Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej


< 2019 >
Październik
PnWtŚrCzwPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
22 października 2019 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 20.10.2019 Dwudziesta dziewiąta niedziela zwy ... +++ 21 października 2019 - Rekolekcje Kerygmatyczne, Odpust Świętego Łukasza Ewangelisty i wprowadzenie relikwii ku czci Świętego Michała Archanioła 18-20.10.2019 +++ 21 października 2019 - Debata społeczne dotycząca bezpieczeństwa – zaproszenie +++ 21 października 2019 - Intencje Mszy Świętych 21.10.2019 – 27.10.2019 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 19 października 2019 - Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych „W historii naszej Ojczyzny było ... +++ 19 października 2019 - Różaniec z udziałem kandydatów do sakramentu bierzmowania 16.10.2019 +++ 15 października 2019 - Jubileusz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej W uroczystości, oprócz członków ... +++ 15 października 2019 - Wymiana oświetlenia w małej zakrystii 10.10.2019 Lampa przed wymianą: Stylowy żyra ... +++ 15 października 2019 - Różaniec z udziałem wspólnoty “Męskie Serca Maryi” 12.10.2019 +++ 15 października 2019 - XIX Dzień Papieski z księdzem Stefanem 13.10.2019 +++ webdesign

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas pomoże nam odnowić się duchowo i przygotować na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje nasze człowieczeństwo, aby je uświęcić.

2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych jako XVII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, głównie w Rosji i na Ukrainie, gdzie pracują również misjonarze z Polski. Wspieramy Kościół katolicki za wschodnią granicą naszą modlitwą i ofiarą do puszki.

3. Również dzisiejsza niedziela jest pierwszą w miesiącu, dlatego podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i przekazanie Obrazu Jasnogórskiego z Dzielina do Kownat. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 10:00 nastąpi obrzęd błogosławieństwa adwentowego wieńca.

4. Z inicjatywy Episkopatu Polski wspomnienie Świętej Barbary, które przypada 4 grudnia, jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Pamiętajmy szczególnie dzisiaj o wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej parafii.

5. Niedziela za tydzień jest drugą niedzielą miesiąca, dlatego modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego. Po Mszy Świętej spotkanie Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży.

6. W czwartek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jedno z najważniejszych świąt maryjnych w roku liturgicznym, choć nie jest świętem nakazanym.

7. Ojcowie Pasjoniści z Przasnysza zapraszają do wspólnej modlitwy w oktawie odpustu z okazji uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która będzie trwała od 8 do 15 grudnia. Msze Święte codziennie o godzinie 8:30, 10:00, 11:30 i 17:00. W czwartek 8 grudnia o godz. 17:00 Mszy Świętej z nieszporami i procesją eucharystyczną będzie przewodniczył biskup Roman Marcinkowski.

8. Msza Święta o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie, nazywana w tradycji Roratą, jest odprawiana w każdą środę i sobotę, zgodnie z wyznaczoną godziną Mszy Świętej. W tym tygodniu w środę o godz. 16:30, a w sobotę o godz. 9:00. Dzieci z klasy trzeciej, czwartej i piątej szkoły podstawowej i młodzież z klasy trzeciej gimnazjum biorą udział obowiązkowo we Mszy Świętej Roratniej w najbliższą środę.

9. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe. Jeszcze raz składam serdeczne podziękowania dla całej wspólnoty parafialnej za modlitwę i obecność w czasie poszczególnych nabożeństw oraz przystępowanie do sakramentów świętych. Szczególne podziękowania dla Liturgicznej Służby Ołtarza, Kół Żywego Różańca i Akcji Katolickiej oraz dla dzieci i młodzieży z naszych szkół za przewodniczenie adoracjom Najświętszego Sakramentu.

10. W tym tygodniu rekolekcje adwentowe przeżywają sąsiednie parafie Węgra i Rostkowo, a dzisiaj zakończenie rekolekcji w parafii Pawłowo.

11. W ramach 23. akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, która w tym roku nosi hasło „Płomień miłosierdzia”, możemy w zakrystii nabywać świece „Caritas”.

12. W naszej parafii trwa roznoszenie opłatka wigilijnego przez Radę Duszpasterską. Jeśli ktoś w ubiegłym tygodniu był nieobecny w swoim domu, to jest możliwość otrzymania opłatka w poszczególne niedziele Adwentu po każdej Mszy Świętej.

13. Dziękuję za ofiary materialne składane przy okazji otrzymania opłatka wigilijnego na rzecz wynagrodzenia posługi organisty w ciągu roku, a także jako wsparcie dobroczynne spotkania świąteczno – noworocznego dla wszystkich dzieci z naszej parafii, które odbędzie się w czwartek 5 styczna 2017 roku o godz. 14:00.

14. Dzisiaj w parafii Pawłowo podczas Mszy Świętej o godzinie 12:00 odbędzie się ingres, czyli liturgiczne wprowadzenie nowego proboszcza, którym jest ksiądz Hubert Komorowski, pełniący wcześniej funkcję proboszcza w parafii pw. Opatrzności Bożej w Kamienicy (dekanat zakroczymski). Ksiądz Robert Oprawa, dotychczasowy proboszcz parafii Pawłowo, przechodzi do parafii Kamienica. Dziękujemy za ponad dwuletnią współpracę duszpasterską oraz życzymy błogosławieństwa Bożego w nowej parafii.

15. W niedzielę za dwa tygodnie 18 grudnia po Mszy Świętej o godz. 10:00 w zakrystii odbędzie się spotkanie z panią krawcową dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych zamówieniem stroju komunijnego u pani krawcowej, która współpracuje z naszą parafią.

16. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku składa podziękowanie naszej parafii za zebranie i przekazanie zboża o wartości 1.600 zł i gotówki w kwocie 1.500 zł. W tym roku ponownie przekazaliśmy 1.500 zł z zebranych pieniędzy na opłacenie pięciu miesięcy pobytu i nauki w Seminarium kleryka Damiana Mikłowskiego, który również bardzo dziękuje za okazaną pomoc i zapewnia o modlitwie.

17. W imieniu całej parafii dziękuję p. Januszowi Nosarzewskiemu z Nowych Czernic za odśnieżenie parkingu przed kościołem, drogi na cmentarz oraz terenu przy plebanii.

18. Wczoraj w Toruniu swój jubileusz 25. lat istnienia obchodziło Radio Maryja. Gratulujemy tej ogólnopolskiej rozgłośni katolickiej i składamy życzenia dalszej owocnej ewangelizacji dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny.

19. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia (dzisiaj szczególnie pamiętamy o solenizantkach Barbarach). Wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

20. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 4 grudnia (niedziela) – Święta Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, szczególna patronka górników i hutników (wspomnienie dowolne).

• 6 grudnia (wtorek) – Święty Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej (dzisiejsza Turcja) nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troską o ich sprawy materialne (wspomnienie dowolne).

• 7 grudnia (środa) – Święty Ambroży, biskup Mediolanu i doktor Kościoła, który żył w IV wieku. Wybitny kaznodzieja i autor wielu hymnów liturgicznych, a także patron pszczelarzy.

• 9 grudnia (piątek) – Święty Juan Diego (1474-1548). Indianin z plemienia Azteków, który przyjął chrzest. Jakby w nagrodę za jego chrześcijańską gorliwość 9 grudnia 1531 roku na wzgórzu Tepeyac (dzisiaj w granicach miasta Meksyk) objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe (wspomnienie dowolne).

21. Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca, która przypomina nam, że przeżywamy już drugą niedzielę adwentu. Umocnieni Słowem Bożym i łaską Eucharystii jednoczymy się w modlitwie z mieszkańcami Dzielina, gdzie dziś kończy się Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej oraz z mieszkańcami Kownat, którzy rozpoczynają swój czas Nawiedzenia. Niech Bóg nam pobłogosławi.

Rok liturgiczny 2018/2019


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego