Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej


< 2019 >
Lipiec
PnWtŚrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej stworzyło mobilne „Vademecum Narzeczonych”. Aplikacja na smartfony i urządzenia mobilne umożliwi narzeczonym przygotowanie się do zawarcia sakramentu małżeństwa i założenia rodziny poprzez modlitwę oraz dobre i świadome przeżycie liturgii tego sakramentu.

Celem stworzenia aplikacji „Vademecum Narzeczonych” jest pomoc w bezpośrednim przygotowaniu do małżeństwa, które w diecezji płockiej od kilku lat prowadzone jest w formie Spotkań dla Narzeczonych (w Centrum Psychologiczno-Pastoralnym „Metanoia” oraz w 26 dekanatach diecezji).

„Dotychczas oferowaliśmy narzeczonym „Modlitewnik i praktyczne rady`. Do tego dołączamy nową, interaktywną wersję. Chcemy w ten sposób wejść w świat aplikacji z katolickim przesłaniem o pięknie narzeczeństwa i małżeństwa” – mówi ks. dr Wojciech Kućko, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Dodaje, że współcześnie to właśnie aplikacje na smartfony stają się nową formą dotarcia do młodych. Nie może więc zabraknąć takiego sposobu informacji i pomocy w modlitwie, skierowanego do młodych, którzy żyją światem nowych technologii.

Korzystający z aplikacji będą mogli uzyskać wiele informacji praktycznych i teologicznych na temat narzeczeństwa i formalności, związanych ze ślubem w Kościele katolickim, a także zapoznać się z liturgią sakramentu małżeństwa, skonsultować czytania mszalne, przejrzeć propozycję scenariusza zaślubin, zrobić rachunek sumienia przed spowiedzią czy przeżyć duchowo triduum przed sakramentem małżeństwa.

Są tam także linki do informacji o spotkaniach dla narzeczonych w diecezji płockiej oraz „Pogotowie duchowe”, czyli dane o miejscach, w których można uzyskać pomoc w sytuacjach kryzysu w małżeństwie i rodzinie.

Aplikację można otworzyć na smartfonie i innych urządzeniach mobilnych na cztery sposoby: (1) w przeglądarce należy wpisać adres: www.vademecum-narzeczonych.activemobi.com; (2) poprzez zeskanowanie kodu QR ze strony: www.plockierodziny.pl/narzeczeni/mobilni-narzeczeni/; (3) w urządzeniach mobilnych z systemem Android można ją pobrać ze sklepu: www.play.google.com; (4) w urządzeniach z systemem iOS można dodać ją na stronę początkową, otwierając w przeglądarce: www.vademecum-narzeczonych.activemobi.com.

Aplikacja, opracowana przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej i Wydział ds. Rodzin  Kurii Diecezjalnej, to kolejna inicjatywa dla rodzin, podjęta w diecezji płockiej na rzecz rodzin. Działają już: strona internetowa: www.plockierodziny.pl, fanpage: www.facebook.com/duszpasterstwo.rodzin oraz konto na Twitterze: twitter.com/Dusz_Rodzin.

(źródło: http://diecezjaplocka.pl/dla-wiernych/aktualnosci/032017/powstala-aplikacja-%E2%80%9Evademecum-narzeczonych%E2%80%9D)

Rok liturgiczny 2018/2019


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego