Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej


< 2019 >
Maj
PnWtŚrCzwPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
20 maja 2019 - V NIEDZIELA WIELKANOCNA „C” 19.05.2019 Piąta niedziela Wielkanocy gromadz ... +++ 17 maja 2019 - Intencje Mszy Świętych 20.05.2019 – 26.05.2019 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 17 maja 2019 - Dar na stulecie urodzin Jana Pawła II DOŁĄCZ DO PROJEKTU www.darna100.p ... +++ 16 maja 2019 - IV PIELGRZYMKA SŁUŻBY LITURGICZNEJ DIECEZJI PŁOCKIEJ IV Pielgrzymka Służby Liturgiczne ... +++ 14 maja 2019 - Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego IV Niedziela Wielkanocna – Niedzi ... +++ 13 maja 2019 - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA „C” 12.05.2019 Czwarta niedziela wielkanocna to Ni ... +++ 13 maja 2019 - Intencje Mszy Świętych 13.05.2019 – 19.05.2019 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 8 maja 2019 - Msza Święta w intencji maturzystów 05.05.2019 +++ 8 maja 2019 - Niedziela Biblijna – Trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego 05.05.2019 +++ 8 maja 2019 - “Luter i rewolucja protestancka” 10 maja 2019 (piątek) o godz. 19.0 ... +++ webdesign

1. Trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w roku liturgicznym, to ostatnia niedziela października, która jest obchodzona jako rocznica poświęcenia kościoła własnego, czyli parafialnego, a więc oddania tej świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dlatego jest to także święto naszej parafii, która od wieków gromadzi się w tej świątyni oraz jest to okazja do modlitwy za jej fundatorów, budowniczych i tych, którzy troszczą się o jej piękno. Obchodzimy ją właśnie dzisiaj, ponieważ nie znamy dokładnej daty tego wydarzenia.

2. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy niedzielę z Katolickim Radiem Diecezji Płockiej, dlatego witamy wśród nas księdza Krzysztofa Jończyka – dyrektora radia i dziękujemy za obecność i słowo Boże, a wszystkim radiosłuchaczom z całej diecezji za wspólną modlitwę i duchową łączność. Dzisiejsza taca jest naszą pomocą w utrzymaniu KRDP. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Raz jeszcze witam parafian i gości, szczególnie zaprzyjaźnionych z naszą parafią wybitnych muzyków: p. prof. Pawła Roka –wirtuoza wiolonczeli i pedagoga oraz p. Artura Żuchowskiego – dyrektora Szkoły Muzycznej w Przasnyszu , który wspiera nas grą na organach. Dziękuję za przybycie i modlitwę dźwiękami muzyki nie tylko sakralnej.

3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie z dziećmi z klasy trzeciej, czwartej i piątej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej oraz Komunii Świętej Generalnej. Po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

4. Jutro kończy się miesiąc październik, dlatego po nabożeństwie różańcowym podsumowanie konkursu różańcowego i wręczenie nagród dzieciom, które w tym konkursie brały czynny udział. Już dzisiaj słowa podziękowania dla wszystkich za wspólną modlitwę. Szczególnie dziękuję Kołom Żywego Różańca, dzieciom, młodzieży, liturgicznej służbie ołtarza, a także harcerzom z naszych szkół. Dzisiaj Różaniec w czasie Mszy Świętej o godz. 15:00.

5. 1 listopada przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 10:00 i 12:00. O 11:30 w kościele Różaniec za zmarłych, który poprowadzą Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych.

6. W uroczystość Wszystkich Świętych po Mszy Świętej o godz. 12:00, która zostanie odprawiona, wyruszy procesja żałobna na cmentarz, gdzie przy pięciu stacjach będziemy modlić się za zmarłych, m.in. w wypominkach jednorazowych, a po zakończeniu nabożeństwa żałobnego zostaną poświęcone nowe pomniki nagrobne.

7. Serdeczna prośba do druhów i druhen z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej o pomoc organizacyjną i służbę porządkową na parkingu przed kościołem oraz na drodze do cmentarza.

8. W tym roku chcemy również przeprowadzić VI kwestę przy bramie cmentarza w uroczystość Wszystkich Świętych, aby pozyskać środki materialne na renowację zabytkowych nagrobków. Bardzo proszę Parafialny Oddział Akcji Katolickiej o podjęcie kolejnego trudu przeprowadzenia tegorocznej kwesty. Proszę o pomoc także naszych ministrantów i lektorów, harcerzy, młodzież i wszystkich, którzy chcą pomóc w tej podniosłej inicjatywie.

9. Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych, dlatego też przyjmowane są wypominki roczne, czyli imienna modlitwa za zmarłych wspominanych przez cały rok i polecanych miłosierdziu Bożemu. Można również zgłosić wypominki jednorazowe za zmarłych do modlitwy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych.

10. Porządkując groby swoich bliskich zmarłych pamiętajmy o tym, że śmieci z terenu cmentarza składujemy w kontenerze, który znajduje się przy bramie cmentarza, a śmieci naturalne możemy zostawić w przeznaczonym do tego miejscu po lewej stronie przy wyjściu z cmentarza. Proszę jednak nie zostawiać tam żadnych plastików i szkieł.

11. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych kapłanów i siostry zakonne oraz w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, szczególnie z naszej parafii i wytrwałość w tych powołaniach.

12. Również w tym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy piątek miesiąca, poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty.

13. Najbliższa sobota, to pierwsza sobota miesiąca. Maryja jest pierwszą wśród zbawionych, dlatego naszą modlitwę za zmarłych ofiarujemy przez Jej Niepokalane Serce, odprawiając o godz. 10:00 Mszę Świętą wotywną, a pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.

14. Dnia 3 listopada wspominamy Świętego Huberta – biskupa z VII wieku, który jest patronem myśliwych i leśników, ponieważ w czasie polowania objawił mu się jeleń z krzyżem między tykami. Ta historia jest podobna do historii Jakuba Poczty i początków naszej parafii, a znak wieńca z krzyżem od 1946 roku jest oficjalną odznaką Polskiego Związku Łowieckiego. W najbliższą niedzielę 6 listopada o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji myśliwych parafian i gości z okazji wspomnienia Świętego Huberta oraz jako podziękowanie za przekazanie poroża jelenia na pamiątkę Jakuba Poczty i genezy naszej parafii.

15. Z okazji wspomnienia Świętego Huberta w czwartek 3 listopada, w dniu wspomnienia Świętego Huberta o godzinie 17.00 w kościele parafialnym w Węgrze zostanie odprawiona Msza Święta w intencji myśliwych żyjących i zmarłych. Organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy.

16. Z okazji dzisiejszej uroczystości poświęcenia kościoła został wydany folder z istotnymi informacjami o naszej parafii (swoiste wczoraj i dziś) ze zwięzłym tłumaczeniem w języku angielskim. Trochę egzemplarzy znajdziemy na stoliku z prasą, a w większej liczbie folder będzie rozprowadzany podczas kwesty przy bramie cmentarza w dzień Wszystkich Świętych.

17. Wśród nas jest obecny dzisiaj kleryk Wyższego Seminarium w Płocku Damian Mikłowski, który 2 października w czasie tzw. obłóczyn założył sutannę, wspieramy modlitwą i życzymy wytrwałości. Z darem modlitwy pozdrawiamy również siostrę Marię Rozalię Modzelewską, która obecnie pełni posługę zakonną w klasztorze w Mińsku Mazowieckim.

18. Dziękuję za zboże i ofiary materialne na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, które w ubiegłym tygodniu przekazali mieszkańcy Nowych Czernic od strony Zembrzusa i Chrostowa oraz mieszkańcy Jabłonowa i Żeber. Bóg zapłać.

19. Dziękuję także za okazaną pomoc w ostatnim czasie przy różnych pracach porządkowych na rzecz naszej parafii w otoczeniu kościoła, cmentarza i plebanii.

20. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 4 listopada (piątek) – Święty Karol Boromeusz (1538-1584). Arcybiskup Mediolanu, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła. Doprowadził do zakończenia Soboru Trydenckiego i wprowadzał w życie jego postanowienia. W tym dniu zawsze obchodziliśmy imieniny Ojca Świętego Jana Pawła II .

21. Życzymy Bożego błogosławieństwa wszystkim parafianom i gościom obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny. Naszych bliskich zmarłych chcemy w tych dniach szczególnie polecać Bożemu miłosierdziu.

22. Dzień poświęcenia kościoła parafialnego jest znakiem wielkiej miłości Boga, który dał nam tę świątynię, aby się tutaj modlić i przyjmować sakramenty. Ożywiajmy to miejsce swoją obecnością, bądźmy zatroskani o dobro naszego kościoła i parafii. Niech Bóg nam błogosławi, niech obdarzy swoim błogosławieństwem Katolickie Radio Diecezji Płockiej, a także rodziny z Chrostowa i Zalesia, które obecnie przeżywają Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

Rok liturgiczny 2018/2019


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego