Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
i wyciągasz do niego ręce,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,
jak bardzo znikome są twoje możliwości
i jak wielka jest twoja słabość,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg
pokochał innych przez ciebie,
zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.

Dzieląc się fragmentem wiersza Błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty życzę całej Wspólnocie Parafialnej i naszym Drogim Gościom dobrych i spokojnych świąt Narodzenia Pańskiego oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień Nowego Roku!

1. W czasie liturgii Mszy świętej z uroczystości Bożego Narodzenia z radością śpiewamy „Chwała na wysokości Bogu…” Słowami tego hymnu wielbimy Boga Wszechmogącego za dar narodzin Syna, który zstąpił z niedostępnej światłości i zamieszkał wśród nas na zawsze. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składam Drogim Parafianom i naszym Drogim Gościom serdeczne życzenia zdrowia i radości, a przede wszystkim prawdziwej miłości. Niech Gwiazda Betlejemska napełnia wiarą w Syna Bożego, rozjaśnia drogi codziennego życia oraz umacnia naszą nadzieję w 2014 roku, który będzie rokiem kanonizacji dwóch błogosławionych papieży Jana XXIII i Jana Pawła II oraz rokiem Świętego Jana z Dukli, jednego z głównych patronów Polski.

2. Życzenia Biskupa Płockiego Piotra Libery na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok:
Czcigodni Księża, Drogie Siostry Zakonne, Kochani Diecezjanie!
Niech radość i pokój, które płyną z tajemnicy Narodzenia Zbawiciela wypełnią nasze serca, domy i wspólnoty. Niech pobudzą nas do dzielenia się dobrocią i miłosierdziem, którymi sami zostaliśmy obdarowani w Nowonarodzonym Synu Bożym!
Przekazuję najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne. Wszystkim z serca błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!

3. Dziś Msze święte o godzinie 10:00 i 12:00. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 15:00.

4. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Jest to święto Świętego Szczepana -Pierwszego Męczennika Kościoła. Msze święte o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00, w czasie których zostanie odczytany list Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. W drugi dzień świąt ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na rzecz edukacji młodzieży uczącej się w szkołach katolickich diecezji płockiej oraz będą wsparciem materialnym płockiego Seminarium Duchownego.

5. Jutro również zostanie poświęcona kreda, kadzidło i woda, które do naszych domów w najbliższym czasie przyniesie Pan Kościelny, jako zapowiedź uroczystości Objawienia Pańskiego w tradycji nazywanej Świętem Trzech Króli i nadchodzącej wizyty duszpasterskiej, która w naszej parafii rozpocznie się we wtorek 7
stycznia 2014 roku.

6. Niedziela 29 grudnia to Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, dlatego Msza święta o godzinie 12:00 zostanie odprawiona w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii, przeżywających różne jubileusze i rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa. Razem z Radą Duszpasterską serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

7. Przez cały tydzień trwa oktawa Bożego Narodzenia, dlatego cały tydzień jest jakby przedłużonym dniem uroczystości Narodzenia Pańskiego. Liturgicznie te dni się między sobą nie różnią, a każdego dnia w modlitwie eucharystycznej wypowiadamy słowa: „…uroczyście obchodzimy święty dzień, w którym Najświętsza Maryja Dziewica wydała na świat Zbawiciela.”

8. Oktawa Bożego Narodzenia jest bogata w liturgiczne wspomnienia. W piątek 27 grudnia wspominamy Świętego Jana Apostoła – największego teologa wśród Ewangelistów, a w sobotę 28 grudnia wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do modlitwy w intencji poszanowania życia, szczególnie życia dzieci nienarodzonych.

9. W imieniu całej wspólnoty parafialnej dziękuję harcerzom za przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju, które w tym roku jest roznoszone w całej Polsce pod hasłem „Wyjdź
z cienia. Pokaż dobro”.

10. W tym roku do naszego kościoła zawitał sympatyczny osiołek, który przyniósł ze sobą, różne świąteczne niespodzianki i zaprasza dzieci do adoracji Pana Jezusa w betlejemskim żłóbku, a jednocześnie do poczęstowania się smacznym cukierkiem lub lizakiem.

11. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy naszemu świętowaniu, niech napełnia nas pokojem i radością oraz umacnia poczucie jedności z Bogiem i Kościołem.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa