Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej


< 2019 >
Maj
PnWtŚrCzwPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
20 maja 2019 - V NIEDZIELA WIELKANOCNA „C” 19.05.2019 Piąta niedziela Wielkanocy gromadz ... +++ 17 maja 2019 - Intencje Mszy Świętych 20.05.2019 – 26.05.2019 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 17 maja 2019 - Dar na stulecie urodzin Jana Pawła II DOŁĄCZ DO PROJEKTU www.darna100.p ... +++ 16 maja 2019 - IV PIELGRZYMKA SŁUŻBY LITURGICZNEJ DIECEZJI PŁOCKIEJ IV Pielgrzymka Służby Liturgiczne ... +++ 14 maja 2019 - Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego IV Niedziela Wielkanocna – Niedzi ... +++ 13 maja 2019 - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA „C” 12.05.2019 Czwarta niedziela wielkanocna to Ni ... +++ 13 maja 2019 - Intencje Mszy Świętych 13.05.2019 – 19.05.2019 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 8 maja 2019 - Msza Święta w intencji maturzystów 05.05.2019 +++ 8 maja 2019 - Niedziela Biblijna – Trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego 05.05.2019 +++ 8 maja 2019 - “Luter i rewolucja protestancka” 10 maja 2019 (piątek) o godz. 19.0 ... +++ webdesign
 1. Trzydziesta czwarta niedziela w roku liturgicznym to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, którą ustanowił w 1925 roku papież Pius XI. Po Soborze Watykańskim II, Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, bo wszystko ma swój początek i koniec w Jezusie Chrystusie, który objawi pełnię swojej władzy królewskiej w dniu ostatecznym. To wtedy Bóg „otrze z naszych oczu wszelką łzę” (por. Ap 21) i będzie wszystkim we wszystkich.
 2. Pan Jezus w godzinie swojej męki wyznaje, że jest Królem, ale Jego królestwo przekracza wyobrażenia tego świata. Chrystus przekroczył granice życia i śmierci, a zmartwychwstając zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba. Tam zasiada po prawicy Boga, który powierzył Mu wieczne królowanie.
 3. Dzisiejsza niedziela jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej obecnie liczy dwanaście osób. Wszystkich polecamy Bogu w modlitwie, składamy serdeczne życzenia i dziękujemy za podejmowane inicjatywy duszpasterskie.
 4. Wczoraj w Rostkowie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Płockiej obchodziło jubileusz 25. lat istnienia w obecnych czasach. O godz. 15:00 została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Mirosława Milewskiego, a później miało miejsce dalsze świętowanie.
 5. Dzisiaj w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie odbędzie się diecezjalne zakończenie Roku Świętego Stanisława Kostki. Uroczystość rozpocznie się o godz. 15:00 Mszą Świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery. O godz. 16:30 odbędzie się koncert niepodległościowy w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
 6. Dzisiaj też po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie z dziećmi z klasy trzeciej i czwartej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Po krótkim spotkaniu w kościele pójdziemy na cmentarz, aby zapalić znicze na grobach bliskich oraz żołnierzy nieznanych i ofiar terroru hitlerowskiego, zamordowanych w Pomiechówku. Na cmentarzu opuścimy flagę na maszcie przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
 7. W czasie spotkania, w kościele będzie obecna Pani krawcowa z Ciechanowa, która zajmuje się szyciem strojów liturgicznych dla dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.
 8. Również dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15:00 zapraszam na spotkanie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Sympatyków oraz Parafialny Zespół Caritas.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca 1 grudnia o godzinie 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 9:30 rozpocznie się modlitwa różańcowa.
 10. W najbliższą sobotę o godzinie 9:00 w Przasnyszu odbędzie się dekanalny etap turnieju halowej piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza. Drużyna z naszej parafii weźmie udział w kategorii wiekowej – szkoła podstawowa. Życzymy powodzenia.
 11. Niedziela za tydzień 2 grudnia, to pierwsza niedziela miesiąca, dlatego na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie to także pierwsza niedziela adwentu, która rozpocznie nowy rok duszpasterski pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. W naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi ksiądz Adam Kowalewski – wikariusz parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Płoniawach (diecezja łomżyńska). Program rekolekcji będzie dostępny na stronie internetowej oraz zostanie podany w następną niedzielę.
 12. W niedzielę za tydzień zostanie poświęcony opłatek wigilijny, który będzie rozprowadzał Pan Organista z pomocą Rady Duszpasterskiej. Już teraz dziękuję za życzliwość całej wspólnocie parafialnej.
 13. Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych zakwalifikowała się do udziału w ciekawym projekcie pod nazwą „Mała Książka – Wielki Człowiek”, skierowanym do trzyletnich czytelników biblioteki (dzieci urodzonych w 2015 roku) oraz ich rodziców. Trzyletni Mali Czytelnicy po odwiedzeniu biblioteki otrzymają wyprawkę czytelniczą: książkę „Pierwsze wiersze dla …”, poradnik dla rodziców oraz imienną Kartę Małego Czytelnika, w której będzie miejsce na zbieranie specjalnych naklejek. Udział w projekcie jest bezpłatny. Projekt realizowany jest przez Instytut Książki.
 14. W niedzielę 28 października br. zostało przeprowadzone w naszej parafii liczenie wiernych dominicantes, czyli obecnych na Mszy Świętej i communicantes, czyli przystępujących do Komunii Świętej. W kościele było nas w tym dniu około 320 osób, a Komunię Świętą przyjęło około 180 osób. Statystyka pokazuje, że w naszej parafii niedzielne praktyki religijne wiernych utrzymują się na tym samym poziomie, czyli około 30% obecności stanu personalnego parafii, choć w ostatnich latach trochę więcej osób przyjmuje Komunię Świętą.
 15. Kończy się miesiąc listopad i nadal trwają porządki grobów naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy, aby odpady naturalne np. stare chryzantemy, składować w wyznaczonym miejscu przy furtce z lewej strony w kierunku bramy, ale wcześniej wyjąć je z plastikowych doniczek, które zostawmy w widocznym miejscu. Odpady plastikowe i szklane, które nie ulegają biodegradacji, zostawiamy w małym pojemniku koloru zielonego.
 16. Zbliża się do końca inwestycja pod nazwą „Remont więźby dachowej zabytkowej dzwonnicy i montaż zegara”. W najbliższy piątek został zaplanowany odbiór konserwatorski, a potem rozpocznie się rozliczanie projektu. Już dzisiaj okazuje się, że koszt całej inwestycji robi się większy niż planowane 210 tysięcy, ale trzeba tę potrzebną inwestycję zakończyć. Ostatnio parafia zakupiła dwie stylowe lampy na dzwonnicę oraz jedną na fronton kościoła, a także żarówki LED dużej mocy. Koszt to 4 tys. zł.
 17. W ostatnim czasie firma blacharsko – dekarska „Organista”, która zajmuje się trzecim etapem remontu dzwonnicy, przeprowadziła małą, ale trudną naprawę poszycia sterczyny na frontonie kościoła, poderwanej w czasie silnego wiatru w październiku. Dziękujemy za tę dodatkową pracę.
 18. Ponadto składam podziękowanie za okazaną pomoc w ostatnim czasie przy różnych pracach porządkowych prowadzonych w otoczeniu kościoła, cmentarza i plebanii. Szczególnie dziękuję licznej grupie Pań z Chojnowa Osiedle za pomoc wczoraj w pracach porządkowych. W następną sobotę bardzo proszę o pomoc przedstawicieli poszczególnych miejscowości i sołectw, ponieważ przed rekolekcjami i adwentem dobrze byłoby uporządkować skwer parafialny, parking i otoczenie kościoła z zalegających liści. Rozpoczęcie prac to mniej więcej godzina 11:00.
 19. Dziękuję za ofiarę materialną, którą w ostatnim czasie złożyli na remont dzwonnicy p. Chmielewscy, związani rodzinnie z naszą parafią.
 20. Polecajmy w modlitwie Pana Jana Szafarza Nadzwyczajnego komunii Świętej, który z powodów zdrowotnych musi ograniczyć pełnienie tej zaszczytnej, lecz także trudnej i odpowiedzialnej posługi. Parafia poszukuje kandydata do udziału w kursie przygotowującym do posługi Szafarza Nadzwyczajnego w Diecezji Płockiej, który odbędzie się w styczniu przyszłego roku. Nadal szukamy również odpowiedniego kandydata do posługi pana kościelnego w parafii.
 21. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o naszej modlitwie i składamy najlepsze życzenia, szczególnie Katarzynom, Zdzisławom i Andrzejom. Chorych wspieramy pamięcią w modlitwie (szczególnie modlimy się o powrót do zdrowia Pani katechetki), a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 22. W tych dniach przypada 85. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, będącego efektem zbrodniczej działalności stlinowskiej, w wyniku którego w latach 1932 – 1933 śmierć poniosło 8 mln osób. Modlimy się za wszystkie ofiary tego ludobójstwa, w tym za zmarłych Polaków, prosząc dla nich o życie wieczne.
 23. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 25 listopada (niedziela) – Święta Katarzyna Aleksandryjska, dziewica i męczennica. Żyła w IV wieku w Egipcie, gdzie poniosła śmierć za wiarę. Jest patronką m.in. nauczycieli, filozofów, bibliotekarzy, księgarzy i kolejarzy (wspomnienie dowolne).
 • 30 listopada (piątek) – święty Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra. Tradycja podaje, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji i ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie. Oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu, dlatego pamiątką jego męczeńskiej śmierci są tak zwane krzyże Świętego Andrzeja w kształcie litery „X”, które spotykamy na przejazdach kolejowych (święto).
 1. Przed nami tydzień duchowego przygotowania do Adwentu, który jest czasem oczekiwania na przyjście naszego Króla i Pana. Umocnieni Bożym błogosławieństwem, idźmy z zapałem głosić ludziom, że Jezus Chrystus jest Królem Wszechświata.
Rok liturgiczny 2018/2019


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego