czernic Borowych wykonują mieszkańcy ulicy Wyspiańskiego, Chełchowskiego, Kaczej, Okrężnej i Krótkiej. Mieszkańcy tych ulic przygotowują również wieniec dożynkowy na dożynki parafialne.
 13. Po uroczystości Bożego Ciała rozpoczynamy poświęcenia pól w poszczególnych miejscowościach naszej parafii według terminów ustalonych w czasie wizyty kolędowej.
 14. Trwają przygotowania do zorganizowania VII Parafialnego Pikniku Rodzinnego, który planowany jest za trzy tygodnie w niedzielę 10 czerwca. Razem z Radą Duszpasterską i Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej zapraszamy wszystkich do współpracy i wspólnych przygotowań.
 15. We wtorek 22 maja o godz. 17:00 do sali spotkań na plebanii zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską oraz Akcję Katolicką. Podczas spotkania omówimy bieżące sprawy duszpasterskie oraz planowaną w dniu 18 września br. wizytację kanoniczną naszej parafii oraz misje parafialne, ponieważ mija dwanaście lat od ostatnich misji, które odbywały się w dniach 14 – 21 maja 2006 roku.
 16. W czwartek po Zesłaniu Ducha Świętego obchodzimy liturgiczne święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To święto zostało ustanowione w 2012 roku przez Konferencję Episkopatu Polski w odpowiedzi na propozycję papieża Benedykta XVI, aby w ten sposób upamiętnić Rok Kapłański i głębiej przeżywać tajemnice wiary, które rozważamy w czasie Triduum Paschalnego.
 17. Czwartek 24 maja, to wspomnienie Maryi, Wspomożycielki wiernych. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI od 2007 roku jest poświęcony modlitwie Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach. W tym dniu otoczmy więc szczególną modlitwą chrześcijan żyjących w Państwie Środka, którzy są prześladowani za wiarę w Boga.
 18. W sobotę 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji składamy życzenia naszym mamom, które polecamy Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o potrzebne łaski, by mogły dobrze wypełniać swoje powołanie. Dla matek, które Bóg już wezwał do życia wiecznego, prosimy o Boże miłosierdzie, aby mogły cieszyć się chwałą zbawionych na wieki. W tych intencjach będziemy modlić się w czasie nabożeństwa majowego.
 19. Życzenia zdrowia i obfitości darów Ducha Świętego przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Pamiętamy w modlitwie o chorych, a zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.
 20. Pięćdziesiątnica dopełnia radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego. „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, to przesłanie i motto Roku Duszpasterskiego Kościoła w Polsce niech napełni nas mocą świadectwa wiary. Bądźmy wdzięczni Bogu za dar Eucharystii.
 21. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 21 maja (niedziela) – Święty Jan Nepomucen. Kapłan i męczennik z II połowy XIV w. Urodził się w miejscowości Pomuk w Czechach. Jest patronem dobrej spowiedzi, spowiedników i penitentów. Jest także patronem chroniącym przed powodziami i wzburzonymi wodami, a także patronem mostów, przepraw oraz życia rodzinnego. Według tradycji ludowej jest świętym, który chroni również pola i zasiewy zarówno przed powodzią, jak i suszą (wspomnienie dowolne).
 • 26 maja (sobota) – Święty Filip Nereusz (1515-1595). Włoski kapłan i apostoł Rzymu, który w 1551 roku założył Zgromadzenie Księży Oratorianów, nazywane też od jego imienia Zgromadzeniem Księży Filipinów.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa