„Panie, Boże Najwyższy, który uniżyłeś się dla nas, jesteś niezmierzony, a stałeś się maluczkim; jesteś bogaty, a stałeś się ubogim; jesteś wszechmocny, a stałeś się słabym…”.

Umiłowani Diecezjanie!

Polecam Was w mojej modlitwie Bogu, który w Tajemnicy Wcielenia daje nam zbawienie. Celebrujemy z radością to Misterium Narodzin Bożego Syna, bo przynosi nam światło, nadzieję i pojednanie z Bogiem Ojcem.

Niech w trudnych czasach pandemii nasze serca pokrzepią się i rozradują prawdą o bliskości Wcielonego Boga, otwierając się na Jego działanie i umacniając się w wierze. Niech Boża Dziecina ubogaci naszą codzienność wszelką łaską i potrzebnymi nam darami prowadząc nade wszystko do wzrostu naszej miłości i świętości!

Przekazuję Wam Kochani, wraz z moim pasterskim błogosławieństwem, najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne!

Płock, Narodzenie Pańskie 2021 r.

Wasz biskup Piotr