Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku liturgicznego w Kościele w Polsce, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Każdego z nas Pan Jezus posyła, jak niegdyś Apostołów, abyśmy świadczyli, że tylko w Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście.

2. Adwent to czas radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się na dwie części: pierwsza do 16 grudnia, która kieruje nasze myśli ku wieczności i druga od 17 grudnia, która zwraca naszą uwagę na święta Bożego Narodzenia.

3. W naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, dlatego wśród nas jest obecny nasz ojciec rekolekcjonista ksiądz Wojciech Iwanowski – proboszcz parafii pw. Świętego Jakuba Apostoła w Uniecku, którego serdecznie witamy i życzymy Bożego błogosławieństwa, światła Ducha Świętego, a także opieki Matki Bożej Czernickiej i już teraz dziękujemy za modlitwę słowem i pieśnią. Sakrament pokuty będzie sprawowany jutro i pojutrze. Program rekolekcji >>>.

4. Wyrazem naszej wdzięczności wobec Ojca Rekolekcjonisty są ofiary na tacę, które składamy drugiego i trzeciego dnia rekolekcji, czyli w poniedziałek i we wtorek.

5. Od dzisiaj możemy zgłaszać chorych, którzy nie mogą czynnie uczestniczyć w rekolekcjach w celu ustalenia terminu przedświątecznej wizyty duszpasterskiej. Odwiedziny chorych są przewidziane w najbliższy czwartek i piątek od godziny 10:00. W czwartek okoliczne miejscowości, a w piątek Czernice Borowe.

6. Msza Święta wotywna o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie nazywana Roratą, będzie odprawiana w każdą środę i sobotę, zgodnie z wyznaczoną godziną Mszy Świętej. W tym tygodniu w środę o godz. 16:30, a w sobotę o godz. 9:00. Do udziału w tej Mszy Świętej zapraszam dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych.

7. Rozpoczyna się 23. ekumeniczna akcja prowadzona przez Caritas Polska pod nazwą Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, która w tym roku nosi hasło „Płomień miłosierdzia”. Od dzisiaj możemy nabywać świece „Caritas” w cenie 6 zł i 12 zł. Dochód ze sprzedaży tych świec będzie przeznaczony na dożywianie, edukację i wypoczynek dzieci z ubogich rodzin w naszej diecezji i w całej Polsce. Świece „Caritas” możemy nabyć w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

8. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, dlatego po Mszy Świętej o godz. 9:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 15:30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu w zasadzie nie będzie sakramentu pokuty, a wszyscy którzy obchodzą pierwsze piątki miesiąca spowiadają się w czasie rekolekcji.

9. W pierwszą sobotę miesiąca zostanie odprawiona Msza Święta Roratnia o godzinie 9:00, poprzedzona modlitwą różańcową, która rozpocznie się o godz. 8:30, ponieważ później wyjeżdżam na spowiedź rekolekcyjną do Pawłowa.

10. Niedziela za tydzień to pierwsza niedziela miesiąca grudnia, dlatego w czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

11. Również za tydzień w drugą niedzielę Adwentu będzie obchodzony w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych XVII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wyrazem naszej solidarnej pomocy będzie okolicznościowa modlitwa i ofiary zbierane do puszek.

12. Dzisiaj zostanie poświęcony opłatek, który w tym roku będzie rozprowadzała Rada Duszpasterska, za co bardzo dziękuję, a uzyskane przy tej okazji ofiary materialne będą przeznaczone na wynagrodzenie posługi organisty podczas niedziel i uroczystości nakazanych, ponieważ nie mamy obecnie organisty na stałe. Jednocześnie decyzją Rady i Parafialnego Zespołu Caritas, część złożonych ofiar, zostanie przeznaczona na spotkanie opłatkowe dla wszystkich dzieci naszej parafii, które planujemy prawdopodobnie w czwartek 5 stycznia 2017 r. Dziękuję za życzliwość całej wspólnocie parafialnej.

13. Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do wykonania adwentowej dekoracji naszego kościoła. Szczególnie dziękuję za wykonanie okazałego wieńca adwentowego, który będzie poświęcony w następną niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 10:00.

14. Firma Green Office Ecologic Sp. z.o.o. współpracuje ze Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie i zaprasza po raz drugi do włączenia się w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Do naszej parafii samochód odbierający „elektrośmieci” przyjedzie w piątek 2 grudnia o godz. 9:00 na parking przed kościołem. Sprzęt, który zbieramy to m.in. sprzęt gospodarstwa domowego (pralki, lodówki, odkurzacze), sprzęt RTV ( radia, telewizory, odtwarzacze kompaktowe) , sprzęt biurowy (komputery, klawiatury, kopiarki). Więcej informacji możemy znaleźć na stronie internetowej parafii.

15. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i inne osobiste oraz rodzinne rocznice składamy najlepsze życzenia, szczególnie solenizantom Andrzejom i Zdzisławom. Wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

16. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 30 listopada (środa) – święty Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra. Tradycja podaje, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie, dlatego jest uroczyście czczony w Kościołach wschodnich (święto).

• 2 grudnia (piątek) – bł. Rafał Chyliński (1694-1741). Prezbiter z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (wspomnienie dowolne).

• 3 grudnia (sobota) – święty Franciszek Ksawery (1506-1552). Prezbiter jezuita, który jest jednym z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.

17. Niech Bóg ma nas w swojej opiece i nich obdarzy nas swoim błogosławieństwem. Przyjmijmy ten dar Bożej miłości w duchowej jedności z mieszkańcami Dzielina, którzy przeżywają Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa