Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej< 2020 >
Czerwiec
PnWtŚrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
1 czerwca 2020 - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO „A” 31.05.2020 Dzisiejsza niedziela to uroczystoś ... +++ 1 czerwca 2020 - Zapowiedzi przedślubne 31.05.2020 – 07.06.2020 Sebastian Paweł Baranowski – par ... +++ 1 czerwca 2020 - Zapowiedzi przedślubne 31.05.2020 – 07.06.2020 Piotr Zaborowski – parafia pw. Ś ... +++ 29 maja 2020 - Terminy poświęcenia pól – czerwiec 2020 +++ 29 maja 2020 - Intencje Mszy Świętych 01.06.2020 – 07.06.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 29 maja 2020 - Zwiększenie limitu osób w miejscach kultu religijnego +++ 29 maja 2020 - Dekret odwołujący ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej W związku z ogłoszoną dnia 27 ma ... +++ 28 maja 2020 - Montaż stylowych lamp przy bramach cmentarza parafialnego +++ 28 maja 2020 - Majowa panorama cmentarza parafialnego +++ 28 maja 2020 - Zimowa szata otoczenia parafii w poranek Świętego Pankracego – 12.05.2020 +++ webdesign

1. Siódma niedziela wielkanocna to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus po swoim zmartwychwstaniu wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i umocnić nas łaską obiecanego Ducha Świętego.

2. W naszej parafii jest to jednocześnie niedziela Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego przez 27. dzieci z klasy czwartej i piątej w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00. Dzieci uczestniczą w Białym Tygodniu, który będzie trwał do najbliższego piątku. Modlitwę rozpoczynamy o godzinie 16:00 nabożeństwem majowym i czerwcowym, a później Msza Święta.

3. Serdeczne podziękowanie dla pani katechetki Anny Rekosz za przygotowanie dzisiejszej uroczystości, dla Pana Grzegorza Krajewskiego – pełniącego obowiązki opiekuna grupy oraz dla Pana Jana – szafarza nadzwyczajnego Komunii Świętej i całej Służby Liturgicznej Ołtarza, dla Pana Organisty i Pana Kościelnego oraz dla rodziców za przygotowanie kościoła i dar ołtarza w postaci okazałych ampułek na wino i wodę, które zostały przyniesione w darach ofiarnych. Słowa wdzięczności dla wszystkich, którzy przyczynili się do upiększenia naszej uroczystości.

4. Nabożeństwo majowe odprawiamy jeszcze dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godz. 15:00 oraz w dni powszednie do środy o godz. 16:00. Od czwartku natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będziemy odprawiać w dni powszednie zgodnie z godziną głównej Mszy Świętej, a w niedziele (z małymi wyjątkami) w czasie Mszy Świętej o godz. 15:00.

5. Dzisiaj przypada 36. rocznica śmierci Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który odszedł z tego świata właśnie w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i będąc Prymasem Polski kolejny raz oddał naszą Ojczyznę w macierzyńską opiekę Maryi. Warto pamiętać o słowach, które stały się mottem życiowym Prymasa Tysiąclecia „Wszystko postawiłem na Maryję”.

6. W czwartek 1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu otaczamy naszą modlitwą wszystkie dzieci, szczególnie z naszej parafii i już dzisiaj składamy serdeczne życzenia, przede
wszystkim jak najlepszych ocen na zakończenie roku szkolnego.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas nabożeństwa czerwcowego w sposób szczególny będziemy modlić się o nowe powołania do służby kapłańskiej i życia zakonnego. W piątek od godz. 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość sakramentu pokuty. W sobotę o godz. 10:00 Msza Święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, a pół godziny wcześniej rozpocznie się modlitwa różańcowa.

8. Niedziela za tydzień jest pierwszą w miesiącu. Nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna wokół kościoła o godz. 10:00 ze względu na piknik parafialny. Zapraszam całą asystę i dziewczęta do sypania kwiatkami, szczególnie z klasy trzeciej, które w ubiegłą niedzielę przyjęły Pierwszą Komunię Świętą.

9. Również w niedzielę za tydzień będziemy przeżywać X Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności. Po każdej Mszy Świętej można będzie złożyć ofiarę do puszki na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności w Warszawie – Wilanowie.

10. Przypadająca w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy tzw. okres wielkanocny w Kościele, dlatego jest to ostatnia okazja, aby wypełnić przykazania kościelne, które nakazują spowiedź i Komunię świętą wielkanocną.

11. Do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przygotowujemy się przez nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas nabożeństwa majowego i czerwcowego i rozważajmy nowennę w kościele, przy kapliczkach i w domach rodzinnych.

12. W środę 31 maja obchodzimy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, które upamiętnia odwiedziny Maryi u Świętej Elżbiety – matki Świętego Jana Chrzciciela, a także spotkanie Mesjasza z wielkim prorokiem Starego i Nowego Testamentu.

13. W sobotę 3 czerwca w płockiej bazylice katedralnej podczas Mszy Świętej o godz.11:00, biskup Piotr Libera udzieli święceń kapłańskich pięciu diakonom. Wczoraj biskup Mirosław Milewski udzielił święceń diakonatu sześciu klerykom V roku Wyższego Seminarium Duchownego. Polecajmy w modlitwie nowych diakonów i prezbiterów diecezji płockiej oraz całe dzieło powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

14. Rada Duszpasterska oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego świętowania Dnia Rodziny w ramach VI Pikniku Rodzinnego, który planujemy w niedzielę za tydzień 4 czerwca na placu przy plebanii po Mszy Świętej o godzinie 12:00. W programie m.in. koncert ewangelizacyjny zespołu „Dekalog”, a także różne gry, zabawy i konkursy z nagrodami prowadzone przez grupę animacyjną „TAKT” z Przasnysza. Ponadto mała strefa wesołego miasteczka, pląsy i zabawy w wykonaniu czernickich harcerzy, przejażdżki drezynami oraz pokazy jazdy konno, a także różne niespodzianki. Poza tym domowy bogracz, bigos, przysmaki z grilla i kuchni regionalnej oraz inne atrakcje, które będą okazją do wzajemnej integracji. Zakończeniem pikniku będzie ognisko i koncert piosenek w wykonaniu Kapeli Przasnyskiej. Serdecznie wszystkich zapraszamy, a szczególnie zapraszamy dobrą pogodę i już teraz dziękujemy Fundacji „SCALAM – prostujemy drogi życia” oraz wszystkim naszym dobroczyńcom. W niedzielę za tydzień nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00.

15. Postępują prace porządkowe w otoczeniu plebanii od strony torów. Dziękuję p. Januszowi Smolińskiemu i p. Leszkowi Bugaj z Nowych Czernic za współpracę oraz wszystkim parafianom, którzy w tych pracach uczestniczą w różnej formie i w różny sposób.

16. Supersołtysem 2017 w plebiscycie powiatowym Kuriera Przasnyskiego został Pan Grzegorz Urbański z sołectwa Chojnowo w naszej parafii. Gratulujemy i dziękujemy za współpracę i okazywaną pomoc. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej oraz zdrowia i wytrwałości w służbie naszej małej ojczyźnie.

17. Naszym Gościom i Parafianom obchodzącym imieniny oraz różne rocznice i jubileusze nowego tygodnia, przekazujemy serdeczne życzenia. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich chorych, a zmarłych polecamy w modlitwie Bożemu miłosierdziu.

18. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 29 maja (poniedziałek) – Święta Urszula Ledóchowska (1865-1939). Założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, z domem macierzystym w Pniewach, wielka wychowawczyni i opiekunka młodzieży.

• 1 czerwca (czwartek) – Święty Justyn (†165), męczennik. Największy apologeta chrześcijański II wieku, który poniósł śmierć podczas prześladowań za cesarza Marka Aureliusza.

• 3 czerwca (sobota) – Święty Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886). Męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy również oddali życie dla Chrystusa.

19. Dziś Jezus Chrystus Zmartwychwstały wstępuje do nieba i zostawia Kościół w rękach Apostołów i w naszych rękach. Chce abyśmy dbali o naszą wiarę, nadzieję i miłość, szczególnie przez udział w Eucharystii. Dlatego na zakończenie Mszy Świętej w jedności duchowej z mieszkańcami Czernic Borowych, przeżywających spotkania z Matką Bożą Jasnogórską oraz z dziećmi, które dzisiaj odnowiły Przyrzeczenia Chrztu Świętego, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Rok liturgiczny 2019/2020


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego