Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej


< 2019 >
Październik
PnWtŚrCzwPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
22 października 2019 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 20.10.2019 Dwudziesta dziewiąta niedziela zwy ... +++ 21 października 2019 - Rekolekcje Kerygmatyczne, Odpust Świętego Łukasza Ewangelisty i wprowadzenie relikwii ku czci Świętego Michała Archanioła 18-20.10.2019 +++ 21 października 2019 - Debata społeczne dotycząca bezpieczeństwa – zaproszenie +++ 21 października 2019 - Intencje Mszy Świętych 21.10.2019 – 27.10.2019 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 19 października 2019 - Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych „W historii naszej Ojczyzny było ... +++ 19 października 2019 - Różaniec z udziałem kandydatów do sakramentu bierzmowania 16.10.2019 +++ 15 października 2019 - Jubileusz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej W uroczystości, oprócz członków ... +++ 15 października 2019 - Wymiana oświetlenia w małej zakrystii 10.10.2019 Lampa przed wymianą: Stylowy żyra ... +++ 15 października 2019 - Różaniec z udziałem wspólnoty “Męskie Serca Maryi” 12.10.2019 +++ 15 października 2019 - XIX Dzień Papieski z księdzem Stefanem 13.10.2019 +++ webdesign
 1. Trzydziesta druga niedziela w roku liturgicznym, to kolejna niedziela miesiąca listopada. Liturgia słowa Bożego zwraca naszą uwagę na sprawy eschatologiczne i zachęca do mądrego oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa.
 2. Dzisiaj w Kościele w Polsce przeżywamy 9. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. W tym roku modlimy się o pokój dla ogarniętej wojną domową Syrii. Po każdej Mszy Świętej można złożyć ofiarę do puszki na pomoc chrześcijan w tym kraju, szczególnie mieszkańców Aleppo i Damaszku. Więcej informacji znajdziemy na ulotkach, które znajdują się na stoliku z prasą.
 3. Serdecznie witamy wśród nas po raz kolejny zespół „Dekalog” z Przasnysza. Dziękujemy za obecność, modlitwę i program patriotyczny z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości, który zostanie zaprezentowany po każdej Mszy Świętej. Będzie to okazja, aby wspólnie zaśpiewać kilka pieśni żołniersko – wojennych i w podniosłym nastroju zakończyć świętowanie Narodowego Dnia Niepodległości, który przeżywaliśmy wczoraj.
 4. Dzisiejsze spotkanie to również dobra okazja, aby wspomnieć Tadeusza Kościuszko z okazji 200. rocznicy śmierci i ogłoszonego przez polski Parlament roku 2017 poświęconego temu wielkiemu Polakowi. Uczcimy również Żołnierzy Nieznanych z 21 Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” oraz zamordowanych w Pomiechówku, którzy spoczywają na cmentarzu parafialnym. Otaczamy pamięcią także generała Stanisława Sosabowskiego, który brał udział w Kampanii Wrześniowej 1939 roku, w okolicach Czernic Borowych.
 5. Zespół w obecnym kształcie istnieje od 2014 roku i tworzy muzykę chrześcijańską. W skład zespołu wchodzą: Anna Rafalska, Paulina Budna, Klaudia Mikołajczyk – śpiew i recytacje , Janusz Nachtygal – pianino, Jarosław Dawidziuk – gitara, perkusja. Zapraszamy do wspólnego uwielbienia Boga muzyką i śpiewem.
 6. Dzisiejsza niedziela to druga w miesiącu, dlatego dziękujemy za modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00, którą prowadziło Koło Żywego Różańca z Żeber.
 7. W przyszłą niedzielę 19 listopada po Mszy Świętej o godzinie 10:00, spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej razem z rodzicami w ramach katechezy przed Pierwszą i Drugą Komunią Świętą. Dzieci tradycyjnie przynoszą ze sobą małe znicze, które zaniesiemy na cmentarz i zapalimy na grobach bliskich zmarłych oraz na Grobie Nieznanego Żołnierza i ofiar terroru hitlerowskiego. Zapraszamy również kandydatów do sakramentu bierzmowania. Podczas spotkania na cmentarzu zostanie opuszczona znajdująca się tam flaga państwowa.
 8. Również w następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 15:00 do sali spotkań na plebanii zapraszam na spotkanie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz Parafialny Zespół Caritas.
 9. W sobotę 18 listopada o godz. 10:30 zapraszam na spotkanie ministrantów i kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Spotkanie również odbędzie się w sali spotkań na plebanii.
 10. W niedzielę 15 października br. zostało przeprowadzone ogólnopolskie liczenie wiernych dominicantes, czyli obecnych na Mszy Świętej i communicantes, czyli przystępujących do Komunii Świętej. W kościele było nas w tym dniu około 400 osób, a Komunię Świętą przyjęło około 200 osób. Statystyka pokazuje, że w naszej parafii niedzielne praktyki religijne wiernych utrzymują się na tym samym poziomie, czyli około 30% – 35% obecności stanu personalnego parafii, choć w ostatnich latach trochę więcej osób przyjmuje Komunię Świętą.
 11. W ostatnim czasie przy współpracy ze Szkołą Podstawową została przygotowana ekspozycja dotycząca historii naszej parafii, którą można obejrzeć w organizowanej Izbie Pamięci na piętrze dzwonnicy przykościelnej. Zapraszamy do zwiedzania.
 12. Dziękuję za ofiary materialne na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, które w ubiegłym tygodniu przekazali mieszkańcy Czernic Borowych z ulicy Długiej i Bagiennej oraz z ulicy Kościelnej, Krótkiej, Okrężnej i częściowo z ulicy Chełchowskiego.
 13. Podziękowania również dla p. Jerzego i Marii Burskich z Dzielina za ofiarę materialną złożoną na rzecz parafii w ubiegłym. Bóg zapłać.
 14. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Modlimy się za chorych, pamiętamy o zmarłych, których polecamy miłosierdziu Bożemu.
 15. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 12 listopada (niedziela) – Święty Jozafat (1580-1623). Biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich, charakteryzując się przy tym wielką łagodnością, co dało mu przydomek „duszochwat”.
  • 13 listopada (poniedziałek) – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003). Eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, a także pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze.
  • 17 listopada (piątek) – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231). W wieku 20 lat została wdową i obrała życie zakonne oddając się modlitwie, uczynkom miłosierdzia oraz pielęgnowaniu ubogich.
  • 18 listopada (sobota) – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości. Jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
 16. Umocnieni Słowem Bożym i łaską Eucharystii jednoczymy się w modlitwie z Kościołem prześladowanym i wspieramy dzisiaj ofiarą i modlitwą chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Niech Bóg nam pobłogosławi.
Rok liturgiczny 2018/2019


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego