Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej





Intencje Mszy świętych 2024

DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI
PONIEDZIAŁEK

17.06.24

15:00 Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Czernickiej, łaskę zdrowia i pomyślność dla mieszkańców miejscowości Chojnowo, Chojnowo Kolonia i Chojnówka z okazji poświęcenia pól.
WTOREK

18.06.24

15:00 Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Czernickiej, łaskę zdrowia i pomyślność dla mieszkańców miejscowości Nowe Czernice z okazji poświęcenia pól.
17:00 Śp. Wincenta i Kazimierz Bartołd oraz Barbara i Jan Jaroszewscy, bracia: Ryszard Jaroszewski i Marek Jaroszewski – Msza Święta z okazji Dnia Matki i Ojca.
ŚRODA

19.06.24

8:00 Śp. Edward Gaszczyński oraz Marianna i Bolesław Gaszczyńscy – 3. rocznica śmierci Edwarda.
CZWARTEK

20.06.24

9:00 Msza Święta w intencji społeczności Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego.
16:30 Śp. stryjek Stanisław Kobyliński oraz rodzice Władysława i Lucjan Kobylińscy – rocznica śmierci Stanisława.
PIĄTEK

21.06.24

15:00 Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Czernickiej, łaskę zdrowia i pomyślność dla mieszkańców miejscowości Czernice Borowe z okazji poświęcenia pól.
SOBOTA

22.06.24

16:00 Śp. rodzice Józefa i Franciszek Sosińscy, brat Janek Sosiński oraz syn Piotr Szymborski – 12. rocznica śmierci Józefy.
Śp. Wanda i Kazimierz Śmigielscy, Jan i Stanisław Śmigielscy oraz Maria Śmigielska – Msza Święta z okazji imienin Wandy i Dnia Ojca.
Śp. Piotr Pluciński – 3. rocznica śmierci.
17:00 Śp. Heronim Andrzej Kobyliński oraz rodzice Jadwiga i  Ludwik Kobylińscy – 1. intencja po pogrzebie Heronima Andrzeja.  Następna Msza Święta 20.07.2024, godz. 16:30.
NIEDZIELA

23.06.24

8:30 Śp. Małgorzata Kościug – Msza Święta z okazji imienin.
Śp. rodzice Władysława i Jan Sobieraj, bracia Stanisław i Bogdan Sobieraj oraz Janina Bucholska, dziadkowie Śmigielscy i dziadkowie Sobieraj – Msza Święta z okazji imienin rodziców Jana i Władysławy oraz Dnia Ojca.
10:00 Śp. zmarli we wszystkich pokoleniach z Rodziny Żebrowskich.
Śp. Waldemar Zembrzuski – 11. rocznica śmierci oraz Halina i Kazimierz Zembrzuscy.
12:00 Msza Święta za Parafian i Gości z okazji odpustu ku czci Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników.
Msza Święta dziękczynno-błagalna w intencji Krzysztofa z okazji rocznicy urodzin.
DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI
PONIEDZIAŁEK

10.06.24

14:00 Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Czernickiej, łaskę zdrowia i pomyślność dla mieszkańców miejscowości Żebry z okazji poświęcenia pól.
17:00 Śp. Janina Jusiak – 1. rocznica śmierci oraz 5. (ostatnia) intencja po pogrzebie.
Śp. Halina Granoszewska – 5. intencja po pogrzebie. Następna Msza Święta 07.07.2024, godz. 15:00.
WTOREK

11.06.24

8:00 Msza Święta za Parafian.
ŚRODA

12.06.24

14:00 Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Czernickiej, łaskę zdrowia i pomyślność dla mieszkańców miejscowości Zembrzus Wielki z okazji poświęcenia pól.
CZWARTEK

13.06.24

16:00 Śp. Tadeusz Rudny – 4. intencja po pogrzebie. Następna Msza Święta 08.07.2023, godz. 16:00.
16:30 Śp. rodzice Stanisława, Walentyna i Aleksander Kobylińscy, Alfred Dzierzęcki – 11. rocznica śmierci oraz Barbara i Henryk Deszczak.
PIĄTEK

14.06.24

7:30 Msza Święta za Parafian.
SOBOTA

15.06.24

14:00 Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Czernickiej, łaskę zdrowia i pomyślność codziennego życia  w Rodzinie Joanny i Włodzimierza Ćwiek z okazji sakramentu chrztu Marcela.
16:00 Śp. Janina Kamińska – 3. intencja po pogrzebie. Następna Msza Święta 31.08.2023, godz. 16:00.
16:30 Śp. Kazimierz Zberowski – 8. rocznica śmierci oraz Janina i Kazimierz Karolewscy.
NIEDZIELA

