2 marca 2021 - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B” 28.02.2021 Druga niedziela Wielkiego Postu jes ... +++ 2 marca 2021 - Intencje Mszy Świętych 01.03.2021 – 07.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 1 marca 2021 - 18. rocznica urodzin Anny Zembrzuskiej 21.02.2021 +++ 1 marca 2021 - 18. rocznica urodzin Adriana Stępień 28.02.2021 +++ 27 lutego 2021 - Żyjmy Eucharystią – Niedziela „Ad Gentes” – 28.02.2021 +++ 27 lutego 2021 - Komunikat Krajowej Izby Kominiarzy +++ 23 lutego 2021 - „Jezus wybrał Płock”: 90. rocznica pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. siostrze Faustynie Świat potrzebuje miłosierdzia Bo ... +++ 23 lutego 2021 - 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu 14-20.02.2021 +++ 23 lutego 2021 - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B” 21.02.2021 Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkieg ... +++ 22 lutego 2021 - List papieża Franciszka z okazji 90. rocznicy objawień Jezusa Miłosiernego Ojciec Święty uczestniczy w płoc ... +++ webdesign

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

Narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafialnej na 3 miesiące przed planowanym terminem ślubu (sam termin trzeba uzgodnić wcześniej)
Potrzebne dokumenty:

• Metryka chrztu św. – ważna 6 miesięcy
  • Świadectwo bierzmowania
  • Świadectwo ukończenia kursu przedmałżeńskiego
  • Dowód Osobisty
  • Zaświadczenie stwierdzające stan wolny z Urzędu Stanu Cywilnego – ważne 3 miesiące, gdy zawierany jest ślub tzw. konkordatowy

Narzeczeni, po zgłoszeniu się w kancelarii, zobowiązani są uczestniczyć w 3 konferencjach poradnictwa rodzinnego, znać rok i parafię przyjęcia I Komunii św., podać imię i nazwisko, wiek oraz adres dwóch świadków ślubu.

SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO

Sakrament Chrztu świętego jest sprawowany zasadniczo w drugą niedzielę miesiąca w czasie Mszy świętej o godzinie 12:00. Rodzice dziecka zgłaszają się w kancelarii parafialnej w celu uzgodnienia stosownego terminu chrztu dziecka. Chrzestnymi mogą być osoby, które przyjęły sakrament bierzmowania, są wierzące i praktykujące. Rodzice i chrzestni zobowiązani są do uczestnictwa w ewentualnym spotkaniu przed chrztem (o terminie informuje ksiądz w kancelarii).
Potrzebne dokumenty:

• Akt Urodzenia z Urzędu Stanu Cywilnego
  • Dane chrzestnych – imię i nazwisko, wiek, adres
  • Zaświadczenie z parafii zamieszkania chrzestnych, że są wierzącymi i praktykującymi katolikami

SAKRAMENT CHORYCH

Pamiętajmy że jest to sakrament żywych a nie zmarłych. Sakrament ten powinna przyjmować każda osoba wierząca w czasie ciężkiej choroby. Sakramentu chorych nie należy odkładać na ostatnią chwilę życia, gdyż wiąże się to ze zbyt dużą odpowiedzialnością zarówno chorego jak i jego rodziny.
Wzywając kapłana do domu chorego należy przygotować stolik przykryty białym obrusem, ustawić krzyż, świecę i wodę święconą.
Gdy chory znajduje się w szpitalu należy – za pośrednictwem siostry pielęgniarki – wezwać kapelana szpitala.

POGRZEB KATOLICKI

Fakt śmierci osoby wierzącej należy zgłosić w kancelarii parafialnej i ustalić datę i godzinę pogrzebu oraz przedstawić Kartę Zgonu, Akt Zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego, a także podać kto, kiedy i jakich sakramentów udzielił osobie zmarłej przed śmiercią (np. zaświadczenie od kapelana szpitala). Jeżeli pogrzeb ma odbyć się poza parafią zamieszkania osoby zmarłej, należy fakt ten również zgłosić w kancelarii w celu uzyskania odpowiedniego zaświadczenia.

Rok liturgiczny 2020/2021