< 2018 >

W niedzielę 27 sierpnia 2017 r. podczas Mszy Świętej o godzinie 15:00 naszymi gośćmi byli dwaj muzycy: pan Łukasz Szajewski i pan Łukasz Motyka, którzy wystąpili w najmniejszym zespole jakim jest duet klarnetowy. To ostatnie tegoroczne spotkanie nie tylko z muzyką sakralną było niezwykle oryginalne poprzez brzmienie klarnetów. Była to swoista wędrówka przez różne epoki i gatunki muzyczne (od muzyki poważnej do lekkiej oraz muzyki filmowej). W programie zaprezentowano: Jan Sebastian Bach – Fantazja c-moll, Georg Fridrich Handel – Sarabanda, Wolfgang Amadeusz Mozart – Che soave zeffiretto Se voul ballare z opery Wesele Figara, Goacchino Rossini – Zitti ziti, piano piano z opery Cyrulik Sewilski, Henri Mancini – Moon River, Heinz Both – Non Stop!, Latin Clarinets, Blues in F, Tango Italiano, Chocolate Lady, Daisy, Tip – Top Dixie. Tematem filmowym była muzyka z filmu pt.: Śniadanie u Tiffaniego. Na bis nie zabrakło Ave Maria Franza Schuberta. Muzyka klarnetowa w wykonaniu utalentowanych artystów wytworzyła niepowtarzalny nastrój nuty refleksji, melancholii, ale też radości i nadziei, że spotkamy się w zabytkowym kościele na czernickim wzgórzu z muzyką nie tylko sakralną w wakacje przyszłego roku.

Rok liturgiczny 2018/2019