16.06.24

8:30 Śp. Apolonia i Franciszek Tabaczyńscy, szwagier Bogdan Magnuszewski oraz dziadkowie Anastazja i Stanisław Adamscy – 19. rocznica śmierci Apolonii.
10:00 Śp. Janina i Kazimierz Kamińscy – Msza Święta z okazji imienin Janiny, intencja Jana z Rodziną.
12:00 Msza Święta dziękczynna za wstawiennictwem Matki Bożej Czernickiej z okazji 30. rocznicy święceń kapłańskich księdza proboszcza Michała Gaszczyńskiego
15:00 Śp. rodzice Stanisław i Kazimiera Cienkus oraz dziadkowie  i pradziadkowie Cienkus i Klimkowscy – 26. rocznica śmierci Stanisława.
Śp. Krystyna Tyburska – 1. rocznica śmierci, intencja syna Edwarda z Rodziną.
DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI
PONIEDZIAŁEK

03.06.24

15:00 Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Czernickiej, łaskę zdrowia i pomyślność dla mieszkańców miejscowości Dzielin z okazji poświęcenia pól.
17:00 Śp. Stanisława Granoszewska – 11. rocznica śmierci.
Śp. Wiesław Sosiński – 5. intencja po pogrzebie. Następna Msza Święta 29.08.2024, godz. 16:30.
WTOREK

04.06.24

16:00 Śp. rodzice Marianna i Stanisław Kwiatek, rodzice Helena i Władysław Karczewscy oraz dziadkowie Kołakowscy, Karczewscy i Baranowscy – rocznica śmierci Marianny i Władysława.
Śp. Czesław Tyburski – 6. intencja po pogrzebie oraz Dariusz Tyburski – 2. intencja po pogrzebie. Następna Msza Święta 21.07.2024, godz. 10:00.
ŚRODA

05.06.24

8:00 Msza Święta za Parafian.
CZWARTEK

06.06.24

14:00 Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Czernickiej, łaskę zdrowia i pomyślność dla mieszkańców miejscowości Jabłonowo, Kuskowo, Zalesie i Chrostowo Wielkie z okazji poświęcenia pól.
16:30 Śp. Włodzimierz Chmieliński – 23. rocznica śmierci.
Śp. Krystyna Tyburska – 1. rocznica śmierci oraz Janina Pydyńska i wszyscy zmarli z rodziny Tyburskich.
PIĄTEK

07.06.24

16:30 Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Czernickiej, łaskę zdrowia i pomyślność codziennego życia w Rodzinie Jolanty i Waldemara Rutkowskich z okazji 37. rocznicy  zawarcia sakramentu małżeństwa oraz 87. rocznicy urodzin Jadwigi Rutkowskiej.
SOBOTA

08.06.24

12:00 Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Czernickiej, łaskę zdrowia i pomyślność dla mieszkańców miejscowości Kownaty z okazji poświęcenia pól.
16:00 Śp. Jan Kulesza – 4. intencja po pogrzebie. Następna Msza Święta 29.08.2024, godz. 17:00.
16:30 Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Czernickiej, łaskę zdrowia i pomyślność codziennego życia w Rodzinie Zembrzuskich z Dzielina.
NIEDZIELA

09.06.24

8:30 Śp. rodzice Janina i Jan Kołakowscy oraz Genowefa i Mieczysław Jarosińscy – rocznice śmierci.
10:00 Śp. rodzice Regina i Szczepan Sadowscy, bracia Karol i Edmund Sadowscy – 59. rocznica śmierci mamy Reginy.
12:00 Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Czernickiej, łaskę zdrowia i pomyślność codziennego życia w Rodzinie Katarzyny i Mariusza Zembrzuskich z okazji 15. rocznicy  zawarcia sakramentu małżeństwa.
15:00 Śp. rodzice Teresa i Czesław Brala – 8. rocznica śmierci Teresy.
Śp. Marianna i Hipolit Nosarzewscy – 21. rocznica śmierci Marianny oraz 6. rocznica śmierci Hipolita.
DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI
PONIEDZIAŁEK

27.05.24

16:30 Śp. Krzysztof i Marianna Safinowscy – 5. rocznica śmierci Krzysztofa.
WTOREK

28.05.24

16:30 Śp. Andrzej Jakubiak oraz Jadwiga i Józef Miłoszewscy – 13. rocznica śmierci Andrzeja.
ŚRODA

29.05.24

16:30 Śp. dziadek Stanisław Miączyński, ojciec Czesław Miączyński i teść Adam Stursiak – rocznica śmierci Stanisława, intencja wnuka Andrzeja z Rodziną.
CZWARTEK

30.05.24

8:30 Śp. Krystyna i Józef Żbikowscy – rocznica śmierci Józefa.
Śp. Henryk Kaczyński – Msza Święta z okazji pogrzebu, intencja Rodziny.
10:00 Śp. Ludwika Obrębska oraz Wiesław Jóźwiak – 10. rocznica śmierci Ludwiki i 27. rocznica śmierci Wiesława – Msza Święta z okazji Dnia Matki.
Śp. Władysława i Władysław Figiel oraz ich dzieci: Helena, Wacław, Stanisław i Henryk, wszyscy zmarli z rodziny Figiel – 47. rocznica śmierci Władysława.
12:00 Msza Święta za Parafian i Gości.
PIĄTEK

31.05.24

16:30 Śp. rodzice Aniceta i Marian Starzyk – 4. rocznica śmierci Anicety, dziadkowie Ewa i Jan Starzyk oraz bracia Henryk i Waldemar Starzyk, intencja Mirosława z Rodziną.
SOBOTA

01.06.24

9:00 Śp. mąż Piotr Korzeniewski oraz synowie Paweł i Piotr Korzeniewscy – 1. rocznica śmierci męża Piotra.
10:00 Śp. rodzice Krystyna i Gustaw Kamińscy oraz żona Mirosława Kamińska – rocznica śmierci Krystyny, intencja Józefa z Rodziną.
11:00 Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Czernickiej, łaskę zdrowia i pomyślność dla mieszkańców miejscowości Miłoszewiec i Ostafieje z okazji poświęcenia pól i odnowionej kapliczki z krzyżem.
NIEDZIELA

02.06.24

8:30  Śp. Adam i Krystyna Grabowscy – 20. rocznica śmierci Adama.
10:00 Śp. brat Kazimierz Krzysztof Kołakowski oraz rodzice Krystyna i Franciszek Kołakowscy – 9. rocznica śmierci Kazimierza.
12:00 Msza Święta za Parafian.
15:00 Śp. Agnieszka Łąkowska i Mirosław Łąkowski oraz rodzice Władysława Achcińska i Tadeusz Nagłowski – rocznica śmierci Agnieszki.
Śp. rodzice Kazimiera i Eugeniusz Szczepkowscy oraz dziadkowie Marianna i Piotr Granoszewscy – rocznice śmierci, intencja córki Ewy z Rodziną.
DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI
PONIEDZIAŁEK

20.05.24

16:30 Śp. Barbara i Zygmunt Śmigielscy – rocznice śmierci oraz dziadkowie Krzykowscy i Śmigielscy.
WTOREK

21.05.24

16:30 Śp. Eugeniusz Trzciński – 11. rocznica śmierci.
ŚRODA

22.05.24

16:30 Msza Święta dziękczynna Kół Żywego Różańca naszej parafii z okazji 2. rocznicy beatyfikacji Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca na świecie.
Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Czernickiej, łaskę zdrowia i pomyślność codziennego życia dla Rodziny Tomasza i Danuty Mikłowskich z okazji 60. rocznicy urodzin Tomasza oraz córki Katarzyny z Rodziną, syna Piotra z Rodziną i syna Damiana.
CZWARTEK

23.05.24

16:30 Śp. rodzice Stanisława i Stanisław Skowrońscy, siostra Teresa Białowąs oraz zmarli z rodziny Skowrońskich i Białowąs.
PIĄTEK

24.05.24

9:00 Msza Święta w intencji Rady Gminy Czernice Borowe oraz z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.
16:30 Śp. Mieczysław i Czesława Litner – 23. rocznica śmierci Mieczysława.
SOBOTA

25.05.24

15:30 Śp. mąż Jan Grzelakowski oraz dzieci Ewa i Adam Grzelakowscy, teściowie Jadwiga i Czesław Grzelakowscy, rodzice Antonina i Władysław Bojarscy, brat Roman Bojarski i siostra Anna Kimona – 5. rocznica śmierci Jana.
16:30 Śp. Jadwiga Szwejkowska oraz Stanisława Bugaj – Msza Święta z okazji Dnia Matki.
Śp. Urszula Polakiewicz – 1. rocznica śmierci oraz 9. intencja po pogrzebie, rodzice Janina i Zygmunt Rutkowscy oraz rodzice Helena i Stanisław Polakiewicz. Następna Msza Święta 15.08.2024, godz. 15:00.
NIEDZIELA

26.05.24

8:30 Śp. rodzice Paweł i Cecylia Smolińscy – rocznica śmierci Pawła.
10:00 Śp. Teresa Tylińska oraz Julianna Deptuła – Msza Święta z okazji Dnia Matki.
12:00 Msza Święta za Parafian – Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
15:00 Śp. Marianna i Józef Stępień.
Śp. Irena i Daniel Kołakowscy oraz Ryszard i Grzegorz Kołakowscy – rocznice śmierci i Dzień Matki.
DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI
PONIEDZIAŁEK

13.05.24

15:30 Śp. Marcin Luberadzki – 12. intencja po pogrzebie. Następna Msza Święta 23.07.2024, godz. 7:30.
16:30 Śp. Wojciech i Ryszard Cząstkiewicz oraz rodzice Marianna i Aleksander Zembrzuscy – rocznica śmierci Wojciecha.
WTOREK

14.05.24

16:30 Śp. Jadwiga, Józef, Jan i Stanisław Gniazdowscy oraz Stefania Stępińska – rocznice ich śmierci.
Śp. Marianna i Aleksander Stryjewscy – 45. rocznica śmierci Marianny oraz Marianna Rutkowska i Jan Rutkowski.
ŚRODA

15.05.24

15:30 Śp. Zofia i Zygmunt Łukasiak – Msza Święta z okazji imienin Zofii oraz Dnia Matki.
Śp. Marianna i Konstanty Rutkowscy oraz Remigiusz Rutkowski – rocznice śmierci.
16:30 Śp. Zofia, Marian i Stanisław Kiersikowscy – Msza Święta z okazji imienin Zofii i Stanisława.
Śp. Zofia Kienik – Msza Święta z okazji imienin oraz 4. intencja po pogrzebie. Następna Msza Święta 17.08.2024, godz. 9:30.
CZWARTEK

16.05.24

15:30 Śp. Janusz Smoliński – 7. intencja po pogrzebie. Następna Msza Święta 18.08.2024, godz. 8:30.
Śp. Tadeusz Rudny – 4. intencja po pogrzebie. Następna Msza Święta 13.06.2024, godz. 16:00.
16:30 Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Czernickiej, łaskę zdrowia i pomyślność codziennego życia dla Rodziny Agnieszki i Leszka Węgierskich z okazji 15. rocznicy  zawarcia sakramentu małżeństwa.
PIĄTEK

17.05.24

15:30 Śp. Piotr Korzeniewski (senior) – 8. intencja po pogrzebie oraz Piotr Korzeniewski (junior) – 3. intencja po pogrzebie. Następna Msza Święta 05.08.2024, godz. 8:00.
16:30 Śp. Jadwiga i Czesław Zielenieccy – 4. rocznica śmierci Jadwigi i 11. intencja po pogrzebie Czesława. Następna Msza Święta 02.08.2024, godz. 16:30.
SOBOTA

18.05.24

15:30 Śp. ksiądz Apolinary Morawski, jego rodzice Michalina i Jan, rodzice Teodora i Stanisław Grzeszczak, siostra Wiesława  oraz teściowie Genowefa i Henryk Wójcik, szwagier Leszek Czaplicki – rocznice śmierci i dzień imienin Stanisława.
16:30 Śp. Teresa Nosarzewska – 8. rocznica śmierci oraz rodzice Jadwiga i Franciszek Czapliccy.
Śp. rodzice Apolonia i Franciszek Tabaczyńscy, dziadkowie Anastazja i Stanisław Adamscy oraz Bogdan Magnuszewski – 29. rocznica śmierci Franciszka.
NIEDZIELA

19.05.24

8:30 Śp. dziadkowie Pikus, Błażejewscy, Deptuła i Bakuła.
10:00 Śp. Zofia i Mieczysław Kamińscy – Msza Święta z okazji imienin Zofii oraz Dnia Matki.
12:00 Msza Święta za Parafian – Pierwsza Komunia Święta.
15:00 Śp. Andrzej Kordek oraz Eugenia i Jerzy Kordek – Msza Święta z okazji imienin Andrzeja.
Śp. mąż Michał Bruździak oraz rodzice Stefania i Aleksander Krzykowscy.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa