Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dziś druga niedziela po Narodzeniu Pańskim, którą obchodzimy wtedy, gdy w danym roku kalendarzowym wypadnie niedziela pomiędzy 2 a 5 stycznia. Liturgia Słowa Bożego tej niedzieli pozwala nam jeszcze raz wsłuchać się w słowa Prologu i rozważać tajemnicę Boga, który stał się człowiekiem i zamieszkał pośród nas.
 2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą Nowego Roku 2020, jest to także pierwsza niedziela miesiąca stycznia. Podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Dzisiaj o godz. 16:30 zapraszam na spotkanie opłatkowe Radę Gospodarczą.
 4. W przyszłą niedzielę 12 stycznia obchodzimy święto Chrztu Pańskiego i kończymy liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Jest to również druga niedziela miesiąca, dlatego przed Mszą Świętą o godz. 10:00 modlitwę różańcową poprowadzą Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych.
 5. Jutro poniedziałek 6 stycznia, to uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Epifanii (gr. ukazanie się), którą w Polsce tradycyjnie nazywamy świętem Trzech Króli. Jest obchodzona w Kościele już od III wieku i przypomina, że Syn Boży objawił się ludziom jako Zbawiciel całego świata. Hołd złożony narodzonemu Jezusowi przez Mędrców ze Wschodu jest znakiem, że poganie również zostali powołani do wiary. Jest to uroczystość nakazana, a Msze Święte zostaną odprawione jak w niedzielę o godz. 10:00, 12:00 i 16:00. W Kościołach Wschodnich tego dnia jest obchodzona wigilia Bożego Narodzenia.
 6. Z okazji uroczystości Objawienia Pańskiego, kredą poświęconą w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, oznaczamy drzwi naszych domów pierwszymi literami imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara ( K+M+B 2020) lub w myśl innej tradycji od łacińskich słów Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi to mieszkanie (C+M+B 2020).
 7. Na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 10:00 pobłogosławimy kredę, kadzidło i wodę na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia i chcemy, aby nas wspierał i prowadził drogami Nowego Roku.
 8. Uroczystość Objawienia Pańskiego to również Światowy Misyjny Dzień Dzieci, które ustanowił papież Pius XII w 1950 r. W tym roku ten dzień nosi hasło „Eucharystia źródłem misji” i zachęca do modlitwy o nowe powołania misyjne. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na rzecz Krajowego Funduszu Misyjnego.
 9. W związku ze Światowym Misyjnym Dniem Dzieci, podczas Mszy Świętej o godzinie 10:00, dzieci i młodzież adorują Pana Jezusa w żłóbku betlejemskim, a schola parafialna wystąpi ze śpiewem kolęd. Szczególnie zapraszamy dzieci z klasy trzeciej i czwartej szkoły podstawowej przed uroczystością Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej oraz młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania.
 10. Z okazji uroczystości Objawienia Pańskiego podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 w naszym kościele zagości z okolicznościowym koncertem kolęd Gminna Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza p. Macieja Kowalskiego.
 11. Tego dnia ulicami wielu miast i miasteczek w Polsce i poza jej granicami pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają” przejdzie po raz dwunasty Orszak Trzech Króli, który także odbędzie się w Przasnyszu, gdzie około godziny 12:00 rozpocznie się przemarsz orszaku w kierunku rynku miejskiego, a potem wspólne kolędowanie.
 12. W uroczystość Objawienia Pańskiego Biskup Płocki Piotr Libera obchodzi 23. rocznicę przyjęcia święceń biskupich, które otrzymał 6 stycznia 1997 r. z rąk Ojca Świętego Jana Pawła II w bazylice Świętego Piotra w Rzymie. Razem z modlitwą składamy serdeczne życzenia Dostojnemu Pasterzowi naszej diecezji.
 13. Pan Kościelny dziękuje za ofiary złożone z okazji roznoszenia poświęconej wody, kredy i kadzidła do naszych domów. Jest jeszcze możliwość otrzymania zestawu „Trzech Króli” po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 14. Serdeczne podziękowania dla Rady Duszpasterskiej, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i Parafialnego Zespołu Caritas za przygotowanie spotkania dla dzieci z okazji świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Objawienia Pańskiego. Dziękujemy Urzędowi Gminy i Gminnej Bibliotece Publicznej oraz Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych, Izabeli Małkowskiej i Annie Kubiak oraz scholi parafialnej za koncert kolęd, grupie animacyjnej TAKT i zespołowi „Dekalog” z Przasnysza, a także panu organiście Adrianowi za ogólną współpracę. Dziękujemy obecnym gościom oraz całej parafii za wsparcie materialne i wszystkim, którzy okazali swoją konkretną pomoc.
 15. We wtorek 7 stycznia rozpoczynamy kolędę, czyli tradycyjną wizytę duszpasterską. W czasie kolędy można będzie ustalić terminy poświęcenia pól w roku 2020. Podobnie jak w latach ubiegłych, można składać ofiary materialne na rzecz naszej parafii z przeznaczeniem na spłatę długu parafialnego, który pozostał po trzecim etapie remontu dzwonnicy. W miarę możliwości proszę wszystkich o obecność, a dzieci i młodzież o zeszyty do lekcji religii. Tradycyjnie też proszę o pojazdy z miejscowości, gdzie będzie kolęda i już teraz za wszystko serdecznie dziękuję.
 16. PROGRAM KOLĘDY NA BIEŻĄCY TYDZIEŃ:
 • Wtorek (7 stycznia) – Miłoszewiec i Ostafieje, godz. 9:30.
 • Środa (8 stycznia) – Kownaty, godz. 14:00.
 • Czwartek (9stycznia) – Dzielin, godz. 9:30.
 • Piątek (10 stycznia) – Chrostowo Wielkie, godz. 9:30.
 • Sobota (11 stycznia) – Kuskowo, godz. 8:30.
 1. Ogólne podsumowanie sakramentów świętych i posług duszpasterskich w roku 2019. 
  Zostały zawarte 2. sakramentalne małżeństwa, 23. dzieci otrzymało sakrament chrztu świętego, 11. dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej, 15. dzieci odnowiło Przyrzeczenia Chrztu Świętego, 157 wizyt u osób chorych, ok. 20 tysięcy udzielonych Komunii Świętych, 23 pogrzeby osób zmarłych (wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci).
 1. SŁOWO ZACHĘTY PRZED UROCZYSTOŚCIĄ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO. Kochani Bracia i Siostry! Jutro, 6 stycznia, przyjdziemy do naszych świątyń, by z Mędrcami złożyć Bogu ofiary. Tego dnia we wszystkich parafiach naszej diecezji rozpoczniemy Rok św. Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy jego urodzin. Zapraszam Was do włączenia się do Orszaków Trzech Króli, organizowanych w wielu parafiach naszej diecezji. Będzie to także nasz hołd dla św. Jana Pawła II, papieża rodziny, oraz wszystkich walczących sto lat temu, w 1920 r., w obronie Ojczyzny w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Hasło Orszaku „Cuda, cuda ogłaszają” uświadamia nam, jak wiele cudów Bóg ciągle działa w naszych rodzinach, społeczeństwie i Kościele. Z wdzięcznością tego dnia myślimy o misjonarzach z naszej diecezji, głoszących cuda Ewangelii w różnych częściach świata. Niech nam Bóg błogosławi na dobre przeżycie uroczystości Objawienia Pańskiego! Bp Mirosław Milewski, Wikariusz Generalny.
 2. W okresie Bożego Narodzenia i w pierwszych dniach Nowego Roku przekazujemy sobie wyrazy życzliwości i serdeczności. Razem z najlepszymi życzeniami dla naszych parafian i gości niech Bóg nam błogosławi.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa