Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej< 2020 >
Czerwiec
PnWtŚrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
1 czerwca 2020 - Zapowiedzi przedślubne 31.05.2020 – 07.06.2020 Sebastian Paweł Baranowski – par ... +++ 1 czerwca 2020 - Zapowiedzi przedślubne 31.05.2020 – 07.06.2020 Piotr Zaborowski – parafia pw. Ś ... +++ 29 maja 2020 - Terminy poświęcenia pól – czerwiec 2020 +++ 29 maja 2020 - Intencje Mszy Świętych 01.06.2020 – 07.06.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 29 maja 2020 - Zwiększenie limitu osób w miejscach kultu religijnego +++ 29 maja 2020 - Dekret odwołujący ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej W związku z ogłoszoną dnia 27 ma ... +++ 28 maja 2020 - Montaż stylowych lamp przy bramach cmentarza parafialnego +++ 28 maja 2020 - Majowa panorama cmentarza parafialnego +++ 28 maja 2020 - Zimowa szata otoczenia parafii w poranek Świętego Pankracego – 12.05.2020 +++ 25 maja 2020 - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE „A” 24.05.2020 Siódma niedziela wielkanocna to ur ... +++ webdesign
 1. Trzydziesta druga niedziela w roku liturgicznym, to kolejna niedziela miesiąca listopada. Liturgia słowa Bożego zwraca naszą uwagę na sprawy eschatologiczne i zachęca do mądrego oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa.
 2. Dzisiaj w Kościele w Polsce przeżywamy 9. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. W tym roku modlimy się o pokój dla ogarniętej wojną domową Syrii. Po każdej Mszy Świętej można złożyć ofiarę do puszki na pomoc chrześcijan w tym kraju, szczególnie mieszkańców Aleppo i Damaszku. Więcej informacji znajdziemy na ulotkach, które znajdują się na stoliku z prasą.
 3. Serdecznie witamy wśród nas po raz kolejny zespół „Dekalog” z Przasnysza. Dziękujemy za obecność, modlitwę i program patriotyczny z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości, który zostanie zaprezentowany po każdej Mszy Świętej. Będzie to okazja, aby wspólnie zaśpiewać kilka pieśni żołniersko – wojennych i w podniosłym nastroju zakończyć świętowanie Narodowego Dnia Niepodległości, który przeżywaliśmy wczoraj.
 4. Dzisiejsze spotkanie to również dobra okazja, aby wspomnieć Tadeusza Kościuszko z okazji 200. rocznicy śmierci i ogłoszonego przez polski Parlament roku 2017 poświęconego temu wielkiemu Polakowi. Uczcimy również Żołnierzy Nieznanych z 21 Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” oraz zamordowanych w Pomiechówku, którzy spoczywają na cmentarzu parafialnym. Otaczamy pamięcią także generała Stanisława Sosabowskiego, który brał udział w Kampanii Wrześniowej 1939 roku, w okolicach Czernic Borowych.
 5. Zespół w obecnym kształcie istnieje od 2014 roku i tworzy muzykę chrześcijańską. W skład zespołu wchodzą: Anna Rafalska, Paulina Budna, Klaudia Mikołajczyk – śpiew i recytacje , Janusz Nachtygal – pianino, Jarosław Dawidziuk – gitara, perkusja. Zapraszamy do wspólnego uwielbienia Boga muzyką i śpiewem.
 6. Dzisiejsza niedziela to druga w miesiącu, dlatego dziękujemy za modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00, którą prowadziło Koło Żywego Różańca z Żeber.
 7. W przyszłą niedzielę 19 listopada po Mszy Świętej o godzinie 10:00, spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej razem z rodzicami w ramach katechezy przed Pierwszą i Drugą Komunią Świętą. Dzieci tradycyjnie przynoszą ze sobą małe znicze, które zaniesiemy na cmentarz i zapalimy na grobach bliskich zmarłych oraz na Grobie Nieznanego Żołnierza i ofiar terroru hitlerowskiego. Zapraszamy również kandydatów do sakramentu bierzmowania. Podczas spotkania na cmentarzu zostanie opuszczona znajdująca się tam flaga państwowa.
 8. Również w następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 15:00 do sali spotkań na plebanii zapraszam na spotkanie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz Parafialny Zespół Caritas.
 9. W sobotę 18 listopada o godz. 10:30 zapraszam na spotkanie ministrantów i kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Spotkanie również odbędzie się w sali spotkań na plebanii.
 10. W niedzielę 15 października br. zostało przeprowadzone ogólnopolskie liczenie wiernych dominicantes, czyli obecnych na Mszy Świętej i communicantes, czyli przystępujących do Komunii Świętej. W kościele było nas w tym dniu około 400 osób, a Komunię Świętą przyjęło około 200 osób. Statystyka pokazuje, że w naszej parafii niedzielne praktyki religijne wiernych utrzymują się na tym samym poziomie, czyli około 30% – 35% obecności stanu personalnego parafii, choć w ostatnich latach trochę więcej osób przyjmuje Komunię Świętą.
 11. W ostatnim czasie przy współpracy ze Szkołą Podstawową została przygotowana ekspozycja dotycząca historii naszej parafii, którą można obejrzeć w organizowanej Izbie Pamięci na piętrze dzwonnicy przykościelnej. Zapraszamy do zwiedzania.
 12. Dziękuję za ofiary materialne na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, które w ubiegłym tygodniu przekazali mieszkańcy Czernic Borowych z ulicy Długiej i Bagiennej oraz z ulicy Kościelnej, Krótkiej, Okrężnej i częściowo z ulicy Chełchowskiego.
 13. Podziękowania również dla p. Jerzego i Marii Burskich z Dzielina za ofiarę materialną złożoną na rzecz parafii w ubiegłym. Bóg zapłać.
 14. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Modlimy się za chorych, pamiętamy o zmarłych, których polecamy miłosierdziu Bożemu.
 15. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 12 listopada (niedziela) – Święty Jozafat (1580-1623). Biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich, charakteryzując się przy tym wielką łagodnością, co dało mu przydomek „duszochwat”.
  • 13 listopada (poniedziałek) – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003). Eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, a także pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze.
  • 17 listopada (piątek) – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231). W wieku 20 lat została wdową i obrała życie zakonne oddając się modlitwie, uczynkom miłosierdzia oraz pielęgnowaniu ubogich.
  • 18 listopada (sobota) – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości. Jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
 16. Umocnieni Słowem Bożym i łaską Eucharystii jednoczymy się w modlitwie z Kościołem prześladowanym i wspieramy dzisiaj ofiarą i modlitwą chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Niech Bóg nam pobłogosławi.
Rok liturgiczny 2019/2020


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego