1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która jest ostatnim akordem roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przeżywanego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościoła, ta uroczystość ma miejsce w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swój koniec w Chrystusie.

2. Dzisiejsza niedziela jest zakończeniem obecnego roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem „Być solą ziemi”. Jest to również święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej, która istnieje w naszej parafii. Wszystkich, którzy należą do Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej polecamy Bogu w modlitwie, składamy serdeczne życzenia i dziękujemy za podejmowane różne inicjatywy duszpasterskie.

3. Dzisiaj w Watykanie pod przewodnictwem papieża Franciszka odbywa się uroczyste zakończenie Roku Wiary, który ogłosił papież senior Benedykt XVI dnia 11 października 2012r. w związku z 50. rocznicą otwarcia obrad Soboru Watykańskiego II. Przez ten rok dokonało się wiele ważnych wydarzeń zarówno w całym Kościele, jak i w naszej społeczności diecezjalnej, dekanalnej i parafialnej.

4. Na zakończenie Roku Wiary dzisiaj w czasie każdej Mszy świętej odnawiamy przyrzeczenia chrztu świętego i śpiewamy dziękczynne „Te Deum laudamus”.

5. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10:00 spotkanie z dziećmi z klasy czwartej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, a po Mszy świętej o godz. 15:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

6. Za tydzień pierwsza niedziela adwentu, która rozpocznie nowy rok liturgiczny w Kościele pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego”. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które będzie prowadził ks. Łukasz Gach – wikariusz parafii Świętego Krzyża w Płocku.

7. W przyszłą sobotę 30 listopada o godzinie 10:00 zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w sali spotkań na plebanii.

8. We wtorek 26 listopada br. od godziny 15:00 Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych organizuje bal andrzejkowy dla najmłodszych mieszkańców Gminy Czernice Borowe. Wśród andrzejkowych atrakcji m.in. przewidziano czytanie wierszy Juliana Tuwima. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

9. W niedzielę 20 października br. zostało przeprowadzone ogólnopolskie liczenie wiernych dominicantes, czyli obecnych na Mszy świętej i communicantes, czyli przystępujących do Komunii świętej. W naszej świątyni w niedzielę 27 października było około 450 osób, a Komunię świętą przyjęło około 170 osób. Statystyka pokazuje, że w naszej parafii niedzielne praktyki religijne wiernych utrzymują się na tym samym poziomie, nieco ponad 30 % obecności stanu personalnego parafii.

10. We wtorek 19 listopada br. swoją pielgrzymkę wiary zakończyła śp. Marianna Popiełuszko – mama bł. księdza Jerzego kapłana męczennika, która zmarła w opinii świętości. Liturgia pogrzebu miała miejsce wczoraj w Suchowoli, gdzie została pochowana na cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

11. Zostały zakończone w całości prace przy wymianie stolarki okiennej i drzwiowej w budynku dzwonnicy, która została wykonana z drzewa dębowego. Zostały również zamontowane nowe dębowe parapety okienne wewnątrz kondygnacji na pierwszym piętrze. Koszt tegorocznych prac wyniósł 12.700 zł, przy dotacji Kurii Diecezjalnej Płockiej w wysokości 5.000 zł. Dalsze prace renowacji dzwonnicy będą kontynuowane w przyszłym roku. Za okazywaną pomoc przy wykonywanych pracach w różnej formie, bardzo serdecznie dziękuję.

12. W ostatnim czasie został wykonany przyrząd do zwijania nowego chodnika, który możemy zobaczyć przy wejściu na chór. Koszt tej inwestycji wyniósł 1.000 zł.

13. Koszt usunięcia śmieci z cmentarza w nowym systemie do dzisiaj wyniósł 1.250 zł.

14. W ramach zbiórki do puszek w ubiegłą niedzielę na rzecz pomocy ofiarom tajfunu na Filipinach, uzyskaliśmy kwotę 260 zł. Bóg zapłać.

15. W ostatnim czasie ofiarę materialną na rzecz naszej parafii złożyli:
Rodzina p. Luberadzkich – Żebry oraz p. Wiesław Cesarczyk – Nowe Czernice.

16. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 30 listopada (sobota) – Święty Andrzej Apostoł, brat świętego Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie, dlatego jest też uroczyście czczony w Kościołach wschodnich.