Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

8 sierpnia 2022 - Intencje Mszy Świętych 08.08.2022 – 14.08.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 1 sierpnia 2022 - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 31.07.2022 Dzisiaj osiemnasta niedziela w roku ... +++ 1 sierpnia 2022 - Intencje Mszy Świętych 01.08.2022 – 07.08.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 31 lipca 2022 - Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości na sierpień – miesiąc abstynencji 2022 Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa T ... +++ 31 lipca 2022 - Duszpasterz motocyklistów: na drodze do nieba trzeba przestrzegać znaków – przykazań Bożych – Tydzień św. Krzysztofa ma ... +++ 25 lipca 2022 - Poświęcenie pojazdów z okazji Tygodnia Św. Krzysztofa 24.07.2022 +++ 25 lipca 2022 - Powiatowe obchody Święta Policji w Przasnyszu W piątek 22 lipca 2022 roku na pla ... +++ 25 lipca 2022 - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 24.07.2022 Dzisiaj siedemnasta niedziela w rok ... +++ 25 lipca 2022 - Intencje Mszy Świętych 25.07.2022 – 31.07.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 24 lipca 2022 - II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych Z woli Ojca Świętego Franciszka w ... +++ webdesign

W niedzielę 4 czerwca br. parafia Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Czernicach Borowych przeżywała VI Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Duszpasterską i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. W tym roku była to niedziela Zesłania Ducha Świętego.

O godzinie 12:00 w kościele została odprawiona uroczysta Msza Święta z udziałem Parafian i Gości, która rozpoczęła wspólne świętowanie. Po zakończeniu Mszy Świętej o godzinie 13:30 wszyscy obecni zgromadzili się na placu przed plebanią, gdzie ksiądz proboszcz Michał Gaszczyński zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy i wspólnego świętowania. Po zaśpiewaniu hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” i modlitwie „Pod Twoją obronę”, główni prowadzący – pani Agata Tylińska oraz pan Jan Pikus – powitali gości i parafian, podziękowali dobroczyńcom oraz przedstawili program pikniku. Następnie głos zabrała pani Wiesława Krawczyk – wiceprzewodnicząca i radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, która podkreśliła niezmienną wartość rodziny w życiu Kościoła i Ojczyzny , a także życzyła wszystkim przyjemnej zabawy. O godzinie 14:00 rozpoczął się koncert ewangelizacyjny zespołu „ Dekalog” połączony z prezentacją multimedialną. W między czasie podawany był bigos przygotowany przez Panie z Koła Emerytów oraz lokalne przysmaki przygotowane przez poszczególne miejscowości.

O godzinie 14:45 rozpoczęły się gry i zabawy integracyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które poprowadziła grupa animacyjna „TAKT” z Przasnysza na czele z Państwem Jarosławem i Luizą Dawidziuk. Zostały przeprowadzone liczne konkursy z nagrodami dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które jak wiemy rozwijają, sprawdzają wiedzę i pomagają w poszerzaniu horyzontów. Bardzo ciekawym konkursem, który wzbudził duże zainteresowanie był konkurs wiedzy o Świętym Objawieniach Fatimskich ponieważ w tym roku przeżywamy 100. rocznicę tego niezwykłego wydarzenia. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na przesłania fatimskiego, zaskakując wszystkich obecnych. Po wysiłku dla umysłów przyszła pora na znakomity bogracz, przygotowany przez pana Grzegorza Urbańskiego oraz kiełbaskę z dziczyzny przygotowaną przez Państwa Ewę i Bogdana Dzielińskich oraz Koło Łowieckie Nr. 2 z Ciechanowa. Niesamowite wrażenie zrobili motocykliści z Vulcan Riders And Owners Club Polska, którzy oferowali odważnym dzieciom i starszym uczestnikom pikniku emocjonujące przejażdżki. Równie dużo emocji dostarczyły wszystkim przejażdżki drezynami rowerowymi oraz pokazy jazdy konnej „Stajni Księstwo”.

Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się strefa wesołego miasteczka oraz strefa malucha. Około godziny 16:00 rozpoczęto wspólne grillowanie. W dalszej części rodzinnego piknikowania rozpoczęły się ciekawe zabawy i pląsy przygotowane przez czernickich harcerzy ze szkoły podstawowej z drużyny „Zielony Płomień” pod kierunkiem drużynowej pani Lidii Strusińskiej. Policja oraz druhowie strażacy z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej prezentowali wszystkim zainteresowanym samochody razem z wyposażeniem. Następnie strażacy ochotnicy rozpalili ognisko, które wprowadziło odpowiedni nastrój do koncertu Przasnyskiej Kapeli Podwórkowej. Dobrego nastroju nie popsuł nawet deszcz, który zaczął padać przynosząc potrzebną wilgoć wysuszonej ziemi.

Zorganizowanie VI Pikniku Rodzinnego było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz wsparciu wielu instytucji i dobroczyńców, którym organizatorzy chcą serdecznie podziękować. Parafia składa serdeczne podziękowania Fundacji „SCALAM – prostujemy drogi życia” z siedzibą w Przasnyszu za główne dofinansowanie podjętych działań o charakterze duszpasterskim, ewangelizacyjnym i wychowawczym. Dziękujemy za okazaną pomoc Urzędowi Gminy w Czernicach Borowych oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zdjęcia: Katarzyna Bugaj

Zdjęcia: Grzegorz Zieleniecki

Zdjęcia: Archiwum Parafii


Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa